Zavrieť

Porady

Emision Trading

Ahoj,

Rozmyslam nad zapojenim sa do obchodovania s emisnymi povolenkami.

Ma niekto skusenosti alebo informacie o tomto obchodovani?

Ocenim akykolvek zaujimavy nazor.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Bude to velmi zaujimava oblast v buducnosti. No zatial nie, pretoze nie su jasne stanovene pravidla.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A myslím si, že to vyžaduje značnú investíciu nakupovať kvôty a následne predávať.

    ariame je offline (nepripojený) ariame

    ariame
    AHOJ,

    akoze niesu stanovene pravida. Posledene tyzdne som zistovala informacie ohladom toho. Pravidla su stanovene uz davno, obchoduje sa uz 2-3 roky...na slovensku je uz niekolko spolocnosti ktore sa tym zaoberaju....

    ja by som skor chcela byt prostrednikom...nemam, aspon zatial zaujem nakupovat emisne povolenky a predat ich...skor sprostredkovavt obchody atd. No neviem ci sa to uchyti...ci bude zaujem od spolcnosti...
    preto hladam niekoho kto ma skusenosti v tomto smere a poradi mi, alebo aspon napise svoj nazor...

    dik

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Nie tak celkom. Ak sa limity vycerpaju, tak sa jednoducho vo vyrobe pokracuje, kvoty sa navysia a ide sa dalej... Zmysel by to malo podla mna len vtedy, ak by sa za cely svet stanovil limit a ten sa obchodoval...
    Taktiez poplatok za emisie pri letoch lietadlom. Spolocnosti ti velmi radu ponuknu moznost zaplatit si za emisie, ktore si vyprodukovala svojou cestou lietadlom. Ale to, ci za tie peniaze zasadia nove stromy, sa uz nedozvies...""

    Precitaj si tento clanok:
    "Prideľovanie je hra s voľnými pravidlami, vágnymi kritériami, a preto je náchylná na korupciu."
    http://www.etrend.sk/ekonomika/slove...za/124301.html

    Ak mas velmi vela penazi a nevies co s nimi, tak si to skus. Ak nie, tak je vela lepsich moznosti ich vyuzita. (nazor)
    Naposledy upravil rickman : 04.06.08 at 16:46

    ariame je offline (nepripojený) ariame

    ariame
    ahoj,

    spolocnosti si po vycerpani emisnych kvot ktore im boli pridelene nemoze len tak navysit kvoty. Musia bud znizit vyrobu alebo si emisne kvoty zakupit od inej spolocnosti.Inak by dostali pokuty. na tom je zalozene cele emission trading a to je aj to co zaujima mna...

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    ariame Pozri príspevok
    ahoj,

    spolocnosti si po vycerpani emisnych kvot ktore im boli pridelene nemoze len tak navysit kvoty. Musia bud znizit vyrobu alebo si emisne kvoty zakupit od inej spolocnosti.Inak by dostali pokuty. na tom je zalozene cele emission trading a to je aj to co zaujima mna...
    Este by ma zaujimalo, kto im odkontroluje, kolko skutocne vypustili.

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    misomiso Pozri príspevok
    Este by ma zaujimalo, kto im odkontroluje, kolko skutocne vypustili.
    Napisu do vykazu..a je po kontrole .

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    ariame Pozri príspevok
    je firmy ktore sa zaoberaju meranim vypustenych emisii a su za to platene....
    A kde to meraju?

    Colnici maju v liehovaroch svojich ludi non-stop a fincna policia monitoruje podobnym sposobom kasina. Aj tak casto odkontroljuju ***

    xBORISx je offline (nepripojený) xBORISx

    xBORISx
    Musim suhlasit s misom...nic sa nekontroluje, a ked sa aj daco uz ide skonrtolovat malokedy to prinesie pozadovany efekt, priklad je Slovnaft, ked niekto byva v jeho okoli pripadne studenti na internate vedia o com hovorim

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    ariame Pozri príspevok
    no coment...

    hlada rady a nie polemiky o kontrolach ...
    Ja som myslel, ze si prisla pokecat . Preco potom hlada rady tu (obchodovanie s emisiami je isto bezny biznis) - a nie na Ministerstve zivotneho prostredia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.