Zavrieť

Porady

vymahanie dlhu

Zdravim,
chcela by som poprosit o radu. Moja mama pred 2 rokmi pozicala svojej sestre peniaze, s tym, ze jej ich sestra bude po dohodnutych splatkach mesacne splacat, ale nestalo sa tak. A ked jej mama niekolko krat priponimala jej dlh, vzdy sa ohradila, ze jej cely dlh splati,akonahle bude mat dostatocnu sumu, ktoru ma ziskat z dedicstva.
Dostatocnu sumu penazi na vratenie dlhu uz obdrzala,ale dlh zatial este nesplatila a pri poslednej vyzve vratenia dlhu sa sestra ohradila,ze jej pozicane peniaze nevrati. Mama bohuzial nema ziadny pisomny doklad o pozicani penazi, iba svedkov a to svoju dceru a manzela.
Chcela so som sa spytat, ci existuje nejake riesenie, ako prinutit maminu sestru vratit dlh?

Za kazdu radu velmi pekne dakovala
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
mufus Pozri príspevok
Zdravim,
chcela by som poprosit o radu. Moja mama pred 2 rokmi pozicala svojej sestre peniaze, s tym, ze jej ich sestra bude po dohodnutych splatkach mesacne splacat, ale nestalo sa tak. A ked jej mama niekolko krat priponimala jej dlh, vzdy sa ohradila, ze jej cely dlh splati,akonahle bude mat dostatocnu sumu, ktoru ma ziskat z dedicstva.
Dostatocnu sumu penazi na vratenie dlhu uz obdrzala,ale dlh zatial este nesplatila a pri poslednej vyzve vratenia dlhu sa sestra ohradila,ze jej pozicane peniaze nevrati. Mama bohuzial nema ziadny pisomny doklad o pozicani penazi, iba svedkov a to svoju dceru a manzela.
Chcela so som sa spytat, ci existuje nejake riesenie, ako prinutit maminu sestru vratit dlh?

Za kazdu radu velmi pekne dakovala
Vyzvať listom na splatenie dlhu. A do listu uviesť klauzulu, že ak do 10 dni nereaguje písomne, tak to budete považovať za uznanie dlhu. A už máš doklad o dlhu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mufus mufus

mufus je offline (nepripojený) mufus

dakovala :-))
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
List posielajte doporučene, aby ste mali dôkaz o tom, že prevzala list.
0 0
mufus mufus

mufus je offline (nepripojený) mufus

A ked "mila" teta v liste poprie pozicanie penazi? Potom uz asi niet co riesit, ze ano?
0 0
choseRK choseRK

choseRK je offline (nepripojený) choseRK

Asi to až také jednoduché nebude s tou klauzulou do 10 dní. To by hociaký podvodník mohol taký list napísať komukoľvek a kto by nezareagoval má smolu?
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Ale áno, na každý list, aj keď je to blbosť sa musí reagovať. Kedysi sa tradovalo, že jeden odvedenec napísal, že nemôže nastúpiť na ZVS z dôvodu tehotnosti. Nebola odpoveď a za nenastúpenie nebol trestne stíhaný.
0 0
Celsus Celsus

Celsus je offline (nepripojený) Celsus

smith Pozri príspevok
Vyzvať listom na splatenie dlhu. A do listu uviesť klauzulu, že ak do 10 dni nereaguje písomne, tak to budete považovať za uznanie dlhu. A už máš doklad o dlhu.
Ak poslete takuto vyzvu na zaplatenie dlhu a adresat na nu v stanovenej lehote nezareaguje, v ziadnom pripade to nemozno povazovat za uznanie dlhu. Opacny nazor je absolutne neopodstatneny a nespravny.

Doporucujem poslat dlznicke doporucene s dorucenkou vyzvu na zaplatenie v lehote napr. 10 a vo vyzve uviest, ako dlh vznikol (pozickou), a upozornit, ze ak v stanovenej lehote nebude dlh splateny, budete ho vymahat prostrednictvom svojho pravneho zastupcu.

Ak dlh nebude v lehote splateny, odporucal by som skutocne sa obratit na pravnika. Pritom ale treba zvazit dalsie okolnosti pripadu (vysku pozicanej sumy, predpokladane naklady na vymahanie, ci su okrem dvoch svedkov mozne este nejake ine, napr. aj nepriame dokazy a pod.)
1 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Dobrý deň,
obraciam sa na Vás s otazkou. Tiez som bola hlupa a pozicala peniaze bez papiera. Viem, ze este jeden človek tejto osobe požičal. Ale inač nemam žiaden dokaz. Ako by som mala postupovat, ked ani po mesiaci som sa k peniazom nedostala. Dotyčný ma stále nejakú vyhovorku. Pred 3 tyzdnami mi vraj vlozil peniaze na účet, ale dodnes tam nemam ani cent od neho. A vraj chybu urobila banka, ale neverim ze by ju za 3 tyzdne neodtranila.
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Toto sme pred nedavnom riesili... Je tu moznost, ze podate tresne oznamenie dvaja " akoze " nezavisle od seba. Aby to nevypadalo ako spiknutie. A uvidite ako sa dotycny dlznik zachova. Mozno sa Vam peniaze velmi rychlo vratia.

Inak mal som jeden problem a pomohla mi nahravka, kde sa mi dotycny vyhrazal, ze ma zlikviduje, pojdem zobrat a podobne, ak nedam pokoj. Skus takto z neho dostat najskor priznanie, ze Ti peniaze dlhuje. Potom budes mat aspon nejaky dokaz v ruke.
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

Tinika Pozri príspevok
Dobrý deň,
obraciam sa na Vás s otazkou. Tiez som bola hlupa a pozicala peniaze bez papiera. Viem, ze este jeden človek tejto osobe požičal. Ale inač nemam žiaden dokaz. Ako by som mala postupovat, ked ani po mesiaci som sa k peniazom nedostala. Dotyčný ma stále nejakú vyhovorku. Pred 3 tyzdnami mi vraj vlozil peniaze na účet, ale dodnes tam nemam ani cent od neho. A vraj chybu urobila banka, ale neverim ze by ju za 3 tyzdne neodtranila.
Ahoj, Tvoj prípad mi pripomenul jedného známeho a preto Ti radím, never takýmto výhovorkám, ak Ti niekto vloží sumu na tvoj účet v Tvojej banke, trvá to niekoľko minút a už si to môžeš napr. na internet bankingu skontrolovať, ak je to iná banka, tak to trvá 1-2 dni a opäť tam už suma musí byť. Ten môj známy mi tiež posielal peniaze na môj účet a:
prvý krát: si ich nechala pracovníčka banky
druhý krát: po dvoch týždňoch akože reklamoval, že mi vložil na účet peniaze a nič neprišlo, čo trvalo ďalšie 2 týždne
tretí krát: si ich nechal (pre zmenu) pracovník banky
(pričom známy odmietal podať tr. oznámenie)
štvrtý krát: po týždni akože volal do Bratislavy, kde je chyba
piaty krát: (tieto výhovorky som mu samozrejme neverila) ich poslal na účet svojej bývalej manželky
A TO už bol vrchol výhovoriek!
Takýmto bludom by neuveril ani debil.

Preto never ak Ti peniaze nedošli, ako som to opísala vyššie. Každý chodíme do banky a približne vieme, ako dlho trvá prevod peňazí .
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

02Michaela Pozri príspevok
Ahoj, Tvoj prípad mi pripomenul jedného známeho a preto Ti radím, never takýmto výhovorkám, ak Ti niekto vloží sumu na tvoj účet v Tvojej banke, trvá to niekoľko minút a už si to môžeš napr. na internet bankingu skontrolovať, ak je to iná banka, tak to trvá 1-2 dni a opäť tam už suma musí byť. Ten môj známy mi tiež posielal peniaze na môj účet a:
prvý krát: si ich nechala pracovníčka banky
druhý krát: po dvoch týždňoch akože reklamoval, že mi vložil na účet peniaze a nič neprišlo, čo trvalo ďalšie 2 týždne
tretí krát: si ich nechal (pre zmenu) pracovník banky
(pričom známy odmietal podať tr. oznámenie)
štvrtý krát: po týždni akože volal do Bratislavy, kde je chyba
piaty krát: (tieto výhovorky som mu samozrejme neverila) ich poslal na účet svojej bývalej manželky
A TO už bol vrchol výhovoriek!
Takýmto bludom by neuveril ani debil.

Preto never ak Ti peniaze nedošli, ako som to opísala vyššie. Každý chodíme do banky a približne vieme, ako dlho trvá prevod peňazí .
Ano aj u mna to bolo tak ze si ich nechala pracovnícka, o 2 tyzdne bol reklamovat, ze este musel zaplatit 5 eura hahaha a ze o 3 dni to bude vybavene a furt nič. A čo si potom urobila??? Neni to nahodou ten isty clovek???
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

kyblik Pozri príspevok
Toto sme pred nedavnom riesili... Je tu moznost, ze podate tresne oznamenie dvaja " akoze " nezavisle od seba. Aby to nevypadalo ako spiknutie. A uvidite ako sa dotycny dlznik zachova. Mozno sa Vam peniaze velmi rychlo vratia.

Inak mal som jeden problem a pomohla mi nahravka, kde sa mi dotycny vyhrazal, ze ma zlikviduje, pojdem zobrat a podobne, ak nedam pokoj. Skus takto z neho dostat najskor priznanie, ze Ti peniaze dlhuje. Potom budes mat aspon nejaky dokaz v ruke.
dakujem a ospravdlnujem sa za opakovany prispevok, viem ze som uz od teba raz odpoved dostala. dakujem, skusim to nejak tak urobit ale nemam diktafon ani nic. ale prave som sa dozvedela o dalsich ludoch, je nas teda viac tak uvidime.
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Tinika Pozri príspevok
dakujem a ospravdlnujem sa za opakovany prispevok, viem ze som uz od teba raz odpoved dostala. dakujem, skusim to nejak tak urobit ale nemam diktafon ani nic. ale prave som sa dozvedela o dalsich ludoch, je nas teda viac tak uvidime.

Tini, nemas sa za co ospravedlnovat... trvaj na stretnuti s nim a pri rozhovore maj zapnuty mobil. Snad kazdy mobil uz ma nahravanie, nie...?
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

kyblik Pozri príspevok
Tini, nemas sa za co ospravedlnovat... trvaj na stretnuti s nim a pri rozhovore maj zapnuty mobil. Snad kazdy mobil uz ma nahravanie, nie...?
NO sak sa uz na tom pracuje a viem ze pytal peniaze od dalsich bab. takze sa to pomaly rozbehuje. dakujem
0 0
DaniJay DaniJay

DaniJay je offline (nepripojený) DaniJay

kyblik Pozri príspevok
Toto sme pred nedavnom riesili... Je tu moznost, ze podate tresne oznamenie dvaja " akoze " nezavisle od seba. Aby to nevypadalo ako spiknutie. A uvidite ako sa dotycny dlznik zachova. Mozno sa Vam peniaze velmi rychlo vratia.

Inak mal som jeden problem a pomohla mi nahravka, kde sa mi dotycny vyhrazal, ze ma zlikviduje, pojdem zobrat a podobne, ak nedam pokoj. Skus takto z neho dostat najskor priznanie, ze Ti peniaze dlhuje. Potom budes mat aspon nejaky dokaz v ruke.
Ladies & Gentlemen, ja len krátko. Posledný odsek je skrátka blábol. Žiadny audio-vizuálny záznam nemôže slúžiť ako dôkaz v trestnom konaní, pokiaľ bol vyhotovený bez súhlasu osoby, ktorej sa to týka a ktorý nie je vyhotovený v rámci platných zákonov SR.
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

DaniJay Pozri príspevok
Ladies & Gentlemen, ja len krátko. Posledný odsek je skrátka blábol. Žiadny audio-vizuálny záznam nemôže slúžiť ako dôkaz v trestnom konaní, pokiaľ bol vyhotovený bez súhlasu osoby, ktorej sa to týka a ktorý nie je vyhotovený v rámci platných zákonov SR.
Moze, ak je to zaznam telefonatu. Je to Cechmi judikovane, pri porovnatelnych pravnych predpisoch.
Posudzuje sa to pripad od pripadu, vzdy ale pri stanoveni poruseneho prava. Pri vyhrazani je to napr. ohrozenie zivota a zdravia, teda ohrozenou hodnotou je fyzicka integrita, v porovnani s tym je zasah do osobnostnych prav vyhrazatela bezvyznamny.
0 0
jana987 jana987

jana987 je offline (nepripojený) jana987

joj s tymi vyhovorkami to poznam!!!!!!!a este,ze musel surne pozicat mame alebo niekomu inemu z rodiny lebo je na tom zle,a podobne kraviny.dokonca uz aj falsovany doklad z banky o vklade som videla!dlzobu som riesila zaspanim predzalobnej vyzvy,a potom zaslanim platobneho prikazu na sud.doticny sa sice odvolal,ale napisal tam same bludy,takze z toho bude sudne konanie,samozrejme musi platit sudne trovy.ale uz by som to riesila aj trestnym oznamenim.na takych ludi treba tvrdo,vacsinou uz maju nejakeho poradcu,co tak uz s niekym vybabral!
0 0
Mikeila Mikeila

Mikeila je offline (nepripojený) Mikeila

Dobrý deň. Prosím Vás o radu. Kamarátke som požičala peniaze ešte minulý rok v auguste. Čiastka bola 5000sk, z toho 1000sk mi už vrátila minulý rok. Ked som sa jej opýtala kedy mi vráti zbytok, napísla mi mail že do konca mesiaca "júl" mi ich vráti. Pritom mi iešte napísla kolko penazí dostáva a že ju to mrzí. Chcela by som vedieť čo mám robiť, ako ich od nej dostať späť, kedže peniaze potrebujem. Ked jej teraz píšem maily alebo sms neodpovedá. Dakujem za odpoved.

zúfalá
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Zjavne termín vrátenia pôžičky prešvihla... Skús jej navrhnúť aspoň nejaký splátkový kalendár. Ak má problém s peniazmi, asi Ti ich nedokáže vrátiť naraz. Nie je od nej pekné, že nekomunikuje.

P.S: Vitaj na Porade.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Mikeila Pozri príspevok
Dobrý deň. Prosím Vás o radu. Kamarátke som požičala peniaze ešte minulý rok v auguste. Čiastka bola 5000sk, z toho 1000sk mi už vrátila minulý rok. Ked som sa jej opýtala kedy mi vráti zbytok, napísla mi mail že do konca mesiaca "júl" mi ich vráti. Pritom mi iešte napísla kolko penazí dostáva a že ju to mrzí. Chcela by som vedieť čo mám robiť, ako ich od nej dostať späť, kedže peniaze potrebujem. Ked jej teraz píšem maily alebo sms neodpovedá. Dakujem za odpoved.

zúfalá
Máš nejaký písomný dôkaz, že si tie peniaze požičala? Napr. dohoda o pôžičke, dlžobný úpis, zmenka,...? Ak nie, tak to bude ťažko vymožiteľné a na súde ťažko dokázateľné, že si vôbec nejaké peniaze požičala.

Je to aspoň skúsenosť, že nabudúce nikomu nepožičiaš, alebo aspoň nie bez zmluvy. Našťastie nie drahá skúsenosť...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať