Zavrieť

Porady

účtovanie el.energie- SVB

Prosím o radu:
Ako nahrávate zálohy za elektrickú energiu? (mám program easysvb,podvojné účtovníctvo).
Nie je to faktúra, je to zálohová platba. Mesačné zálohy za el.energiu by som dala na predkontáciu 314 (poskytnuté prevádz.preddavky)/221 (banka)
A ako potom v ročnom vyúčtovaní to vyrovnávate?
Ďakujem. Dosť ma to súri.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peton je offline (nepripojený) peton

    peton
    Neviem či správne (tiež začínam), ale uvažujem nasledovne:
    prijatá "zálohová" faktúra - 314xx/325xx
    úhrada faktúry - 325xx/221xx
    a ďalej v priebehu roka všetky faktúry týkajúce sa rozúčtovávateľných služieb účtovať týmto spôsobom pričom vyúčtovacia faktúra od dodávateľa služieb pôjde na 324xx/321xx s tým, že interným dokladom sa vypárujú poskytnuté preddavky 321xx/314xx. Prosím skúsenejší opravte ma.

    Ak myslíš mesačné zálohy za elektrinu platené vlastníkmi na základe predpisu tak predpis záloh je účtovaný automaticky programom - 315100/324xx a úhradu prevedieš zápisom 221xx/315100.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Ja som hovoril o ročnom vyúčtovaní nákladov.
    Do účtovníctva ide každá faktúra. V jednoduchom účtovníctve to nie je problém. V podvojnom asi ako píše peton - tam som to nerobil

    účtovanie el.energie- SVB

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.