Zavrieť

Porady

Nova stavba v spolocnom dvore

Dobry den,

rada by som sa spytala, ci je potrebny suhlas oboch rodin v spolocnom dvore, ak druha rodina chce stavat na svojom pozemku a ked usporiadanie je nasledovne: dom prvej rodiny, za nim dom druhej rodiny, dalej zahrada druhej rodiny, zahrada prvej rodiny a dalsia zahrada druhej rodiny. Dom bude stat bud v prvej alebo druhej zahrade druhej rodiny. ;-)

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Jeden spoločný dvor pre tri rodiny-s jedným vchodom , alebo každý bude mať svoj?
    V našom susedstve( dve rodiny v jednom dvore) riešili problém, lebo tí z predného dvora,nechceli povoliť tým vzadu prestavovať, lebo by im zničlili dvor.Uspela tá rodina v prvom dvore...
    Naposledy upravil arizona : 12.06.08 at 19:10

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    Uz ste ten pozemok kupili? Ked nie, tak zoberte nohy na plecia a utekajte co vam budu sily stacit.

    NInive je offline (nepripojený) NInive

    NInive
    Andrej, asi si si to dobre neprečítal, jedna z tých rodín tam chce stavať, preto predpokladám, že oni ho kupovať nepotrebovali, lebo ho majú. Ale utekala by som aj ja a určite tam nestavala.
    Súhlas určite bude potrebný, na pozemku bude asi ťarcha prechodu, ak ide o prvú z tých záhrad, lebo aj členovia tej druhej rodiny budú potrebovať dostať sa na ten svoj pozemok. Teda ak sa rozhodnete postaviť na tom prvom pozemku, tak vám hrozí, že vám tadiaľ budú neustále premávať príslušníci tej druhej rodiny, súkromie žiadne. Ak budete na tej druhej, tak vám tadiaľ nebudú premávať, ale môžu oklieštiť vašu možnosť prechodu, napríklad žiadne mechanizmy. len napešo.
    Dobre si to rozmyslite, lebo váš dom stratí veľmi veľa na cene takýmto pozemkom a usporiadaním........

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    NInive, pisala, ze dve rodiny, ale mozno ta druha rodina by boli oni, keby to kupili. Aj ked suhlasim, ze skor to vyznieva tak, ako keby to uz vlastnili.

    Aj keby som to vlastnil, by som to radsej predal. Staci sa pozriet za ake ceny sa take domy predavaju. Napr. v BA-raci je par takych domov na predaj a ked som pozeral, boli za 3mil.+-, zato v tej istej lokalite boli samostatne stojace domy na predaj za 2-3 nasobok. Ono vela ludi ma problem so susedmi, aj ked byvaju za plotom, byvat s nimi na jednom dvore...to bude skor alebo neskor peklo, bez ohladu na to, ako spolu teraz vychadzaju.

    Nova stavba v spolocnom dvore

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.