Zavrieť

Porady

Aranžujeme, vylepšujeme, prerábame- inšpirácie.

Aranžujeme, vylepšujeme, prerábame - inšpirácie
V tejto téme by sme sa mohli podeliť s našimi nápadmi ako si vylepšiť, prerobiť, alebo skrášliť niečo v byte, v oblečení, alebo proste čo vás napadne. Môžte priložiť aj fotky pre inšpiráciu.
Príklad:
Máte malý byt a keď príde čas Vianoc, tak stromček nemáte kam postaviť?
My sme to vyriešili takto:
1,5 - 2 m guľatinu zo stromu prepílite napoly, vyvrtáte v 3-4 radoch diery na kmeni /podobne ako má v prírode ihlič.stromček rozmiestnené konáre/, na každom poschodí 3-4 diery. Konáre sa budu dávať odspodu, tam sú najhrubšie, takže aj diery budú dole väčšie ako hore. Navrchu urobíme dieru na špic. Konáriky na koncoch zastrúhame, nakoniec silónom, alebo tenkým drôtom spevníme, aby sa neohýnali počas schnutia. Hrúbka guľatiny záleží od vkusu a miesta na stene, kam si stromček chcete umiestniť. Je dobré kmeň namoriť a nalakovať matným lakom. Pripevníme na stenu a počas roka si ho môžme vyzdobiť umelými ťahavými kvetmi, alebo konárikmi z vŕby.
Je to vhodné v malých bytoch a aj kde sú malé deti.
Naposledy upravil kukurička : 21.01.09 at 21:21
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Hľadaj tu Kreatívne a aranžérske potreby
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Ďakujem, cez google som hľadala, ale veľkoobchod som nenašla žiaden, len maloobchody...
0 0
SofiaV SofiaV

SofiaV je offline (nepripojený) SofiaV

Perfektný nápad. Práve som sa chystala kúpiť nejaké návlečky na vnkúšiky. Ďakujem.
Danetta Pozri príspevok
Paráda, táto téma sa mi páči, aj tie krásne dielka. Ja sa tiež pripojím, práve som robila poriadok v skrini s košeľami.Na jednej bielej košeli bol trochu zažlknutý limec, chcela som ju rozpárať na handru. Nakoniec som odstrihla asi 53 cm od spodu po rukávy a vznikla mi návlečka na vankúšik. Dokonca som nechala gombíky a dierky, ktoré poslúžia na zapínanie vankúšika naboku. Vznikol vankúšik veľkosti 53x60 cm.Možno sa tento nápad zíde aj vám.
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Na tejto stránke som našla rôzne výrobné postupy napr. farbenia na hodváb
http://www.trigonmedia.cz/tv/videa/barveni-hedvabi.html
alebo výroby sviečok
http://www.trigonmedia.cz/tv/videa/v...ch-svicek.html
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

...niečo z toho by sa dalo použiť ak máme šikovné ruky...
0 0
Fabiana Fabiana

Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana

arizona Pozri príspevok
niečo nádherné...
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Boooože, ovisla mi spodná sánka čo všetko som tu našla. Ste úžasne šikovní ľudkovia.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

potrebovala by som zakryť rozbité zrkadlo na chodbe na vstavanej skriny, keby som dala vymeniť celé jedny posuvné dvere, je to dosť drahé. máte nejaké nápady?
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

sybila3 Pozri príspevok
potrebovala by som zakryť rozbité zrkadlo na chodbe na vstavanej skriny, keby som dala vymeniť celé jedny posuvné dvere, je to dosť drahé. máte nejaké nápady?
...ak je zrkadlo rozbité tak, že je krivý odbitý okraj, tak ja by som ho zarovnala a prípadne dala dorezať v sklenárstve chýbajúci kus a myslím si, že ten prechod by ani veľmi nevadil, že nie je v kuse...
...ak je zrkadlo puknuté niekde v strede, to už bude horšie, ale dalo by sa to zamaskovať nejakou samolepiacou tapetou a prípadne urobiť motív konárika s púčikmi kvetov, alebo podľa fantázie...
...alebo si vyrezať z odpadu zrkadla, ktoré by sa dalo zohnať v sklenárstve rôzne geometrické vzory a polepiť nejaký motív na puknuté miesta /napr.mozaiku/. Nemusia to byť len malé kúsky, mohli by to byť a väčšie pásy ap....
...mohlo by sa to napr.prelepiť aj samolepiacou tapetou so vzorom ladiacim s interierom, prípadne s farbou vstavanej skrine...
Možno som trochu poradila, no všetko záleží od toho, ako je to zrkadlo rozbité.
www.mojdekor.sk/index.php?cPath=530&osCsid=lb...
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

to sú veľké posuvné dvere od vrchu po spodok a syn narazil do nich tak na spodu je puknuté tak v rohu a nad tým celý pás, ono je to zrkadlo prilepené na dverách a kraje sú v lištách, skúsim niečo nadekorovať. ak by ste mali ešte nejaké nápady, ak sa mi podarí odfotím.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Z tej pukliny by sa snáď dal spraviť nejaký buĎ stromček alebo trebárs brečtan alebo niečo také.
Hneď som si predstavila, že obtiahnuť tú prasklinu zelenou farbou a dolepiť alebo dokresliť brečtanové lístky....
Akože sa tam ťahá kvetinka alebo také niečo...
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

- navrhujem obrazkovu foliu objednat - kupit
- vhodny motiv si vybrat a prisposobit nalepenie na dvere
- ako priklad :

0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no tá puklina vyzerá asi takto, tie kvetinky to som sa len pokúšala, to je maľované s farbami na sklo.
Foto0018.jpg  
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Pokúsila si sa veľmi úspešne. Mne sa to páči ako si to začala, tak to aj dokonči. Fakt vkusné.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

to mala byť akože vetvička orchidee, len škoda, že je to cez celé dvere, ale ešte niečo dotvorím prilepím fotku ako asa mi to podarilo. pri farbách na sklo mám viac možností a môžem to aj meniť, lebo sa to dá odlepiť.
To je môj relax od účtovníctva, maľovanie na sklo.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no už mám nejaké tulipány nakombinované, keď dokončím, ofotím. Už som tam mala 4 obrázky, čo maľujem na sklo, ale nepáčilo sa mi to, teraz som vymyslela tulipány, motýle a lienky, tak uvidím, len neviem, čo na tú veľkú puklinu.
0 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

Urob z toho pavučinu.
Plada
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

už aj nad tým som rozmýšľala, ale pavúkov mám v dome dosť, tak radšej nejaké usmievajúce sa kvetinky. keď sa nato pozriem, chcem mať z toho radosť. ale dík za radu
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

sybila3 Pozri príspevok
to mala byť akože vetvička orchidee, len škoda, že je to cez celé dvere, ale ešte niečo dotvorím prilepím fotku ako asa mi to podarilo. pri farbách na sklo mám viac možností a môžem to aj meniť, lebo sa to dá odlepiť.
To je môj relax od účtovníctva, maľovanie na sklo.
Veď ty si šikovná a začala si to s tými orchideami výborne a určite vymyslíš niečo aj s tou väčšou puklinou - napr. lístky, kvetináč...Odfoť potom, čo si vytvorila. Tešíme sa na to. Bude to tvoje vlastné dielko a určite sa to bude páčiť návštevám.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať