Zavrieť

Porady

ako je to pri založení sro s valným zhrom.

Čaute,

moja otázka smeruje k tomu, že kedy je potrebné zvolať valné zhromaždenie ak ideme zakladať sro - 2 spoločníci. V poradách som sa akurát dozvedel aké doklady a kde ich mám zaniesť, ale je potrebné mať zápisnicu z valného zhromaždenia pred založením v akom časovom predstihu pred zápisom do OR a ešte ako vyzerá takáto zápisnica z prvého valného zhromaždenia, kde by sa asi mali voliť konatelia a ďalšie skutočnosti neviem. Kto by mi poradil alebo vyvesil na porade prvú zápisnicu valného zhromaždenia pri zakladaní sro.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mirmur je offline (nepripojený) mirmur

    mirmur
    cau,

    na zalozenie sro nepotrebujes ziadny zapis z valneho zhromazdenia. ked ste dvaja alebo viaceri spolocnici, musite mat spolocensku zmluvu s ktorou potom konatel(ia) pojde(u) na zivnostensky urad. vlastne tu spolocensku zmluvu mozes chapat aj ako zapis z prveho valneho zhromzdenia. vsetky zalezitosti ohladne zalozenia sro najdes v obchodnom zakonniku diel IV, nie je tam toho tak vela, odporucam ti ho precitat. inak strucny a vystizny navod na zalozenie sro najdes aj na http://www.etrend.sk/generate_page.php?page_id=34469. mne pri zakladani sro dost pomohla.

    matoga je offline (nepripojený) matoga

    matoga
    tak ti pekne ďakujem ja som si myslel že je potrebné niečo ako ustanovujúce valné zhromaždenie, ale ako si napísal asi nie je potrebné. Čiže valné zhromaždenie môže zasadnúť až k ďalším zmenám alebo až ku schvaľovaniu ročnej závierky ?

    coneek je offline (nepripojený) coneek

    coneek
    matoga
    tak ti pekne ďakujem ja som si myslel že je potrebné niečo ako ustanovujúce valné zhromaždenie, ale ako si napísal asi nie je potrebné. Čiže valné zhromaždenie môže zasadnúť až k ďalším zmenám alebo až ku schvaľovaniu ročnej závierky ?
    presne tak...

    ...ustanovujuce VZ sa kona pri zakladani akciovej spolocnosti....

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    A nie je náhodou stanovené zákonom do akej doby sa má konať prvé valné? Mi sme čosi také pri založení mali, to už neplatí?
    Určite pri založení bude treba aj prehlásenie od konateľa o vyplatení vkladov spoločníkov (základné imannie ) a tam je tiež lehota.

    ako je to pri založení sro s valným zhrom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.