Zavrieť

Porady

zmena s.r.o. na jednoosobovú - prosím poraďte

lara lara

lara je offline (nepripojený) lara

ahojte poraďáci,


chcela by som vás poprosiť o radu. mám takýto problém a neviem ako presne postupovať.
chcem previesť svoj podiel v s.r.o. na mojho spoločníka a zároveň sa vzdať funkcie konateľa. aký by tam mal byť postup? má zasadnúť VZ ktoré schváli prevod obchodného podielu a vzdanie sa funkcie konateľa a kto potom vlastne bude podpisovať zápisnicu ten nový konateľ a jediný spoločník alebo ako to vlastne je mám v tom dosť dobrý chaos a neviem ako na to. dakujem .
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
podľa mňa - ak beriem doslova zápis "vedľa" tak systém je taký, že
v stlpci výmaz - zapíšeš čo chceš vymazať a to si ty. Vtedy vpravo-zápis neuvedieš nič,
a pri tom druhom konateľovi - v stlpci výmaz uvedieš jeho údaje a 2500 EUR /na vymazanie/
a v stlpci zápis uvedieš zasa jeho údaje ale 5000 EUR...........a podobne aj ostatné opravy, nesmieš kombinovať.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Juri1 Pozri príspevok
odmietacka je tu

[IMG=http://img69.imageshack.us/img69/6487/img251a.jpg][/IMG]

pri tom druhom bode treba dolozit dalsi list toho tlaciva a na jednom budem ja vymazany a na druhom liste bude on vymazany/zapisany? Nie. v pravo výmaz v ľavo zápis oba stĺpčeky vyplniť u toho čo sa mení titul oba stĺpčeky, u teba ako u výmazu iba pravý - teda výmaz

pri tom tretom bode, mam tam dat seba do vymazu a zostavajuceho do zapisu ale zmenim to ze ma inu vysku vkladu? mam mu tam zapisat uz Ing alebo este stale Bc? A mam to spravit tak ze mam dolozit dalsi list v ktorom najprv seba vymazem a v druhom liste jeho vymazem zo starym vkladom a zapisem s novym vkladom? Ak sa u zostávajúceho konateľa mení titul, ide aj do výmazu aj do zápisu. Ak máš náhodou strán málo, prikladajú sa.


a celkovo, je treba podat tlacivo 8 uplne komplet cele vyplnene tak ako bolo alebo staci vyplnit len tie casti ktore namietaju? Keď si nepamätáš, čo kde bolo, vyplň ho na komplet správne celé. lebo nemáš si ho s čím porovnať.

problem je v tom ze uz si nepamatam presne ako som to tam vsetko vyplnoval a nespravil som si kopiu toho co sme podavali (ja viem som sikovny)... Da sa teoreticky vyziadat povodny navrh na nahliadnutie?

Ako potom s prilohami ktore vyzeraju byt OK?
opäť v texte
0 0
junior78 junior78

junior78 je offline (nepripojený) junior78

Ahojte
Pri zmene viacosobovej s.r.o na jednoosobovú (osoba mimo firmy) ,zmene sídla a pri zmene konateľov som pripravil nasledovné listiny:

  1. Zápisnica z valného zhromaždenia- kde pôvodný spoločníci sa rozhodnú o prevode podielov (2x bez overenia podpisov spoločníkov)
  2. Zmluva o prevode obchodného podielu (2 x overené podpisy spoločníkov a pristupujúceho)
  3. Rozhodnutie jediného spoločníka o zmenách a dodatku k spoločenskej zmluve – odvolanie a vymenovanie konateľov , zmena sídla a ostatné zmeny v spoločenskej zmluve (2 x bez overenia podpisu pristupujúceho spoločníka)
  4. Vyhlásenie jediného spoločníka – že nie je jediným zakladateľom ani jediným spoločníkom vo viac ako dvoch spoločnostiach (1 x overený podpis spoločníka)
  5. Súhlas vlastníkov nehnuteľnosti + LV iba z internetu – k zmene sídla( 1 x bez overenia podpisov vlastníkov)
  6. Nové znenie spoločenskej zmluvy – (2 x bez overenia podpisov konateľa)
  7. Návrh na zápis zmien do OR príloha 8 – (1 x overený podpis konateľa)



Podpisový vzor konateľa- Treba ešte navyše nejaký podpisový vzor doložiť na tlačive? Prikladá sa ako príloha k návrhu?




Sú to všetky listiny? stále zisťujem, že mi niečo chýba.

Nie je mi jasné, že z týchto listín ktoré môžem uviesť ako prílohu k návrhu na zápis zmien na strane P8/16 a ktoré prikladám bez uvedenia na tlačive.
Aký dátum navrhujem na zápis hore na strane P8/16 ak spoločníci sa zmenili na základe zmluvy od 04.06.2012?
Zistil som, že poplatok je 66 eur ale čo je s novým znením spoločenskej zmluvy? Neplatí sa zvlášť ?
Prosím poraďte mi.


Ďakujem
Naposledy upravil junior78 : 10.06.12 at 19:42
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dokumenty = prílohy máš všetky. Všetky prílohy vypisuješ na 16. strane návrhu a dokladáš.
Dátum k akému navrhuješ zmeny zapísať, nevyplňuj, pokiaľ nejaký konkrétny nevyplýva z tebou doložených príloh.
SP je pri papierovom podaní 66.- Eur, pri elektronickom 66.- Eur a platí sa jednorazovo, ak aj je príloh napríklad 15. Nové znenie sa preto neplatí nikdy zvlášť. Všetky zmeny sú v jednom poplatku.
0 0
junior78 junior78

junior78 je offline (nepripojený) junior78

Ďakujem , za odpoveď

Preto som si nebol istý s prílohami lebo som čítal, že tá nová spoločenská nevyplýva zo zákona ako príloha a preto nie je listinou ktorá sa prikladá ako príloha. na porade som prečítal všetky články a každý uvádza, že prikladajú ako prílohu. Tak uvediem ako prílohu.

Ešte prosím Ťa ten podpisový vzor treba odovzdať a priložiť k prílohám návrhu? je to nový konateľ ale tiež som nečítal v usmerneniach , že sa to prikladá napriek tomu niektorý na porade uvádzajú. )čítal som, že pri zakladaní spoločnosti treba poslať)

Dátum navrhovaných zmien: neviem či mi vyplýva z podania. Podstate len uvádzame všade dátum 04.06.2012 ku ktorému sa zmenilo všetko. Keď nevyplním dátum nehodia naspäť podanie?

Podstate mi vychádza, že príloh mám 10 keď ten podpisový vzor netreba.

keď sa zmení sídlo tak, že bude patriť pod iný register to oni presunú medzi sebou? Ja podám návrh na pôvodný súd?

a na živnostenskom už nemusím nahlasovať konateľa do 15 dní?

Veľa otázok ale prosím Vás skúste poradiť

Ďakujem
Naposledy upravil junior78 : 11.06.12 at 05:42
0 0
junior78 junior78

junior78 je offline (nepripojený) junior78

Prosím nemáte niekto skúsenosť?
ďakujem
Naposledy upravil junior78 : 11.06.12 at 07:58
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

Dobrý deň,
veľmi pekne prosím o radu:
21.12. 2010 bol v sro - 3 spoločníci uskutočnený prevod obchodného podielu, z jedného spoločníka na ostatných dvoch, VZ odsúhlasilo prevod 7.1.2010, súčasne boli schválené aj zmeny v názve spoločnosti a mnoho iných. K dnešnému dňu sa zostávajúci spoločníci dohodli, že jeden spoločník odpredá svoj podiel zvyšnému spoločníkovi, ktorý je zároveň konateľom spoločnosti. V predchádzajúcom období nebola upravená v súvislosti so spomínanými zmenami spoločenská zmluva ani zavkladované VZ v OR. Môžem teraz zvolať VZ, ktoré odsúhlasí odpredaj podielu spoločníka konateľovi, urobím zmluvu o prevode obchodného podielu, spoločenskú zmluvu -úplné znenie, návrh na zmenu v OR, kde všetky zmeny uvediem a dám zavkladovať? Zavkladujú mi to na OR s takými nie moc čerstvými dátumami ? Aký hrozí postih? V 2009 bolo potrebná aj zmena základného imania v súvislosti s prechodom na euro, môžem to urobiť teraz?

Ďakujem veľmi pekne za pomoc
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
AIMA Pozri príspevok
Dobrý deň,
veľmi pekne prosím o radu:
21.12. 2010 bol v sro - 3 spoločníci uskutočnený prevod obchodného podielu, z jedného spoločníka na ostatných dvoch, VZ odsúhlasilo prevod 7.1.2010, súčasne boli schválené aj zmeny v názve spoločnosti a mnoho iných. K dnešnému dňu sa zostávajúci spoločníci dohodli, že jeden spoločník odpredá svoj podiel zvyšnému spoločníkovi, ktorý je zároveň konateľom spoločnosti. V predchádzajúcom období nebola upravená v súvislosti so spomínanými zmenami spoločenská zmluva ani zavkladované VZ v OR. Môžem teraz zvolať VZ, ktoré odsúhlasí odpredaj podielu spoločníka konateľovi, urobím zmluvu o prevode obchodného podielu, spoločenskú zmluvu -úplné znenie, návrh na zmenu v OR, kde všetky zmeny uvediem a dám zavkladovať? Zavkladujú mi to na OR s takými nie moc čerstvými dátumami ? Aký hrozí postih? V 2009 bolo potrebná aj zmena základného imania v súvislosti s prechodom na euro, môžem to urobiť teraz?

Ďakujem veľmi pekne za pomoc
Premenu vkladov z Sk na Euro nieže môžeš, ale musíš urobiť hneď v prvom bode po zvolení predsedu a zapisovateľa. Následne urob všetky potrebné zmeny tak, ako keby sa nič nebolo dialo. T.t. vyhádzaj z aktuálneho stavu zapísaného v OR. Len na margo všetkého tieto zmeny sú veľmi veľmi komplikovaného na niekoho, kto sa v tom dobre nevyzná. Robila som viackrát také zmeny a ver, že sa s tým veľmi dobre prehrať, aby to v OR bolo priechodné. Viem o čom hovorím.
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

Economic Pozri príspevok
Premenu vkladov z Sk na Euro nieže môžeš, ale musíš urobiť hneď v prvom bode po zvolení predsedu a zapisovateľa. Následne urob všetky potrebné zmeny tak, ako keby sa nič nebolo dialo. T.t. vyhádzaj z aktuálneho stavu zapísaného v OR. Len na margo všetkého tieto zmeny sú veľmi veľmi komplikovaného na niekoho, kto sa v tom dobre nevyzná. Robila som viackrát také zmeny a ver, že sa s tým veľmi dobre prehrať, aby to v OR bolo priechodné. Viem o čom hovorím.

Ďakujem za info. Zmluvu o prevode práv mám od právnika, ďalšiu pripravím podľa tej prvej, aj zápis z VZ s premenou vkladov, spoločenská zmluva bola tiež pripravená, no nič z toho konateľ nepoužil, nedal návrh na zmenu. Teraz treba všetko časovo skĺbiť. Samozrejme pred podaním na OR ešte všetko preverím a odkonzultujem. Bude postih za nedodrženie lehoty?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
AIMA Pozri príspevok
Ďakujem za info. Zmluvu o prevode práv mám od právnika, ďalšiu pripravím podľa tej prvej, aj zápis z VZ s premenou vkladov, spoločenská zmluva bola tiež pripravená, no nič z toho konateľ nepoužil, nedal návrh na zmenu. Teraz treba všetko časovo skĺbiť. Samozrejme pred podaním na OR ešte všetko preverím a odkonzultujem. Bude postih za nedodrženie lehoty?
Keby mali viacej pracovných síl na súdoch, možno áno, ale nič nestíhajú a nedávajú sankcie. Nestretla som sa v praxi za 10 rokov ani s jednou sankciou udelenou OR.
Naposledy upravil Economic : 29.07.12 at 11:36 Dôvod: cybička
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

Economic Pozri príspevok
Keby mali viacej pracovných síl na súdoch, možno áno, ale nič nestíhajú a nedávajú sankcie. Nestretla som sa v praxi za 10 rokov ani s jednou sankciou udelenou OR.
Zmeny vyplývajúce zo zápisu z valného zhromaždenia a spoločenskej zmluvy budu v návrhu na zápis až dva a pol roka po. Alebo mám tie zmeny všetky urobiť až v tomto období aj keď prepis obchodného podielu je už starý dva a pol roka....
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
AIMA Pozri príspevok
Zmeny vyplývajúce zo zápisu z valného zhromaždenia a spoločenskej zmluvy budu v návrhu na zápis až dva a pol roka po. Alebo mám tie zmeny všetky urobiť až v tomto období aj keď prepis obchodného podielu je už starý dva a pol roka....
Už som to raz napísala, tak to zopakujem. Urobiť všetky na novo. Vychádzať treba z toho, čo je aktuálne zapísané do OR a dokumenty prerobiť na aktuálny dátum. Nedávala by som do OR tak staré dokumenty. Ak nebol urobený konvert na Euro, tak to urobiť ako prvé...a potom ostatné zmeny. Ja by som sa pre svojich klientov s tým riadne vyhrala, treba úplne doladiť všetky detaily v takomto prípade.
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

Economic Pozri príspevok
Už som to raz napísala, tak to zopakujem. Urobiť všetky na novo. Vychádzať treba z toho, čo je aktuálne zapísané do OR a dokumenty prerobiť na aktuálny dátum. Nedávala by som do OR tak staré dokumenty. Ak nebol urobený konvert na Euro, tak to urobiť ako prvé...a potom ostatné zmeny. Ja by som sa pre svojich klientov s tým riadne vyhrala, treba úplne doladiť všetky detaily v takomto prípade.
Všetko sa odvíja od zmluvy o prevode podielu, ktorá je z 2010. Tú už zmeniť nemôžem. Mala by však nadobudnúť účinnosť až dňom schválenia VZ. Urobím teda ďalšiu zmluvu o prevode OP na zostávajúceho konateľa spoločnosti k 30.6.2012 a oba prevody spolu konvertom na euro a závierkou odsúhlasím Valným zhromaždením k 30.6.2012. V zmysle týchto zmien urobím spoločenskú zmluvu - úplné znenie k 30.6.2012 a dám spolu s návrhom na zmeny ( zmena názvu spoločnosti, bydliska konateľa, miesta podnikania, odchod 2 spoločníkov), 2 zápisnicou z VZ, 2 spoločenskou zmluvou, súhlasom vlastníka nehnuteľnosti so zriadením sídla spoločnosti, LV z katastra, čestné prehlásenie o trvalom pobyte, 2x zmluvy o prevode OP. Bude to dobré? Mám dať aj predchádzajúce účtovné závierky zavkladovať? Od kedy? Zatiaľ nemá spoločnosť v OR žiadne.
Ďakujem moc za pomoc
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať