Zavrieť

Porady

II. dôchodkový pilier

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
Ahojte všetci poraďáci, ak by ste mali akékoľvek otázky ohľadom II. dôchodkového piliera tak sa kľudne na mňa môžete obrátiť, rada Vám odpoviem na akékoľvek otázočky .

Teším sa

*****************

Poznámka moderátora, 16.6.2006, 9:05:

Dovolil som si vstúpiť do príspevku od veronica. Viacerí žiadate priamo od nej odpovede na otázky ohľadom II.piliera. Podľa údajov v profile som zistil, že veronica bola prihlásená naposledy na Porade 25.9.2005. Takže Vaše otázky asi nemá význam formulovať ako osobné žiadosti.
Avšak smelo pokračujte vo formulovaní Vašich otázok o tejto téme práve tu.
Ďakujem za pochopenie.

*****************

Poznámka moderátora, 7.8.2007, 19:36:

Znovu vstupujem do tohoto príspevku. Všimol som si, že veronica obnovila pravidelné návštevy na tomto fóre.
Avšak netuším, či sa v súčasnosti venuje aj problematike druhého piliera dôchodkového poistenia.
Predpokladám však, že záujem o zadávanie prípadných ďalších otázok k problematike druhého piliera to neovplyvní

Ešte raz ďakujem za pochopenie


endrju
Naposledy upravil endrju : 07.08.07 at 16:36
Usporiadat
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

kde si môžem skontrolovať, či niekto neuzavrel na moje meno zmluvu?
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
Máš už uzatvorenú zmluvu či ešte nie?
Ak máš tak táto možnosť, že by niekto mohol uzatvoriť na tvoje meno druhú zmluvu je veľmi malá, povedala, by som, že skoro žiadna, pretože ak by sa tak stalo tak sociálna poisťovňa by to zistila, pretože by tam figurovalo tvoje meno 2 x.
A v príde, že nemáš tak to je ťažšie si zistiť, či niekto uzatvoril na tvoje meno nejakú tú zmluvu.Možno skúsiť zavolať do sociálnej poisťovne ale to by si tam asi volal každý deň pýtať sa stále . Osobne si myslím, že je veľmi malo pravdepodobné, že by niekto na tvoje meno uzatvoril zmluvu...bez tvojho vedomia...
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

praveže nemam. na socialke mi povedali podobne ako ty, že je to malo pravdepodobne, že by niekto uzatvaral na moje meno zmluvu. ale myslim si, že by nezaškodilo urobiť taký verejný register kde by si to mohol ktokoľvek neveriaci kedykoľvek overiť
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
Tak si ju rýchlo uzatvor ...hihi
Vieš pokiaľ by to tak urobili tak by to veľa ľuďom určite vadilo, pretože by sa tam mohol každý kuk a videl by, že napr. Jožko Mrkvička má uzatvorenú zmluvu a podobne.
0 0
Mirka D Mirka D

Mirka D je offline (nepripojený) Mirka D

II. dôchodkový pilier
- uzatvára dss so zamestnancom, kópia ide do soc.poisťovne, ktorá odvody, ktoré pošle zamestnávateľ rozdelí
- na čo mi zamestnanci dávajú kópie zmlúv, prípadne identifikačné číslo sociálneho zabezpečenia?? Len pre informáciu? Ako sa týka II. pilier mzdovej účtovníčky?
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
II. dôchodkový pilier nemá nič s mzdovou účtovníčkou...ona robí všetko tak ako do teraz...
Až v sociálenej poisťovni prerozdelujú tieto príspevky 1/2 na účet DSS a druhá polovica zostáva v sociálnej poisťovni..
0 0
Ludka M Ludka M

Ludka M je offline (nepripojený) Ludka M

som aká som ...
zamestnancovi zo zákona vyplýva povinnost oznámit zamestnavatelovi ze si uzavral II pilier / zakon 43/2004 /
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
Ludka M
zamestnancovi zo zákona vyplýva povinnost oznámit zamestnavatelovi ze si uzavral II pilier / zakon 43/2004 /
To je ok ale otázka znela ako sa týka II. pilier mzdovej účtovníčky.......
0 0
dodo1 dodo1

dodo1 je offline (nepripojený) dodo1

Ludka M
zamestnancovi zo zákona vyplýva povinnost oznámit zamestnavatelovi ze si uzavral II pilier / zakon 43/2004 /
Ale naco to maju oznamovat? Alebo to suvisi s tym, co som niekde zachytil, ze teraz od niektoreho mesiaca je povinnostou zamestnavatela na vyplatnej paske rozdelovat - vycislovat odvod u tych, co maju uzatvorenu zmluvu na 9% + 5% ?
0 0
olgaduri olgaduri

olgaduri je offline (nepripojený) olgaduri

dodo1
Ale naco to maju oznamovat? Alebo to suvisi s tym, co som niekde zachytil, ze teraz od niektoreho mesiaca je povinnostou zamestnavatela na vyplatnej paske rozdelovat - vycislovat odvod u tych, co maju uzatvorenu zmluvu na 9% + 5% ?
AHOJTE .....
To by zaujímalo aj mňa!!!!!!
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Ahojte, ja som si tiež uzavrela 2 pilier a ked som sa pýtala v práci, či mám niečo priniesť, alebo dať na vedomie, povedali že netreba...
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

[QUOTE=olgaduri]už to rozoberali aj tu www.porada.sk/showthread.php?t=8098&highlight=p%E1ska to len pan minister o tom rad v televizii hovoril ale do zakonov to zrejme nikde nevoslo
0 0
Cathy Cathy

Cathy je offline (nepripojený) Cathy

Milá Veronika,

poprosím Ťa, ak sa zamestná občan po 1.1.2005 do pracovného pomeru, pred 1.1.2005 bol dobrovoľne nezamestaný, aké má možnosti ohľadne vstupu do II. dôchodkového priliera ? Vek u neho nie je rozhodujúci, má len 30 rokov.
Ďakujem
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
uko
kde si môžem skontrolovať, či niekto neuzavrel na moje meno zmluvu?
Dôchodková správcovská spoločnosť po obdržaní oznámenia Soc.poisťovne o zaregistrovaní príslušnej zmluvy o SDS zasiela osobný list sporiteľovi, kde o.i. uvádza číslo osobného účtu klienta + prístupový kód... čiže 100% informácia o tom, že mám uzatvorenú a platnú zmluvu o SDS /i v prípade, ak by ju dajaký šikulka uzatvoril bezomňa/ je práve od konkrétnej DSS. Šikula okrem provízie by z takto "tiež" uzatvorenej zmluvy nemal nič, leda problém - dotknutý klient môže na neho podať sťažnosť na Úrad pre finančný trh. Každá zmluva totiž musí obsahovať licenčné číslo sprostredkovateľa, ktorý zmluvu uzatvoril. Pekný deň aj Vám.
0 0
Alenocka Alenocka

Alenocka je offline (nepripojený) Alenocka

ahoj Veronika, chcem sa spýtať či má byť vo výplatnej páske
viditeľne vyznačená suma na dôchodkové sporenie (II.pilier).
V jednom časopise som to čítala ale zatiaľ v žiadnej odbornej
publikácii.
Ďakujem
0 0
Alenocka Alenocka

Alenocka je offline (nepripojený) Alenocka

Ja viem že ja ako mzdárka nič neprerozdeľujem odvádzam
do sociálky tak ako doteraz ale tam to bolo vyznačené
kvôli informácii pre zamestnanca, že aká suma je vlastne tých 9 %.
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Nech si vypočíta, čo vy na to?
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Sany
Nech si vypočíta, čo vy na to?
Bohovský dobrá odpoveď a ešte aj správna...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Cathy
Milá Veronika,

poprosím Ťa, ak sa zamestná občan po 1.1.2005 do pracovného pomeru, pred 1.1.2005 bol dobrovoľne nezamestaný, aké má možnosti ohľadne vstupu do II. dôchodkového priliera ? Vek u neho nie je rozhodujúci, má len 30 rokov.
Ďakujem
Kľudne môže vstúpiť do II.piliera, že bol predtým nezamestnaný to nevadí , dôležité je , aby až kým pôjde do dôchodku mal odpracovaných aspoň 10 rokov.
0 0
BEATA7777 BEATA7777

BEATA7777 je offline (nepripojený) BEATA7777

Veronika potrebujem poradiť ak som bola dva roky nezamestnaná a teraz budem mať živnosť od 1,5,2005 ako je to s II.pilierom . Počula som že by som sa mala prihlasiť do soc. poisťovne ako dobrovoľne platiaca. Lebo ako živnostnička by som ten jeden rok nemusela platiť. Takže prihlasila by som sa na jeden mesiac ako dobrovoľne platiaca a potom by som sa odhlasila ale neviem či je to tak možné. Len aby som mala nárok na druhy pilier lebo že vraj keď to nestihnem do 30,6,2005 už nemám šancu sa tam dostať. Ako to mám urobiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať