Zavrieť

Porady

OPERATIVNY LIZING:PHL,opravy,udržba-DPH

DOBRE RANO,
hned na uvod sa ospravedlnujem,ale predchádzajúcou temou (energie-najom-DPH) som bola nechtiac zaskočená - teda výsledkom odpovedí - a napadla ma jedna súvislosť - možno nesprávne, ale človek je niekedy množstvom informácii dezorientovaný - prenajímame osobné automobily formou operatívneho lízingu - nie je nárok na odpočet DPH, ale uplatnujeme si DPH pri všetkých nákladoch týkajúcich sa ich prevádzky- PHL, opravy, údržba - je to správne?
Príjemný pracovný deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    kucyo
    DOBRE RANO,
    hned na uvod sa ospravedlnujem,ale predchádzajúcou temou (energie-najom-DPH) som bola nechtiac zaskočená - teda výsledkom odpovedí - a napadla ma jedna súvislosť - možno nesprávne, ale človek je niekedy množstvom informácii dezorientovaný - prenajímame osobné automobily formou operatívneho lízingu - nie je nárok na odpočet DPH, ale uplatnujeme si DPH pri všetkých nákladoch týkajúcich sa ich prevádzky- PHL, opravy, údržba - je to správne?
    Príjemný pracovný deň
    Pri prenájme osobných automobilov formou operatívneho lízingu podľa môjho názoru máte nárok na uplatnenie odpočtu DPH pri vyšše uvedených nákladoch - opravy , údržba, PHL . Já v tom nevidím problém .

    Len vtedy by som videla problém ,že je to v rozpore so zmluvou a zmluvne by bol určený nájomca, aby si uvedené opravy, údržbu , PHL financoval sám . Pretože operatívny prenájom môže byť uzatvorený aj na dlhšiu dobu .


    V prípade veľkej neistoty napíš dotaz na DÚ a budeš to mať písomne .
    Naposledy upravil Zita5 : 13.04.05 at 04:58

    kucyo je offline (nepripojený) kucyo

    to sa v skratke neda,osobnosť ...viac kucyo
    Dakujem za skoru odpoved-myslela som to tak,aj tak účtujeme-mame operativny lizing na dobu dvoch rokov,nie je obmedzeny-ostatné naklady vyplývajúce z prevádzkyschopnosti vozidiel znaša najomca-nie je ani obmedzene prenajimanie "tretou osobou"-to by bola dalšia otázka-mame operativny lizing na dobu dvoch rokov -nemame narok na odpočet DPH na vstupe -prenajimam automobil "tretej" osobe-tiez fakturujem bez DPH-vstupuje to do koeficientu? Dakujem

    OPERATIVNY LIZING:PHL,opravy,udržba-DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.