Zavrieť

Porady

Úhrada za služby Slov.televízii a rozhlasu

Dobrý deň, poradáci!
Teraz sa mi dostal do rúk účtovný tip 12/2008 v ktorom doporučujú úhradu za služby verejnosti poskytované Slovenskej televízii a Slovenskému rozhlasu (náklad) účtovať na 518.
Ja som to zaúčtovala na 538. Ako by ste postupovali vy ostatní?
A ešte tu uvádzajú= " na základe faktúry" Ja som telefonovala na spoločnosť RTVS s.r.o. ktorá je vyberateľom úhrady a tam mi bolo povedané, že žiadnu fa nebudú posielať. Na základe čoho ste to účtovali Vy ostatní?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Marka 2 Pozri príspevok
    Dobrý deň, poradáci!
    Teraz sa mi dostal do rúk účtovný tip 12/2008 v ktorom doporučujú úhradu za služby verejnosti poskytované Slovenskej televízii a Slovenskému rozhlasu (náklad) účtovať na 518.
    Ja som to zaúčtovala na 538. Ako by ste postupovali vy ostatní?
    A ešte tu uvádzajú= " na základe faktúry" Ja som telefonovala na spoločnosť RTVS s.r.o. ktorá je vyberateľom úhrady a tam mi bolo povedané, že žiadnu fa nebudú posielať. Na základe čoho ste to účtovali Vy ostatní?
    No, zákon o účtovníctve káže účtovať účtovnú operáciu na základe dokladu, v tomto prípade ten doklad chýba ( fa firma nezasiela), ostáva jedine účtovať na základe prihlášky RTVS. Kedže ide vlastne o KP- 538 aj keď sú to vlastne služby verejnosti 518, je tu polemika s použitím účtov. Ja som účtovala predpis na 538.

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Ale aj tak mi tam chybajú faktúry. Ako si môže jedna sro-čka (aj keď štátna) dovoliť, že nebude posielať účtovné a daňové doklady?

    P.s. tie e-mail noviny poznám, účtovanie v pohode, ale každý zdá sa, prehliada fakt, že ak chcem o niečom účtovať, potrebujem doklad!!!
    Ja to zatiaľ rišim tak, že fotím tú pôvodnú prihlášku, resp. oznámenie. Vzhľadom na to, že sme spoločnosť, ktorá je vysoko nad najvyššou hranicou, tak ma ani ten počet nejako extra netrápi.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Zuzka Pozri príspevok
    Pripájam príspevok z "E-mailNOVINY". Je tam aj účtovanie.
    Účtovať na 321 alebo 326 je určite nesprávne. Tu som priložila interný účtovný doklad.
    http://www.porada.sk/715481-post13.html
    Naposledy upravil Rozalka : 11.06.08 at 20:30

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    zlatica76 Pozri príspevok
    Ale aj tak mi tam chybajú faktúry. Ako si môže jedna sro-čka (aj keď štátna) dovoliť, že nebude posielať účtovné a daňové doklady?

    P.s. tie e-mail noviny poznám, účtovanie v pohode, ale každý zdá sa, prehliada fakt, že ak chcem o niečom účtovať, potrebujem doklad!!!
    Ja to zatiaľ rišim tak, že fotím tú pôvodnú prihlášku, resp. oznámenie. Vzhľadom na to, že sme spoločnosť, ktorá je vysoko nad najvyššou hranicou, tak ma ani ten počet nejako extra netrápi.
    Účtovanie niektorých účtovných prípadov nám vyplýva priamo zo zákona, v tom prípade si musím účtovný doklad vytvoriť sama.

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Rozalka Pozri príspevok
    Účtovať na 321 alebo 326 je určite nesprávne. Tu som priložila interný účtovný doklad.
    http://www.porada.sk/715481-post13.html
    Rozalka, ten príspevok som tam priložila iba z toho dôvodu, že sa Marka 2 pýtala, či to je správne zaúčtovať na 518 alebo na 538, kde má zaúčtovať náklad a nie záväzok.
    To neznamená, že s takým účtovaním súhlasím (321, 326). Podľa mňa je tiež správne účtovať interným dokladom 518/379.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Zuzka, neber to osobne na seba, aj mne totiž od VD prišli tie e-noviny a začala som vážne uvažovať, že zrušíme ďalšie prístupy.
    Bola som dnes na školení (školila odborníčka z MF), bola reč aj o RTVS, takže je to správne tak, ako si uviedla: 538/379

    Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

    Eva99
    Prosím Vás, na základe prihlášky RTVS som účtovala 538/345. Zabudlo sa na to a neplatilo sa. Prišla výzva na zaplatenie, kde je ale vyčíslená aj suma "Poštová sadzba súvisiaca s odoslaním výzvy". Dlžná čiastka aj s touto sumou bola zaplatená z účtu. Ako mám účtovať tú poštovú sadzbu? Vo výpise na 518???

    Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

    Eva99
    Eva99 Pozri príspevok
    Prosím Vás, na základe prihlášky RTVS som účtovala 538/345. Zabudlo sa na to a neplatilo sa. Prišla výzva na zaplatenie, kde je ale vyčíslená aj suma "Poštová sadzba súvisiaca s odoslaním výzvy". Dlžná čiastka aj s touto sumou bola zaplatená z účtu. Ako mám účtovať tú poštovú sadzbu? Vo výpise na 518???
    Posúvam...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Marka 2 Pozri príspevok
    Dobrý deň, poradáci!
    Teraz sa mi dostal do rúk účtovný tip 12/2008 v ktorom doporučujú úhradu za služby verejnosti poskytované Slovenskej televízii a Slovenskému rozhlasu (náklad) účtovať na 518.
    Ja som to zaúčtovala na 538. Ako by ste postupovali vy ostatní?
    A ešte tu uvádzajú= " na základe faktúry" Ja som telefonovala na spoločnosť RTVS s.r.o. ktorá je vyberateľom úhrady a tam mi bolo povedané, že žiadnu fa nebudú posielať. Na základe čoho ste to účtovali Vy ostatní?
    Nie je správne zaúčtovaný predpis, správne účtovanie je 538/379. A tá upomienka, tú by som dala na 544, ako uvádza Braňo.
    Tiez sa nam to raz stalo; auditorka nemala nic proti tomu, ze to ostane na 518AE
    544 - su zmluvne pokuty a penale (vr. upomienok), nemam pocit, ze by to tam patrilo
    Naposledy upravil MartinPotrok : 13.03.09 at 13:42 Dôvod: doplnenie

    beny444 je offline (nepripojený) beny444

    beny444
    zdravím, mne dnes priniesli upomienku na RTVS ešte za obdobie 1.4.2008 až do 30.10.2009, ktoré neplatili, a uhradili až teraz v tomto roku danu upomienku, ani žiadny predpis nebol učtovaný, neviete poradit čo teraz s tým??? dakujem.....

    SilviaR je offline (nepripojený) SilviaR

    SilviaR
    Ja mám iež teraz tento problém, že mám platbu za roku 2010 a 2011 a nebol robený žiadny predpis, až teraz sa na to prišlo, že to predtým neúčtovali - je to nedaňový náklad ?? na aký účet ?
    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.