Zavrieť

Porady

prihlasenie do SP

Pekný večer poraďaci,
chcela by som si potvrdiť jednu vec či je to tak správne:

- živnostník začal podnikať od 3. 9. 2007, teda platil do ZP preddavky od začiatku, do SP zatial nie. K 1. 7. 2008 sa musí prihlásiť do SP a podať aj výpis z daň. priznania. Je to tak správne, nemože sa prihlasiť až k 3.9.08???
Ďakujem, zdravím Vás
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sjuzn Pozri príspevok
Pekný večer poraďaci,
chcela by som si potvrdiť jednu vec či je to tak správne:

- živnostník začal podnikať od 3. 9. 2007, teda platil do ZP preddavky od začiatku, do SP zatial nie. K 1. 7. 2008 sa musí prihlásiť do SP a podať aj výpis z daň. priznania. Je to tak správne, nemože sa prihlasiť až k 3.9.08???
Ďakujem, zdravím Vás
Registrovať sa do SP má povinnosť jedine vtedy ak jeho hrubý príjem z podnikania v r. 2007 prekročil hranicu 97.200,- Sk. V tom prípade sa stáva povinne poistenou osobou. Výpis z daňového priznania sa zasiela do SP do 30.06.2008, a to povinne.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 15.06.08 at 07:09
0 0
sjuzn sjuzn

sjuzn je offline (nepripojený) sjuzn

Jeho hrubý príjem od 9/07 do 12/07 bol 65 000 Sk, výdavky 29 122 Sk,
može sa prihlásiť ako dobrovolne poistená osoba????
Asi som urobila hlúposť, keď som tak urobila, čo mám teraz robiť, ďakujem Vám za rady, vobec som si to neuvedomila, prosím pomozte, dakujem Vám moc, ahojte.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sjuzn Pozri príspevok
Jeho hrubý príjem od 9/07 do 12/07 bol 65 000 Sk, výdavky 29 122 Sk,
može sa prihlásiť ako dobrovolne poistená osoba????
Asi som urobila hlúposť, keď som tak urobila, čo mám teraz robiť, ďakujem Vám za rady, vobec som si to neuvedomila, prosím pomozte, dakujem Vám moc, ahojte.
Podľa príjmu nevzniká povinnosť prihlásiť sa. A ak si prihlásila na dobrovoľné poistenie to sa dá aj zrušiť. Nie je viazané zotrvaním v dobrovoľnom poistení na určitú dobu. Hoci aj zajtra môžeš odhlásiť.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 26.06.08 at 17:42
0 0
sjuzn sjuzn

sjuzn je offline (nepripojený) sjuzn

Smith, ďakujem, "kameň mi padol zo srdca",....on chce platiť tak preto som ho prihlasila na DPO, a predpokladám že na budúci rok už bude povinne PO.
Ďakujem Ti mockrát.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

mne prišlo, že na základe výpisu sa mám dostaviť do SP, prihlásiť a doniesť ŽL.
musím tam ísť osobne, ale stačí poslať registračný list a ofotený ŽL?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pru Pozri príspevok
mne prišlo, že na základe výpisu sa mám dostaviť do SP, prihlásiť a doniesť ŽL.
musím tam ísť osobne, ale stačí poslať registračný list a ofotený ŽL?

No keď ťa predvolávajú..... Ale podľa mňa stačí RLFO + kópia ŽL poštou.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 29.06.08 at 13:44
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

pošlem narýchlo poštou aj s kopiou ŽL a potom keby to nestačilo, tak by som tam behla. dík
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Vyplňujem tlačivo RLFO, čítam si poučenie, ale predsa, určité veci nie sú tam, v akej forme píšem dátum napr. začiatok podnikania? s bodkami alebo napr. 01012007?
Neviem aký kód činnosti tam napíšem?
Naposledy upravil Pru : 30.06.08 at 05:31
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pru Pozri príspevok
Vyplňujem tlačivo RLFO, čítam si poučenie, ale predsa, určité veci nie sú tam, v akej forme píšem dátum napr. začiatok podnikania? s bodkami alebo napr. 01012007?
S bodkami.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

A TEN kód činnosti, keď sú to služby dám 2? Dátum vzniku poistenia, keď mi na základe DP za r. 2007 vznikla povinnosť dám 1.7.2008?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pru Pozri príspevok
A TEN kód činnosti, keď sú to služby dám 2? Dátum vzniku poistenia, keď mi na základe DP za r. 2007 vznikla povinnosť dám 1.7.2008?
Áno, dátum mbude 1.7.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

a ten kod činnosti stále neviem, či 2? A čo som sa dočítala podľa tabuľky pre povinne poist. SZČo tak v oddieli vyplním obdobie začitku 1.7. , VZ 8100 a vyplním prvý a druhý riadok? tretí nechám voľný?
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

To je bod 11. ten vyplňujú iba dobrovoľne poistené osoby. No ak nechceš dobrovoľne platiť PvN tak tretí bude voľný. Ale môžeš dobrovoľne aj tento, to je na tebe.
Povinne poist. SZČO tento oddiel nevypĺňajú.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

aha, takže odddiel 11 nemusím vôbec vyplňovať? Len si sama vyrátam na základe tabuliek a začnem platiť?
Takže mám vyplnený oddiel 2,3,4, 6, 10- dátum vzniku 01.07.2008, 11 - teda nič, lebo sa dobrovoľne nepoisťujem, 12-dátum vzniku zmeny 01.07.2008-to neviem či má byť a dát. vyplnenia-dnešný, meno a pečiatka, môže to tak byť? ofotím ŽL a zašlem doporučene.
Naposledy upravil Pru : 30.06.08 at 06:45
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

môže mi niekto napísať, či to mám dobre, lebo musím ísť už na poštu, ďakujem pekne.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pru Pozri príspevok
aha, takže odddiel 11 nemusím vôbec vyplňovať? Len si sama vyrátam na základe tabuliek a začnem platiť?
Takže mám vyplnený oddiel 2,3,4, 6, 10- dátum vzniku 01.07.2008, 11 - teda nič, lebo sa dobrovoľne nepoisťujem, 12-dátum vzniku zmeny 01.07.2008-to neviem či má byť a dát. vyplnenia-dnešný, meno a pečiatka, môže to tak byť? ofotím ŽL a zašlem doporučene.
Oddiely máš správne. V hlavičke treba ešte zaškrtnúť, že ide o prihlášku szčo. A nebude to dátum zmeny ale vystavenia.

Dátum zmeny sa uvádza ak sa menia niektoré údaje už prihláseného poistenca.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

takže dátum zmeny stačí keď zabielim a prefotím, alebo musím nanovo vystavovať?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pru Pozri príspevok
takže dátum zmeny stačí keď zabielim a prefotím, alebo musím nanovo vystavovať?
Stačí bielitko.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

a nemusím tam nikde vypisovať sumu, že z akého základu? zatiaľ mi to na základe daň.prizn. vychádza z minima. som myslela, že do tej 11 , ale potom po upozornení som si všimla, že to je pre DPO.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pru Pozri príspevok
a nemusím tam nikde vypisovať sumu, že z akého základu? zatiaľ mi to na základe daň.prizn. vychádza z minima. som myslela, že do tej 11 , ale potom po upozornení som si všimla, že to je pre DPO.
K RLFO pripojíš výpis z daňového priznania.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať