Zavrieť

Porady

povolenie na stavbu od starostu

ahojte neviete mi niekto poradit ked na pozemku nam starosta nechce podpisat povolenie na vystavbu. ide o to ze v uzemnom plane obce je tento pozemok medzi tymi kde je planovana vystavba rodinnych domov, na lavo aj na pravo od pozemku sa stavia, len n a nas pozemok nechce dat povolenie. a vraj uzemny plan obc je taky aky je a ze on sa ho drzat nemusi. pozeok nekupujeme od obce ale od majitela pozemku. neda sa starostov podpis obist alebo ma po pravnej stranke narok byt takto zaujaty a nepovolit vystavbu len preto ze on ten pozemok slubil niekomu inemu??
Usporiadat
ROMBOR ROMBOR

ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac
ahoj

najprv by som si zistil, co je vlastne v tom uzemnom plane zakreslene, ak nalavo i napravo od teba stavaju, tak nevidim dovod, preco by bol tvoj pozemok v uzemnom plane vedeny inak, ako tie susedny ... aj ked maju starostovia obci velke pravomoci - hlavne pri stavbnych povoleniach atd ... musia vychadzat z toho, co je naplanovane v uzmenom plane - tam by som zacal ... pripadne by som sa siel opytat na stavebny urad, ci existuje dovod, preco by si tam nemohol stavat ..
r
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mariann5 mariann5

mariann5 je offline (nepripojený) mariann5

no ako som uz pisala, stavebny plan obce mam a je pozemok urceny na vystavbu, vlaste cele a vsetky tie pozemky a starostovi som to rozpravala ale on si stale len to svoje ze to nepodpise. preto by som chcela vediet ci ma na to pravo mi to povolenie nedat. on povedal ze ho neda ale nemal na to dovod ani ziadny argument ale ako je mozne ho donutit tam ten podpis dat??
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
starosta musí vydať rozhodnutie prečo nechce stavbu povoliť - potom môžete podať odvolanie na vyššiu inštanciu / krajský stavebný úrad
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Žiadaj od starostu písomné vyjadrenie.Na písomnú žiadosť o vyjadrenie by Ti mal písomne odpovedať. Budeš mať v tom jasno, ako postupavať ďalej...
0 0
mariann5 mariann5

mariann5 je offline (nepripojený) mariann5

pisomnu ziadost som uz podala, ale od nejakych ludi som sa dozvedela ze starosta roztruboval ze to povonie mi neda, takze uz sa pripravujem na to ze s tym pojdem dalej. takze ked to budem mat v ruke tak pozem ist na krajsky staveby urad s tym ze starostu obidem?este jedna otazka k tomu. n ma na odpisanie 30 dni zo zakona. je mozne ze on pocas tych 30 dni zmeni uzemny plan aby mal dovod mi to povolenie nedat a aby som ja s tym na krajskom urade neuspela?
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
je mozne ze on pocas tych 30 dni zmeni uzemny plan aby mal dovod mi to povolenie nedat a aby som ja s tym na krajskom urade neuspela?
takáto možnosť neexistuje - územný plán je výsledkom dlhodobého plánovania využitia pozemkov,
treba si počkať na to vyjadrenie od starostu a skutočne pokračovať na krajskom stavebnom úrade -
0 0
mariann5 mariann5

mariann5 je offline (nepripojený) mariann5

ok dakujem vam velmi pekne, toto mi urcite pomohlo ked viem ze sa da ist na krajsky stavebny urad a pokial nieje mozne pocas tejto doby zmenit uzemny plan obce. diky moc
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Písala si iba žiadosť starostovi, alebo si už žiadala o vydanie stavebného povolenia. To sú dve rozdielne veci. Aj keď stavebným úradom je obec a starosta podpisuje stavebné povolenie, nie je zase taký všemocný ako sa robí. Keď stavebný úrad v stavebnom konaní nemá námietky s umiestnením stavby na tomto pozemku, starosta to musí podpísať. Stavebný úrad je prenesená kompetencia zo štátu a tam nemôže rozhodovať starosta - iba zamestnanec stavebného úradu, ktorý stavebné konanie vedie. Nemôže konať v rozpore so zákonom.
0 0
mariann5 mariann5

mariann5 je offline (nepripojený) mariann5

pisala som iba ziadost starostovi, nakolko pozemok chcem kupit a potrebujem ten papier pre notara aby mohol napisat kupno predajnu zmluvu. takze teraz cakam na vyjadrenie ale od par ludi som pocula ze tu ziadost nepodpise.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
mariann,
neorientuj sa na to, kto čo povedal - zákony nepustia - aj starosta má svojho nadriadeného

/ hoci sú aj také zákony, ktoré nemajú logiku /
0 0
mariann5 mariann5

mariann5 je offline (nepripojený) mariann5

ved hej neorientujem ale ja som so starostom rozpravala minuly tyzden a dost jasne dal najavo ze nechce aby ten pozemok som kupila.zrejme ma uz kupcu na ktrom si zarobi aj on. dufam ze ked pojdem s jeho vyjadrenim na krajsky stavebny urad, tak nieco poriesim
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Vyžiadaj si od obce územno-plánovaciu informáciu k danému pozemku. Tam musí byť konkrétne vyjadrenie či v súlade s územným plánom obce je pozemok určený na individuálnu bytovú výstavbu. Informuj sa ale aj o regulatívach obce k výstavbe v danej oblasti. Totiž aj na pozemku ktorý je určený na bytovú výstavbu nie je možné stavať čokoľvek a kdekoľvek - obec má svoje pravidlá ktoré sú záväzné - takže aby si nebola prekvapená. A ak ideš len pozemok kupovať, zváž aj to či to celé za to stojí (mať problémový vzťah so starostom nie je síce neprekonateľný problém, ale ako začiatok to nie je nič moc . Zváž aj či obec neplánuje v súčasnosti meniť územný plán. Trvaj na tom aby v územno-plánovacej informácii bola uvedená jej platnosť. Veľa šťastia!
Naposledy upravil Andy Kralik : 04.06.08 at 07:52
0 0
apepe apepe

apepe je offline (nepripojený) apepe

daj ziadost o zmenu uzemneho planu, nech ti to potvrdia na obecnom urade ,ze to prevzali,a zisti si na krajskom stav.urade ci je ten uzemny plan platny,ktory ti ukazuje starosta.,ci sa zhoduje s tym co maju na krajs.staveb.urade,inac ja som mal podobny problem a je to vyriesene.
Naposledy upravil apepe : 04.06.08 at 13:58
0 0
mariann5 mariann5

mariann5 je offline (nepripojený) mariann5

ziadost o zmenu uzemneho planu??co tym presne myslis?ze ich ziadam o zmenu alebo myslis ze o zmene toho planu??dneska tam mam v plane ist
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

hanelie - starosta nemá nadriadeného, je to volená funkcia. Za svoju prácu sa zodpovedá voličom. Ale zákony dodržiavať musí.
Neviem na čo chceš ísť s odpoveďou od starostu na krajský stavebný úrad - oni nie sú jeho nadriadený. Iba si tam môžeš pozrieť či územný plán, ktorý Ti starosta ukazuje je totožný s tým, čo majú na kraji.Pokiaľ je pozemok v územnom pláne obce ako stavebný, starosta musí podpísať stavebné rozhodnutie. Asi máš pravdu v tom, že nechce, aby si to kúpila a preto má okolo toho toľko rečí. Vie že mu nedáš pozornosť, tak Ťa straší. Ja by som nedala na jeho reči typu bu bu bu.
0 0
mariann5 mariann5

mariann5 je offline (nepripojený) mariann5

dobre a ked v uzemnom plane je planovana vystavba rodinnych domov ale starsta mi povolenie nepodpise, kam sa to da dalej posunut ked nie na stavebny urad??
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Už si požiadala o stavebné povolenie? Asi nie, tak počkaj čo Ti starosta odpíše, potom mi to pošli ss. Budeme múdrejší. Keď chceš stavať tak naprv musíš byť vlastníkom stavebného pozemku. Potom potrebuješ projekt a všetky stanoviská orgánov štátnej správy a ďalšie veci potrebné k žiadosti o stavebné povolenie. Stavebný úrad zvoláva stavebné konanie, kde je aj starosta obce. Pokiaľ žiadosť je v súlade s územným plánom obce a splňa všetky náležitosti, tak stavebný úrad je povinný vydať rozhodnutie. To starosta musí podpísať, tam sa nič nenaprieči. On je v tom malý pán, aj keď niektorý starostovia si myslia, aký sú dôležití. Pre nich tiež platia zákony
0 0
mariann5 mariann5

mariann5 je offline (nepripojený) mariann5

nomaly pan nemaly pan, pozemok ste nieje moj. koli zmluve potrebujem potvrdenie ze mi tam obec povoli stavat a toto mi on nechce dat a ja nechcem kupovat pozemok prez notara. takze ja este nemoem ziadat o stavebne povolenie, potrebujem potvrdenie od starostu ze mi tam povoli postavit. na urade som sa bola predtym pytat a povedali mi 2x ze pozemok je urceny na vystavbu. bola som tam koli tomu 2x. uzemny plan mam prestudovany - je tam planovana vystavba. starosta to len nechce podpisat a vravi ze plan sa moze zmenit,preto to nechce podpisat. ale viem ze on ten pozemok uz niekomu slubil a preto mi to nechce povolit. da sa nejako pravne ho donutit alebo obist na krajskom stavebnom??
0 0
lakon lakon

lakon je offline (nepripojený) lakon

V tomto pripade ho nemozes donutit vydat nejake vseobecne vyjadrenie o povoleni vystavby, ale ziadaj ho o vyjadrenie k planu zony.
Podla mna tomu od koho to kupujes i notarovi moze byt jedno ci ti obec (starosta) povoli, alebo nepovoli stavat.
Stavebne povolenie nevydava starosta ale Stavebny urad podla platnych zakonov a predpisov medzi ktore patri okrem inych aj uzemnoplanovacia dokumentacia, a pokial je v nej v tej oblasti uvedena zona pre individualnu vystavbu, nieje tam ziadne ochranne pasmo, ci vecne bremeno, moze byt starostov nazor ukradnuty aj tebe.
Budes musiet sice pocitat s doslednejsim dodrziavanim zakonov, ale to si musite zodpovedat vy ci vam to stoji za to.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
hanelie - starosta nemá nadriadeného, je to volená funkcia. Za svoju prácu sa zodpovedá voličom. Ale zákony dodržiavať musí.
v kontexte vybavovania stavebného povolenia - nadriadený orgán - Krajský stavebný úrad

V tomto pripade ho nemozes donutit vydat nejake vseobecne vyjadrenie o povoleni vystavby
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať