a ja pripojim svoj pohlad na dany problem:
1. najprv je potrebne preskumat spolocensku zmluvu (SZ), ako upravuje prevod obchodneho podielu na ineho spolocnika. Ak to tam nie je upravene inak, plati, ze je potrebny suhlas valneho zhromazdenia (VZ).
2. treba vypracovat zmluvu o prevode obchodneho podielu, podpisy na tejto zmluve musia byt overene.
3. treba suhlas VZ s prevodom obchodneho podielu (je uplne jedno, ci sa da pred alebo po uzavreti zmluvy, ucinnost prevodu voci spolocnosti nastane az dnom suhlasu VZ). SZ vsak moze teoreticky vyzadovat predchadzajuci suhlas (teda dany pred podpisom zmluvy). Kedze treba vypracovat zapisnicu zo zasadnutia VZ, je najlepsie to spojit aj s odvolanim konatela (prip. odstupenim konatela). Ak sa rozhodnete pre odstupenie, k zapisnici treba pripojit aj pisomne vzdanie sa funkcie konatela. Zapisnicu podpisuju vsetci spolocnici, teda aj spolocnik, ktory prevadza obchodny podiel.
4. nadobudatel OP sa stava jedinym spolocnikom vtedy, ked su splnene vsetky nasledovne podmienky: uzavreta zmluva, suhlas VZ, dorucenie zmluvy o prevode OP spolocnosti.
5. Zodpovedajuce upravy spolocenskej zmluvy si uz moze spravit jediny spolocnik sam - vydanim dodatku k spolocenskej zmluve. Ale tento dodatok uz nemusi byt vyhotoveny vo forme notarskej zapisnice, staci overit podpis (novela Obchodneho zakonnika tusim z konca roku 2003...)
6. Treba vyhotovit uplne znenie spolocenskej zmluvy, dat navrh na zapis do obchodneho registra a oznamit zmenu statutarneho organu zivnostenskemu uradu. Jediny spolocnik musi dat OR prehlasenie, ze nie je spolocnikom s.r.o. vo viac ako troch spolocnostiach.
Zapisnicu z VZ podpisuju vsetci spolocnici, dodatok k SZ podpisuje jediny spolocnik (ktory tam zostane), uplne znenie SZ a navrh do OR podpisuje konatel spolocnosti.
to je v kocke vsetko... vela stastia