Zavrieť

Porady

Môžem podať dovolanie po 5 rokoch od rozsudku?

V roku 1994 som podal Zalobu za nekalu sutaz, sud do roku 2000 nekonal. Od 2001 do 2005 som bol v zahraniči. Sud vydal rozsudok v mojej nepritomnosti v moj neprospech bez opatrovnika alebo splnomocnenca na preberanie posty. Ulozenim na poste povazoval predvolania za dorucene. O tychto veciach som sa dozvedel minuly tyzden po nahliadnuti do spisu. Mozem podat dovolanie ked rozsudok bol vyhlaseny v roku 2003 v case mojej dlhodobej nepritomnosti a nadobudol aj pravoplatnost. Ani jedno predvolanie na pojednavanie ani rozsudok som si neprevzal o com su v spise zaznamy - vratene spet. Nebol ustanoveny ani sudny opatrovnik. Mozem po tolkych rokov nejako obnovit konanie, nakoľko doslo k hrubym chybam - rozsudok sudu vychadzal zo skutkovych zisteni, ktore nemaju oporu vo vykonanom dokazovani a spociva aj na nespravnom pravnom posudeni veci.
Jan
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Ahoj Jan, v prípade toho rozsudku ti už uplynula 2- ročná lehota na podanie odvolania- ale možeš podať na súd návrh na začatie konania v danej veci, ale to už bude ako nový prípad, t. zn. že všetko od začiatku by si musel podstupiť- ten starý rozsudok sa už napadnuť nedá
    P.S. - viem to, lebo sa mi stalo niečo podobné- ja som sa tiež zabudol odvolať, tak som to nechal tak- nechce sa mi sudiť od začiatku.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Tí istí účastníci o tej istej veci sa znova súdiť nemôžu - vec je rozsúdená.

    Obnova konania má podmienky - nové skutočnosti. Tiež je tam časová hranica.

    Môžem podať dovolanie po 5 rokoch od rozsudku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.