Zavrieť

Porady

bonus

pekny den. kto mi moze poradit? dcera sa mi narodila v decembri 2003. do prace som nastupila hned po materskej, v juni 2004 a danovy bonus na dieta som si uplatnila az od novembra 2004. dostala som rocne vyuctovanie dane. narok na danovy bonus je suma 2400, danovy bonus vyplateny je 1200 a danovy bonus na vyplatenie je 1200. tak mi vyrovnali danovy bonus sumou 1200. Tych 2400 vyzera, ze je len na 6 mesiacov, takze ked som na materskej, tak´nemam nan narok? podotykam, ze manzel si neuplatnoval, kedze bol do jula student, potom nezamestnany a v septembri nastupil on na rodicovsku. ako mam tymto cislam rozumiet?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    v prvom riadku vyúčtovania dane máš akú sumu? to by mal byť tvoj hrubý príjem

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    tvoj nárok na daňový bonus je vo výške 4800 Sk (lebo si v zdaňovacom období mala príjmy zo závislej činnosti vyššie ako suma 37110 Sk) ... vyúčtovanie nie je správne ... upozorni mzdárku na to a navrhni jej nech sa pozrie do zákona o dani z príjmov § 33 ods. 1 ... ale na druhej strane si možno urobila chybu ty, ak si v Žiadosti o ročné zúčtovanie tento dodatočný nárok na daňový bonus neuviedla ...

    timil je offline (nepripojený) timil

    timil
    je pravda, ze netusim, ci som to tam uviedla, ale pamatam sa, ze ked som si ho isla uplatnit, tak mi povedala, ze mi to potom v zuctovani vratia, tak som myslela, ze je to ok. mozno je moja chyba, ja im zavolam.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    timil, aj tak nerozumiem, prečo si mala daňový bonus vyplatený 1200 (veď to je 3x400) a ty si si ho uplatňovala až od novembra ... no divnô to je ... ale prečo ti potom priznali 2400 (čo je 6x400) ... aj to mi je divnô ... skús zavolať mzdárke, možno bude ochotná to opraviť ... aj keď opraviť musí trošku viac papierov

    anet je offline (nepripojený) anet

    anet
    Prosim,mam zamestnankynu ktorej dcera konci v maji strednu skolu. Na vysokej nebude pokracovat, takze v maji jej mam vyplatit posledny krat danovy bonus?

    Na porade sa spominalo ze skolsky rok konci mesiacom august. Tak ako teraz, posledny za maj alebo za august?

    Dakujem.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    poslednýkrát to bude za august ... stredoškolákov berú ako "nezamestnaných" až od 1.9. ... dovtedy je považované toto dieťa za nezaopatrené

    matafe je offline (nepripojený) matafe

    matafe
    Ale ak po skončení SŠ bude dieťa zaradené do evidencie nezamestnaných občanov hľadajúcich zamestnanie, alebo sa zamestná (výnimka sú dohody), DB pre takéto dieťa už neprislúcha.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    matafe
    Ale ak po skončení SŠ bude dieťa zaradené do evidencie nezamestnaných občanov hľadajúcich zamestnanie, alebo sa zamestná (výnimka sú dohody), DB pre takéto dieťa už neprislúcha.
    maťka, do evidencie nezamestnaných zaradia stredoškoláka najskôr 1.9., lebo školský rok trvá do konca augusta ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.