Zavrieť

Porady

Zamrazenie čerešní

Chcela by som sa spýtať či sa dajú zamratiť čerešne.
Keďže sa zamrazujú jahody,černice,ríbezle,zelenina,slivky,atď,tak by som chcela zamraziť aj čerešne ak by sa to dalo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajka100 je offline (nepripojený) ajka100

    ajka100
    Ešte som to nepočula, ani neskúšala. Skús to. Možno bude lepšie keď ich pred zmrazovaním vykôstkuješ. Daj vedieť ako to dopadlo.

    janusik07 je offline (nepripojený) janusik07

    janusik07
    Ja zmrazujem a potom ich davam do kolaca. Iba ich umyjem, nevyberam kostky a dam do sacka.

    Rubrika je offline (nepripojený) Rubrika

    som žena ako každá iná :) Rubrika
    Rozmýšľala som nad tým či ich vykôstkovať alebo ich aj s kôstkami celé zamraziť.
    Janusik07 po rozmrazení nie sú také rozmočené ?
    Vďaka za radu, vyskúšam to.
    babka - ježibabka
    Ja som ešte tiež čerešne nezmrazovala, ale som dnes robila štrúdlu a dostal sa mi do rúk "Plus jeden deň receptár" z 13. júna, kde je uvedené, že majú byť odkôstkované, tak čo mi zostalo som už dala na skúšku zamraziľ. Uvidím, čo urobia.

    bezradná je offline (nepripojený) bezradná

    knihomol I. stupňa bezradná
    babka - ježibabka Pozri príspevok
    Ja som ešte tiež čerešne nezmrazovala, ale som dnes robila štrúdlu a dostal sa mi do rúk "Plus jeden deň receptár" z 13. júna, kde je uvedené, že majú byť odkôstkované, tak čo mi zostalo som už dala na skúšku zamraziľ. Uvidím, čo urobia.
    Ja som robila koláč z toho istého časopisu a čo mi zvýšili čerešne, mama ich vykôstkovala a už sa mrazia.
    piekla som ten tirolský čerešňový koláč a bol takýýý mňamkový

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja ceresne zamrazujem bezne a uz niekolko rokov. Do mraziaka ich poukladam v jednej vrstve na plech, potom ich zosypem do sackov, takze nie su polepene. Daju sa pouzit na kolac, na knedlicky a chutne su v zime aj len tak, mierne rozmrazene.

    janusik07 je offline (nepripojený) janusik07

    janusik07
    Rubrika Pozri príspevok
    Rozmýšľala som nad tým či ich vykôstkovať alebo ich aj s kôstkami celé zamraziť.
    Janusik07 po rozmrazení nie sú také rozmočené ?
    Vďaka za radu, vyskúšam to.
    ja ich zmrazujem bez kostok, lebo kostky z ceresni sa mi vyberat nechcu a pouzivam ich len do kolac v zime a su dobre. Na jedenie sa mi moc z mraznicky nepacili, ale vyskusajte.

    jarosenka je offline (nepripojený) jarosenka

    zaneprázdnená mamina jarosenka
    Čerešne tiež zamrazujem - keď je dobrá úroda. Poukladám ich do krabičiek od margarínu, vložím ešte do sáčku a zamrazím. Čerešňové knedličky, napríklad v decembri, chutia úplne super.

    katulik111 je offline (nepripojený) katulik111

    katulik111
    ja ich tiež mrazím na koláč bez kostok a do gulí ich dávam aj s kostkou mrazím ich v nádobách tupervare ale pred tým som ich dávala tiež do kelímkov od masla same su ale chutné neni z mraziaku ,len do varenia alebo pečenia tam nachuti nestrácajú

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    ja by som len dodala,ze kazde ovocie ktore mrazim,vzdy zasypam aj cukrom/striedam do kelimkov vrstvu ovocia a jemnu vrstvu cukru.
    necham aspon pol hodinku postat-ovocie mierne pusti stavu a az potom to dam mrazit.

    bez toho cukru nema uz ovocie po vybrati z mraznicky ziadnu chut.
    ale s troskou cukru osviezia i ceresne i celkom kysle ribezle.bez cukru som mrazila v zivote len raz a ledva sme to pojedli.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.