Zavrieť

Porady

farebná tlačiareň

brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
kvôli výkazom na všetky tie naše nepodarené inštitúcie si plánujem tento rok kúpiť farebnú tlačiareň...zaujímalo by ma, aké skúsenosti s týmto čudom máte, akú to má réžiu, ako často tomu treba kupovať toner a tak...či sa mi to skrátka vyplatí alebo či mám pokračovať v boji s ružovými, žltými či zelenými tlačivkami po starom...
Usporiadat
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Karkulka
mám dojem, že SP neuznáva aj tak žiadne iné tlačivá, ako svoje vlastné...
takže by ti tebou vytlačené neprevzali, ani keby ich vytlačíš neviem na čom...
a čo sa týka tlačiarne....
každá tlačiareň má inú výšku réžie..záleží od typ, toner,počet vytlačených strán ..atď
ale myslím si že takisto je podstatné, či ti podporuje napr. DOS, Win...iné operačné systémy, sieť...a tak..
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Katka... ak si kúpiš atramentovú tlačiareň a budeš veľa tlačiť, tonery budeš dosť často meniť... nestihnú ti ani vyschnúť, xixi... jedna taká sada by ti mala vydržať nejakého pol roka.. ale naozaj všetko záleží od toho, koľko budeš tlačiť. Ak by si chcela laserovú, cena je podstatne vyššia a údržba tiež.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
karkulka
kvôli výkazom na všetky tie naše nepodarené inštitúcie si plánujem tento rok kúpiť farebnú tlačiareň...zaujímalo by ma, aké skúsenosti s týmto čudom máte, akú to má réžiu, ako často tomu treba kupovať toner a tak...či sa mi to skrátka vyplatí alebo či mám pokračovať v boji s ružovými, žltými či zelenými tlačivkami po starom...
Katka, a ty si úplne z tých uzávierok zblbla?, ešte ich chceš podporovať v tých ich buzeráciách, že aké tlačivká by si želali?! Píš si, že ak si obstaráš farebnú tlačiareň, tak odtieň ružovučkej z tvojej tlačiarne sa nebude zhodovať s odtieňom ružovučkej od ich vylobovaného dodávateľa tlačív, svetlučkozelenú nebudú akceptovať ich (za naše peniaze draho zakúpené scaneríky), alebo tá tvoja tlačiareň jednoducho nebude na nejakom schválenom, zákonom odobrenom zozname, ktorý si promptne dajú prijať náležite podmasteným parlamentom!!! Tu treba jednoducho tlačiť na všetkých miestach v tom zmysle, že žijeme v roku 2005 - v dobe internetu a mašín, ktoré prečítajú aj č-b tlačivá a ja fakt nechápem, prečo by som mala podporovať nejakú štátnoinštitucionálnu, dodávateľmi tlačív vylobovanú buzeráciu!
Prosím všetkých softvéristov, ktorí spolupracovali pri tvorbe výstupov z programov so SP, ZP a podobnými inštitúciami - vyjadrite sa. Existuje dáky rozumný argument pre to, že by s nami mohli takto cvičiť a požadovať špeciálne vykolorované tlačivá? Ja to vnímam ako niekoho obrovský kšeft, ktorý zbytočne komplikuje život účtovníkov! Má táto požiadavka špeciálnych "dúhových" tlačív vôbec oporu v zákone? ... viete kto je dúhový, nie?...
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
keď vás tak čítam, kurátka moje, vychádza mi, že sa teda mám naučiť robiť s formikom a bojovať s veternými mlynmi ďalej a vysr...na ružovú tlačiareň...no dobre, aspoň ušetrím...
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

karkulka
keď vás tak čítam, kurátka moje, vychádza mi, že sa teda mám naučiť robiť s formikom a bojovať s veternými mlynmi ďalej a vysr...na ružovú tlačiareň...no dobre, aspoň ušetrím...
Ak to chceš iba kvôli tlačivkám, tak na to sa môžeš skutočne vybodnúť. Ale aj tak by som sa vyjadrila k porovnaniu laserovej a atramentovej farebnej tlačiarne. S tou drahšou údržbou u laserových veľmi nesúhlasím, lebo dnes už vydrží valec omnoho dlhšie ako kedysi (to bola najčastejšia príčina zvyšovania nákladov za údržbu) a prevádzka laserovej tlačiarne je lacnejšia ako pri atramentovej (a je ekologická ). Ale skutočne záleží od toho, ako často potrebujeme tlačiť, či budeme tlačiť aj prezentačný materiál a pod. Vstupné náklady sú však niekoľkonásobne vyššie, aj napriek tomu, že ich cena už v poslednom čase dosť klesla. Najlacnejšia farebná laserová tlačiareň cca 12.000,- Sk.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Mám farebnú tlačiareň - náplň do nej cca 5 000,- Sk . To je veľmo drahé na to aby si to používala na ten účel ako si písala .
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Evanka
Ak to chceš iba kvôli tlačivkám, tak na to sa môžeš skutočne vybodnúť. Ale aj tak by som sa vyjadrila k porovnaniu laserovej a atramentovej farebnej tlačiarne. S tou drahšou údržbou u laserových veľmi nesúhlasím, lebo dnes už vydrží valec omnoho dlhšie ako kedysi (to bola najčastejšia príčina zvyšovania nákladov za údržbu) a prevádzka laserovej tlačiarne je lacnejšia ako pri atramentovej (a je ekologická ). Ale skutočne záleží od toho, ako často potrebujeme tlačiť, či budeme tlačiť aj prezentačný materiál a pod. Vstupné náklady sú však niekoľkonásobne vyššie, aj napriek tomu, že ich cena už v poslednom čase dosť klesla. Najlacnejšia farebná laserová tlačiareň cca 12.000,- Sk.
Karkulka, ja súhlasím s Evankou, kúpila som si tiež laserovú tlačiareň na odporúčanie odborníkov, že cena tlačiarne je síce vyššia ale náklady na údržbu laserovej v porovnaní s atramentovou sú nižšie. Som s ňou spokojná. Čo sa týka tlačív ja všade, aj na všetky poisťovne vrátane sociálnej posielam identické /síce čiernobiele/ tlačivá, ktoré mám priamo v programe a ešte nikto z nich
neprotestoval. Robím to tak už rok.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
evina
aj na všetky poisťovne vrátane sociálnej posielam identické /síce čiernobiele/ tlačivá, ktoré mám priamo v programe a ešte nikto z nich
neprotestoval. Robím to tak už rok.
Evina...
to vážne ti zobrali tlačivo do SP čiernobiele...???
v Prievidzi mi nechcú prevziať žiadne iné..okrem originálu ich tlačiva.....
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
luebchenko, plne súhlasím,

poisťovňa tým, že nemá dostatok tlačív, dáva ich po jednom, vytvára tlak, v ktorom môže dôjsť k chybám.

Tlačiareň je najlepšia tá, ktorú nemusíme kupovať, pretože každý nákup vyvoláva ďaľšie náklady. Nevidím problém v tom, keď mám ihličkovú tlačiareň a plne mi slúži, aby som kupoval nejaký zázrak. Ja mám starú laserovú, pomaly má 9 rokov, bola pomerne drahá ale ide kvalitne. Netreba do nej nič, len občas tonner a to tlačím veľa. Nedoporučujem v žiadnom prípade epson antramentovú, to sú neskutočné pálky za nový cartrige, pomaly viac, ako stála tlačiareň.
0 0
ALLL ALLL

ALLL je offline (nepripojený) ALLL

Hlinkovx
Evina...
to vážne ti zobrali tlačivo do SP čiernobiele...???
v Prievidzi mi nechcú prevziať žiadne iné..okrem originálu ich tlačiva.....
Ahoj, ja tiez odovzdavam ciernobiele...stiahnute z internetu...raz sice vymyslali, ale teraz beru vsade v pohode...
0 0
JanaF JanaF

JanaF je offline (nepripojený) JanaF

Zajtra bude lepsie...:)
karkulka
kvôli výkazom na všetky tie naše nepodarené inštitúcie si plánujem tento rok kúpiť farebnú tlačiareň...zaujímalo by ma, aké skúsenosti s týmto čudom máte, akú to má réžiu, ako často tomu treba kupovať toner a tak...či sa mi to skrátka vyplatí alebo či mám pokračovať v boji s ružovými, žltými či zelenými tlačivkami po starom...
To karkulka: Farebna tlaciaren sa neoplati uz len z toho dovodu, ze toner by si musela menit velmi casto. Ak mas laserovu tlaciaren, tak ti uplne staci, alebo inu. Nase urady su sice narocne, ale staci, ak su tie tlaciva vyplnene na ich stranke na internete a potom si ich vytlacis, pripadne stiahnes z ich stranky a ulozis. Budu to mat pekne prehladne a o to im ide. My takto zasielame vsetky tlaciva a ani jedna institucia nam nic nepovedala.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

ALLL
Ahoj, ja tiez odovzdavam ciernobiele...stiahnute z internetu...raz sice vymyslali, ale teraz beru vsade v pohode...
Mne dali v Ziline iba dve a povedali, ze maju malo tlaciv, tak si mam prekopirovat. Dufam, ze nemysleli na farebnej kopirke . Takze podla toho mozu byt aj ciernobiele. Je to ozaj hrozne, ze nepodavaju jednotne informacie. Ale myslim, ze sme tu moc uzkostlivi. Skocime im na kazdu blbost. Najlepsie by bolo v miestach kde pozaduju iba farebne, ziadat pisomne, ze nepreberu ciernobiele. Myslim, ze by to potom vzali.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
ALLL
Ahoj, ja tiez odovzdavam ciernobiele...stiahnute z internetu...raz sice vymyslali, ale teraz beru vsade v pohode...
Ja som sa tam už s nimi aj hádala...a nič mi nepomohlo..iné..ako to ich ružovučko-žltučké mi jednoducho nezoberú..a navyše mi povedali..že mi ani originál tlačivo nedajú..bo majú málo....a také výhovorky..keď som im povedala..že odovzdávam tlačivá pre tri firmy...tak mi dali 2 kusy..a povedali..že mi to má stačiť....tak som im povedala...že im teda neodovzdám tlačivá...tak mi horko ťažko dali ešte ten jeden kus....takže s tým vykryjem 3 mesiace..
také sú moje skúsenosti..a to už trvá tri mesiace
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Silvi, ja tiež tlačím z programu a odovzdávam čierno-biele do všetkých pooisťovní. Keď som si raz bola pre tlačivá na soc. poisťovni, tak tiež mi milá pani povedala, že si ich mám kopírovať. Keď som sa jej spýtala, že či ich môžem stiahnuť z ich stránky na internete, povedala, že áno. Tak aký rozdiel je potom medzi vytlačeným čierno-bielym z programu, ktoré je úplne identické s tlačivom z ich internetovej stránky. Žiadny, to je iba s prepáčením buzerácia, ješitnosť a dôležitosť dotyčnej za okienkom.
A vôbec, ak to nie je na ich farebnom tlačive, tak inak prečítajú tie čísla?
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Hlinkovx
Ja som sa tam už s nimi aj hádala...a nič mi nepomohlo..iné..ako to ich ružovučko-žltučké mi jednoducho nezoberú..a navyše mi povedali..že mi ani originál tlačivo nedajú..bo majú málo....a také výhovorky..keď som im povedala..že odovzdávam tlačivá pre tri firmy...tak mi dali 2 kusy..a povedali..že mi to má stačiť....tak som im povedala...že im teda neodovzdám tlačivá...tak mi horko ťažko dali ešte ten jeden kus....takže s tým vykryjem 3 mesiace..
také sú moje skúsenosti..a to už trvá tri mesiace
No skus teda napisat pisomne dotaz na veducu poistovne, z akeho dovodu ti nechcu zobrat hlasenie v ciernobielom prevedeni. Na to ti musia odpovedat. Posli doporucene! Uz z principu to dotiahni do konca, pretoze nemozu platit ine pravidla ako v ostatnych poistovniach.
0 0
Sirka Sirka

Sirka je offline (nepripojený) Sirka

karkulka
kvôli výkazom na všetky tie naše nepodarené inštitúcie si plánujem tento rok kúpiť farebnú tlačiareň...zaujímalo by ma, aké skúsenosti s týmto čudom máte, akú to má réžiu, ako často tomu treba kupovať toner a tak...či sa mi to skrátka vyplatí alebo či mám pokračovať v boji s ružovými, žltými či zelenými tlačivkami po starom...
Ahoj karkulka,

take nieco predavame aj servisujeme...Ak potrebujes nejake info, kludne napis monulienka@pobox.sk....
0 0
Livia2 Livia2

Livia2 je offline (nepripojený) Livia2

Hlinkovx
Evina...
to vážne ti zobrali tlačivo do SP čiernobiele...???
v Prievidzi mi nechcú prevziať žiadne iné..okrem originálu ich tlačiva.....
Teraz posielam mesačné výkazy už síce elektronicky, ale ešte nedávno som si to tiež tlačila z programu a boli čiernobiele.
V pohode mi ich Prievidzi brali, nikdy sa neozvali, že chcú farebné. Aj ostatné výkazy vždy posielam čiernobiele.
Bola si tam osobne, tak sa potrebovali ukázať, aké sú dôležité. Pošli to poštou, uvidíš, že volať, aby si im doručila ružovučké papiere, Ti nebudú.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
evina
Karkulka, ja súhlasím s Evankou, kúpila som si tiež laserovú tlačiareň na odporúčanie odborníkov, že cena tlačiarne je síce vyššia ale náklady na údržbu laserovej v porovnaní s atramentovou sú nižšie. Som s ňou spokojná. Čo sa týka tlačív ja všade, aj na všetky poisťovne vrátane sociálnej posielam identické /síce čiernobiele/ tlačivá, ktoré mám priamo v programe a ešte nikto z nich
neprotestoval. Robím to tak už rok.
čo sa týka roboty, mám dve laserovky v prevádzke, hápéčka....frčia ako divé bez problémov...a nechce sa mi veriť, že posielaš do sociálky černobiele výkazy...raz ti to cica zrátajú...poznám pár ľudí ktorým sociálka vrátila poštou za celý rok ich papiere s upozornením že existujú také ružové tlačivká...a pekne prepisovali....
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
LIVIA2..
chodím tam..bo to mám pod nosom....
ale vážne už som tam natrafila na troch ľudí....
a ani jeden mi to nechcel prevziať...

Karkulka..ty v tomto fachčíš...ako je to teda??
musia alebo nemusia akceptovať čiernobiele...??
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Ak chcú mať farebné, tak nech dajú tlačivá. Ak vám ich nedajú, tak musia zobrať aj čiernobiele. Nás je prd po tom, že im to nepasuje do ich scenera. Celá podnikateľská verejnosť musela prejsť cez inováciu programov, čo neplatil nikto z vlády ani z poisťovne. Viete si asi vyrátať, koľko to mohlo v republike stáť? nejeden milión. Chcel by som ho mať na účte. Prajem príjemný deň všetkým, ktorí majú takéto problémy. Aby neboli.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať