Zavrieť

Porady

Ignorovanie dedičského konania

Anketa: Ignorovanie dedičského konania

Počet hlasujúcich
0. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Ano

    0 0%
  • Nie

    0 0%
Dobrý deň,

chcem sa Vás opýtať, či je možné ignorovať dedičské konanie. Nejedná
sa o veľký majetok a chcem sa vyhnúť poplatkom pre notára, či už za samotné konanie alebo aj za splnomocnenie.
Hrozí mi za to nejaký postih? Ak áno, podľa akého zákona.

Vopred ďakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    samozrejme, že sa to nedá obísť. A v prípade, že sa nejedná o veľký majetok, tak ani tie poplatky nebudú vysoké. Tiež ak sa jedná hlavne o nehnuteľnosti, tak s nimi nemôže nikto nič robiť, lebo stále budú zapísané na toho zomretého. Celkom dobre nechápem logiku tejto otázky.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    odmena notára - vyhláška
    http://www.notar.sk/leg_vseob_vykon_...yhlaska_1.html

    dedičské konanie je právny úkon, ktorému predchádzajú zákonom stanovené podmienky - ignorovanie konania je "marenie úradného výkonu"

    didovic je offline (nepripojený) didovic

    didovic
    Petra Nová Pozri príspevok
    A dodávam, že ani tej ankety.
    Ospravedlňujem sa za anketu, nejako sa mi samotná otázka vo fóre nezobrazovala, preto som to skúšal aj s anketou.

    didovic je offline (nepripojený) didovic

    didovic
    iriska Pozri príspevok
    samozrejme, že sa to nedá obísť. A v prípade, že sa nejedná o veľký majetok, tak ani tie poplatky nebudú vysoké. Tiež ak sa jedná hlavne o nehnuteľnosti, tak s nimi nemôže nikto nič robiť, lebo stále budú zapísané na toho zomretého. Celkom dobre nechápem logiku tejto otázky.
    Ide o nehnuteľnosť, ktorá nemá pre mňa osobitný význam. Myslím si, že by vznikli ďalšie výdavky. Je nás viacej, určite o ňu bude mať niekto záujem.
    Prečo by som mal platiť notárovi za niečo, o čo nestojím

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    didovic Pozri príspevok
    Ide o nehnuteľnosť, ktorá nemá pre mňa osobitný význam. Myslím si, že by vznikli ďalšie výdavky. Je nás viacej, určite o ňu bude mať niekto záujem.
    Prečo by som mal platiť notárovi za niečo, o čo nestojím
    Ak sa dedičstva zriekneš, nič neplatíš. Poplatky platí ten, kto dedičstvo prijme.

    didovic je offline (nepripojený) didovic

    didovic
    Eulalia Pozri príspevok
    Ak sa dedičstva zriekneš, nič neplatíš. Poplatky platí ten, kto dedičstvo prijme.
    Stačí poslať nejaký formulár s overeným podpisom notárovi?

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    didovic Pozri príspevok
    Stačí poslať nejaký formulár s overeným podpisom notárovi?
    Ja na Tvojom mieste by som sa toho konania u notára zúčastnila, aspoň na prvom sedení, aby si presne vedel, čo je obsahom dedičstva. Ak to bude tak, že je to nehnuteľnosť, o ktorú nestojíš, priamo môžeš notárovi vyhlásiť, že sa dedičstva zriekaš. Notár to uvedie do zápisnice o prejednaní dedičstva. Ak vôbec nechceš ísť k notárovi, tak stačí čestné prehlásenie s overeným podpisom, že sa zriekaš dedičstva po zomrelom. A pošleš to notárovi, ktorý je poverený prejednaním dedičstva. Ale musíš si uvedomiť, že ak sa dobrovoľne zriekneš dedičstva, nemáš šancu ani nikdy v budúcnosti si z tohto titulu voči ostatným dedičom uplatňovať akékoľvek nároky.

    Ignorovanie dedičského konania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.