Zavrieť

Porady

Buchty z kysnutého cesta

Ahojte,

poradíte mi niekto, prosím?

Kúpili sme kombinovaný sporák (elektrická rúra), predtým sme mali plynový sporák. V elektrickej rúre sa pečie inak ako v plynovej a tak potrebujem pozisťovať čo a ako... Skúšala som upiecť buchty z kysnutého cesta, čas a teplotu rúry som nastavila podľa návodu - cca 180 stupňov a cca 45 minút, bez predhriatia, ale buchty boli veľmi vysušené, farbu mali peknú, akurát, ale boli veľmi tvrdé, suché. Piekla som to na možnosti "horný a dolný ohrev", nie "teplovzdušná rúra".

Neviem, čo by bolo potrebné pomeniť, aby boli také, ako predtým, také mäkšie, nie vysušené. Poradíte mi, prosím?

Privítam aj akékoľvek ďalšie rady, Vaše zistenia na základe skúseností s pečením v elektrickej rúre...

Veľmi krásne ďakujem.
Usporiadat
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

alla66 Pozri príspevok
nemám pekáreň, ale tento koláč je super! Podaril sa mi na 100% , keď som ho piekla prvý krát, odvtedy mi vždy praskne a puding vytečie...

mne praskne iba na boku a to len vtedy ked tam napcham vela plnky na jednu kopu
poriadne ponatieram, aj 2krat kym je v plechu a caka na ruru
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Podarili sa mi dobré pečené buchty podľa tohto receptu:

60 dag polohr. múky, 1 kocka droždia, 10 dag kryšt. cukor, 2,5 dcl. mlieko, 3 žltka, 1 dcl olej, 1 vanilk. cukor, 1 kávová lyžička soli.
Vypracovať kvások, vymiesiť cesto, nechať kysnúť 20 minút. Cesto vyváľať na 0,5 - 1 cm, nakrájať na štvorce, naplniť lekvárom, ukladať na olejom vymastený plech, každý kúsok potrieť olejom. Na plechu nechať vykysnúť 40 minúť. Piecť na 180 stupňov 15-25 minút. Z cesta mi vyšlo 18 kusov.
Ešte sa môže do cesta pridať postrúhaná citrónová kôra, ale z kupovaných citrónov nepoužívam a vlastné som ešte nevypestovala.
Naposledy upravil Cecilia : 15.10.09 at 21:11
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať