Zavrieť

Porady

zmena s.r.o. na jednoosobovú - prosím poraďte

lara lara

lara je offline (nepripojený) lara

ahojte poraďáci,


chcela by som vás poprosiť o radu. mám takýto problém a neviem ako presne postupovať.
chcem previesť svoj podiel v s.r.o. na mojho spoločníka a zároveň sa vzdať funkcie konateľa. aký by tam mal byť postup? má zasadnúť VZ ktoré schváli prevod obchodného podielu a vzdanie sa funkcie konateľa a kto potom vlastne bude podpisovať zápisnicu ten nový konateľ a jediný spoločník alebo ako to vlastne je mám v tom dosť dobrý chaos a neviem ako na to. dakujem .
Usporiadat
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Iveta Malíková Pozri príspevok
to ako mám chápať tak, že treba ísť za notárom a zmeniť zakladateľskú listinu - teda članok č.2 sídlo spoločnosti?Netreba ísť za notárom, zmenu si urob sama.

ak tak urobíme, čo potom?
rozhodnutie o zmene sídla spoloč.... musí byť overené notárom? Nemusí.
- na OR sa posiela rozhodnutie jediného spoločníka, zakladateľská listina - zmenená a vyplnené tlačivo: návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o s.r.o. do OR + 2000 sk kolok?Áno, ale úplné znenie zakladateľskej listiny musí byť 2x a podpis konateľa musí byť overený. Ostatné je OK.
ivet
Odpovede v texte.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Prosím o radu. Ideme meniť sídlo spoločnosti a mám v tom trocha chaos. Zakladateľskú listinu máme robenú formou notárskej zápisnice. Je potrebné urobiť zmenu zakladateľskej listiny u notára, alebo ju môžeme urobiť sami?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
tuta Pozri príspevok
Prosím o radu. Ideme meniť sídlo spoločnosti a mám v tom trocha chaos. Zakladateľskú listinu máme robenú formou notárskej zápisnice. Je potrebné urobiť zmenu zakladateľskej listiny u notára, alebo ju môžeme urobiť sami?
V príspevku od ajobs nad tebou to máš presne citované. A provnaj aj s týmto:
http://www.porada.sk/t32006-zmena-si...neho-mena.html
0 0
stefanekivo stefanekivo

stefanekivo je offline (nepripojený) stefanekivo

Dnes riešim podobnú situáciu. 9.7.07. idem podpísať listiny prevodu spoločnosti s.r.o. na jedného spoločníka. Všetky tlačivá som si vystavil sám teraz to už len podpísať a odovzdať na OR. Zakladateľskú listinu si môžete urobiť sami. Výmaz starej adresy a zápis novej na určenom tlačive tiež. Nezabudnite na vysporiadanie vkladu.
0 0
petrixpeto petrixpeto

petrixpeto je offline (nepripojený) petrixpeto

nesuhlasim s podpisom konateľov,konatelia nepodpisuju vobec zapisnicu,podpisuju ju spolocnici, je to vlastne valne zhromazdenie spolocnikov,a zalezi tiez od typu spoliocnosti ,ci je jednoosobova alebo viac a ake maju ustanovenia o vz,mozu ju este podpsovat overovatelia a predseda vz
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Makina Pozri príspevok
Potom zasadne valné zhromaždenie, kde okrem iných bodov bude aj prevod obch. podielov
Môže byť:I. Predmet jednania:-prevod obchodného podielu zo spoločníkana inú osobu.II.Uznesenie valného zhromaždenia:- Valné zhromaždenie schvaľuje prevod obchodného podielu zo spoločníka XXX na spoločníka YYY.
0 0
IngridMedve IngridMedve

IngridMedve je offline (nepripojený) IngridMedve

Dobry den, prosim Vas viete mi niekto poradit? Chcela by som zmeniť jednoosobovu s.r.o. na viacosobovu. Povodne bola s.r.o. zalozena na zaklade Zakladatelskej listiny. Citala som si tu odporucania, ale opacny postup: zmena s.r.o. z jednoosobovej na viacosobovu som tu nenasla. Prosim poradte mi, lebo mam z toho naozaj obavy. Dakujem a zelam Vam pekny den.
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Dobrý deň,

1. ak zakl. listina nepripúšťa prevod obchod. podielu na inú osobu, jediný spoločník musí rozhodnúť o jej zmene tak, aby to pripúšťala (najjednoduchšie je prijať nové úplné znenie zakl. listiny).

2. jediný spoločník prijme písomné rozhodnutie o rozdelení svojho obchod. podielu na toľko časti, koľko má byť spoločníkov a schváli prevod častí svojho obchodného podielu na konkrétne tretie osoby (osobu).

