Zavrieť

Porady

Školenie BOZP

Ćitala som, že zamestnávateľ je povinný zaškoliť svojho zamestnanca ohladom BOZP pri nástupe do zamestnania. Ak sa tak nestalo, môžu byť z toho nejaké problémy? Neviete mi poradiť viac informácií, kde sa vykonáva školenie, či sa dá dodatočne dorobiť, aký doklad by som mala mať o absolvovaní školenia?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    uko je offline (nepripojený) uko

    uko
    my si ako firma platime bezpecnostneho technika. pred tym to robil samostatne na zaklade akehosi opravnenia, teraz musi byt pod firmou. ale to je jedno. on ma nastarosti všetko v oblasti OBZP a OPP, robi skolenia, upozornuje na zmeny napr. v oznaceni unikoveho vychodu, kde maju byt hasiace pristroje a podobne. co sa tyka noveho zamestnanca, neviem, či robil nieco specialne. ale mozno staci, že na pracovnej zmluve je uvedene že zamestnanec bol oboznameny s podmienkami BOZP a ze to zamestnanec podpise

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Hore na lište je kolónka HĽADAŤ - stačí tam kliknúť a napísať školenie BOZP

    a znovu kliknúť a potom už len čítať Pekný deň želám.

    Janna je offline (nepripojený) Janna

    Janna
    Ja som teraz dodatočne po 6 rokoch dala spraviť také papiere o zaškolení novozaradeného zamestnanca o BOZP s podpisom technika BOZP spätne k dátumu prijatia.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Je dobré mať doklad o zaškolení a preškolení po čase... V jednej s.r.o. si platíme na dohodu už pár rokov bezp.technika, ktorý každý mesiac aj skontroluje has.prístroje a všetko, čo sa týka "elektriny", napíše zápis, atd. Priebežne vykonáva aj potrebné školenia. V druhej s.r.o. máme vlastného pracovníka, ktorý sa na horeuvedené vyškolil (takže z vlastných radov bezpečnostný technik, ktorý nového pracovníka poučí a dá mu podpísať, že poučený bol).

    adrika je offline (nepripojený) adrika

    adrika
    Ahojte - neviem či som správne zaradila tému, ale nikde inde sa môj dotaz nehodí. Prosím vás o radu- kto musí zabezpečiť nákup a servis hasiacich prístrojov ´+ protipožiar. plán... ? s.r.o. sa presťahovala do podnájmu a neviem či je to ich povinnosť alebo toho kto im priestory prenajíma, teda majiteľa priestorov. ďakujem

    karol.za je offline (nepripojený) karol.za

    karol.za
    adrika ja by som tvoj dotaz hľadal v Europské právo,
    BOZP-Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci ,
    PO -Požiarna ochrana -po novom Ochrana pred požiarmi
    Zákon o ochrane pred požiarmi ukladá povinnosti právnickým osobám aj fyzickým osobám-podnikateľom,

    Majiteľ objektu musí mať vypracované:
    požiarne poplachové smernice,tie sú o tom čo v prípade požiaru robiť
    požiarny evakuačný plán,o tom kto a ako dostane osoby v prípade požiaru z objektu

    Všetko ostatné je vecou dohody v zmluve o prenájme,lebo ochrana pred požiarmi nie sú len hasiace prístroje ale aj školenia,preventívne protipožiarne prehliadky a ešte mnoho iných vecí okolo ochrany pred požiarmi
    ktoré sú uvedené vo vyhláške O požiarnej prevencii

    Záleži na znení zmluvy,v ktorej sa dohodnú kto za čo zodpovedá,nakoľko neviem aká je táto časť zmluvy nemôžem sa vyjadriť kto napríklad hasiace prístroje
    a je tu otázka zabezpečenie plnenia úloh na úseku ochrany pred požiarmi -technikom požiarnej ochrany u majiteľa objektu a u samej s.r.o


    V prípade upresnenia môžem konkretnejšie odpovedať.

    Origos je offline (nepripojený) Origos

    Origos
    Čau !
    Som technik BOZP a PO a vykonávam aj tieto školenia.
    V 1. rade to od zamestnávateľa vyžaduje zákon (330/96 Z.z.) a 2. - zamestnávateľ je krytý, keď sa náhodou stane pracovný úraz.
    Tam sa doslovne pýtajú, že kto, kedy vykonal školenie a poučenie na pracovisku.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Tak, ako už karol.za a Origos napísali, v zásade je to vždy uvedené v zmluve o prenájme priestorov, ale na 99 % to vždy prenajímateľ nechá na nájomcu (prečo by si robil starosti sám).
    Takže musíš mať:
    a/ buď vlastného zamestnanca, ktorý sa venuje problematike BOZP, OPP a OH (odpadovému hospodárstvu), ktorý má všetky certifikáty a potrebné školenia na výkon takýchto činností,
    b/ zabezpečiť si výkon týchto činností outsourcingom, to znamená inou SZČO alebo právnickou osobou, ktorá má rovnako ako zamestnanec v bode a/ všetky príslušné oprávnenia.
    Vždy závisí od rozsahu a veľkosti firmy.

    Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

    pán v najlepších rokoch Ibaka
    Všetko čo tu už bolo napísané, je správne. V zásade sa vlastne zamestnávateľ kryje že ak sa niečo zamestnancovi prihodí v práci -pracovný úraz, choroba z povolania, a vie dokladovať že vykonal všetky preventívne opatrenia, čiastočne alebo úplne si znižuje mieru zavinenia. Okrem toho Inšpektorát práce a požiarnici za porušovanie predpisov radi dajú pokutku. Takže vrelo doporučujem dať si tieto veci do poriadku.

    karol.za je offline (nepripojený) karol.za

    karol.za
    len taký technický dodatok
    požiarnici sa od 1.2.2002 kedy nadobudol účinnosť nový zákon o ochrane pred požiarmi sa zmenili na hasičov.
    Takže už nie je aktuálne volanie dráčika,,aj tak budem požiarnikom,,

    s pozdravom karol

    karol.za je offline (nepripojený) karol.za

    karol.za
    Školenie BOZP sú : tzv.vstupné a opakované
    opakované školenie jeho periodicita nieje stanovená,ale je doporučované opakované školenie robiť aspoň raz za dva roky,prípadne podľa potreby-napríklad zmena pracovného postupu a pod.

    Povinnosti a opatrenia stanovené zákonom o Bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci sa primerane vzťahujú aj na SZČO

    firesystem je offline (nepripojený) firesystem

    Man firesystem
    M13 Pozri príspevok
    Ćitala som, že zamestnávateľ je povinný zaškoliť svojho zamestnanca ohladom BOZP pri nástupe do zamestnania. Ak sa tak nestalo, môžu byť z toho nejaké problémy? Neviete mi poradiť viac informácií, kde sa vykonáva školenie, či sa dá dodatočne dorobiť, aký doklad by som mala mať o absolvovaní školenia?
    Ahoj

    Pred nástupom do zamestnania alebo pri zmene pracovného zaradenia sa musí pracovník zaškoliť z ochrany pred požiarmi a BOZP.
    Školenie robí technik PO a BOZP

    Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

    pán v najlepších rokoch Ibaka
    karol.za Pozri príspevok
    len taký technický dodatok
    požiarnici sa od 1.2.2002 kedy nadobudol účinnosť nový zákon o ochrane pred požiarmi sa zmenili na hasičov.
    Takže už nie je aktuálne volanie dráčika,,aj tak budem požiarnikom,,

    s pozdravom karol
    Karol, až teraz som našiel Tvoju poznámku. Máš pravdu, požiarnici sú už hasiči (medzitým som si urobil skúšky). Ale ako vravel Dráčik , aj tak budem požiarnikom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.