3. jediný spoločník uzavrie písomnú zmluvu o prevode s novým spoločníkom (spoločníkmi).

4. ak sa už nič iné nebude meniť (sídlo, meno, predmet podnikania), stačí ak konateľ vypracuje nové úplné znenie spoločenskej zmluvy (pôvodne zakl. listiny) alebo všetci spoločníci môžu schváliť nové úplné znenie spoločenskej zmluvy.

5. podáte návrh do orsr.

Zákonná úprava je v ust. § 115 Obch. zák. Ak by ste s tým potrebovali pomôcť, návrhy do orsr podávam elektronickým zaručeným podpisom.

Všetko dobré.
1 0
ipomoni ipomoni

ipomoni je offline (nepripojený) ipomoni

dobry den. chcem sa opytat ake su poplatky v obchodnom regist.pri zmene jednoosobovej sro na viacosobovu sro.dakujem.
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

66 eur pri písomnom podaní, 33 eur pri elektronickom podaní.
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
ahojte,v s.r.o. je momentalne jeden spolocnik, chceme rozdelit jeho obchodny podiel, pristupi novy spolocnik, vsetko ostatne ostava, 5000 € sa bude deliť na 2500 € kazdy spolocnik, co vsetko musime urobit ?
zakladatelska listina zostava zakladatelskou listinou, alebo sa urobi spolocenska zmluva ?
dik
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
optimistka Pozri príspevok
ahojte,v s.r.o. je momentalne jeden spolocnik, chceme rozdelit jeho obchodny podiel, pristupi novy spolocnik, vsetko ostatne ostava, 5000 € sa bude deliť na 2500 € kazdy spolocnik, co vsetko musime urobit ?
zakladatelska listina zostava zakladatelskou listinou, alebo sa urobi spolocenska zmluva ?
dik
Rozhodnutie jediného spoločníka
Zmluvy o prevode
Návrh do OR
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
a urobime uplne nove znenie zakladatelskej listiny ?
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Dobrý deň,
ja to robím tak, že názov dokumentu je spoločenská zmluva a v texte uvediem, že táto spoločenská zmluva je úplným znením a nahrádza pôvodnú zakladateľskú listinu zo dňa ... v znení neskorších zmien a dodatkov.

Všetko dobré.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
optimistka Pozri príspevok
a urobime uplne nove znenie zakladatelskej listiny ?
áno
0 0
erico01234 erico01234

erico01234 je offline (nepripojený) erico01234

Treba niečo ohlasovat aj na živnostensky register? Podavam vsetko na Okresny sud, a viem ze treba aj zmenu nahlasit na danovy urad, len ze ci sa to ma aj na zivnostensky hlasit alebo nieco take... dakujem
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Na živn. sa oznamuje zmena sídla, obchodného mena, konateľov (aj ich osobných údajov), zmena konania. Za prvé dve zmeny sa platí správny poplatok 3 eurá (v kolkoch alebo v hotovosti).
0 0
erico01234 erico01234

erico01234 je offline (nepripojený) erico01234

sroservis Pozri príspevok
Na živn. sa oznamuje zmena sídla, obchodného mena, konateľov (aj ich osobných údajov), zmena konania. Za prvé dve zmeny sa platí správny poplatok 3 eurá (v kolkoch alebo v hotovosti).
Takze len zmena sidla a obchodneho mena je spoplatnena? a co taky pripad, ze sa jeden konatel rusi... aj tato zmena je spoplatnena?
0 0
yukaya yukaya

yukaya je offline (nepripojený) yukaya

prosim Vas, robim prevod obch. podielov z 2 spolocnikov na 1. Do teraz bola spolocenska zmluva. Ked chcem urobit uplne znenie mam to nazvat zakladatelska listina alebo ako ? pride mi to logicke... len sa chcem utvrdit.
A chcem sa opytat na navrh do OR.. ako to urobim ked ten jeden spolocnik zostava a druhy spolocnik mu previedol svoj podiel bezodplatne. cize sa mu podiel navysi... mam urobit výmaz oboch spoločnikov a potom zapis uz iba toho jedneho s navysenym podielom?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ZL versus SZ je tu diskusia, pohľadaj. pri zmene názvu SZ na ZL by som to jednou vetou dala do zápisnice VZ pre istotu.
vymaz - ktorý odchádza
výmaz starého pdoielu ostávajúceho a zápis nového podielu-vkladu.
spamati neviem presne ako to tlacivo vyzerá, ale pozorne vyplňuj a vyplnuješ len zmeny
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať