Zavrieť

Porady

Aranžujeme, vylepšujeme, prerábame- inšpirácie.

Aranžujeme, vylepšujeme, prerábame - inšpirácie
V tejto téme by sme sa mohli podeliť s našimi nápadmi ako si vylepšiť, prerobiť, alebo skrášliť niečo v byte, v oblečení, alebo proste čo vás napadne. Môžte priložiť aj fotky pre inšpiráciu.
Príklad:
Máte malý byt a keď príde čas Vianoc, tak stromček nemáte kam postaviť?
My sme to vyriešili takto:
1,5 - 2 m guľatinu zo stromu prepílite napoly, vyvrtáte v 3-4 radoch diery na kmeni /podobne ako má v prírode ihlič.stromček rozmiestnené konáre/, na každom poschodí 3-4 diery. Konáre sa budu dávať odspodu, tam sú najhrubšie, takže aj diery budú dole väčšie ako hore. Navrchu urobíme dieru na špic. Konáriky na koncoch zastrúhame, nakoniec silónom, alebo tenkým drôtom spevníme, aby sa neohýnali počas schnutia. Hrúbka guľatiny záleží od vkusu a miesta na stene, kam si stromček chcete umiestniť. Je dobré kmeň namoriť a nalakovať matným lakom. Pripevníme na stenu a počas roka si ho môžme vyzdobiť umelými ťahavými kvetmi, alebo konárikmi z vŕby.
Je to vhodné v malých bytoch a aj kde sú malé deti.
Naposledy upravil kukurička : 21.01.09 at 21:21
Usporiadat
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Zdeni, tak musím povedať, že tento je naozaj nádherný. Tiež som skôr za jednoduchosť, nemám rada veľmi prečačkané veci a tento tvoj venček je navyše aj vkusný.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Betka, ďakujem a som rada, že sa Ti páči.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

...aj mne sa páči, tiež nemám rada veľmi prečačkané veci. Si šikulka Zdenka.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Ja mám troška netradičný nerezový adventný venček. Videla som ho raz na obrázku a zapáčil sa mi. Nedarilo sa mi ho ale nikde pozháňať, tak mi manžel vyrobil a prekvapil ma ním. Akurát tie kalíšky sú kúpené. Dal by sa i troška prizdobiť, ale mne sa páči takýto.
IMG_7705.jpg  
IMG_7707.jpg  
1/1
7 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Neporadíte niekto stránku s vianočnými papierovými šablónami?
Mám na mysli niečo, čo sa ľahko vystrihne...
Gúglila som, gúglila, ale nič vhodné som nevygúglila...
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Oliwa Pozri príspevok
Neporadíte niekto stránku s vianočnými papierovými šablónami?
Mám na mysli niečo, čo sa ľahko vystrihne...
Gúglila som, gúglila, ale nič vhodné som nevygúglila...
http://www.predskolaci.cz/?p=4099

http://www.i-creative.cz/2008/11/18/...-k-vytisknuti/
http://www.i-creative.cz/2009/12/07/...vanky-do-oken/
Naposledy upravil betka631 : 06.12.10 at 20:59
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Llívia, Betka631 - ďakujem za inšpiráciu, dievčence...
Deti /a možno aj ja/ sa môžme realizovať...
Viete mi ešte poradiť aj nejaké vhodné orezávatko na papier? Asi sa spýtam v papiernictve... Mám len nožničky, no tie sa mi nezdajú veľmi vhodné... Kedysi mali deti pekné šablóny /na tie stačili aj nožničky/, ale skôr ako som ich stihla obkresliť a uchovať na nasledujúci rok, dcéra ich samozrejme aktívne zobrala do školy a viac sme ich nevideli - zostal nám len jeden anjelik...
Snehový sprej som kúpila včera - tak ešte uvidím, pre aký výsledný efekt
sa rozhodneme...
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
ja by som poradila orezávací nožík, ten taký žiletkový, s tým sa dobre robí, len netreba rezať priamo na stole

ešte som našla jednu na okno

http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5645
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Díky moc, AlaNR - pozreté, stiahnuté, vytlačené...
No práve som sa v papiernictve pýtala na nejaké orezávatko - a ukázali mi také umelohmotné s vysúvacou čepeľou /ako na rezanie linolea... /. Myslela som či neexistuje niečo také, aby s tým mohli robiť aj deti - toto je nebezpečné... ako je napr. rydlo - pevná drevená rúčka a nejaká kovová násadka .
0 0
informatik informatik

informatik je offline (nepripojený) informatik

ahojte, mohli by ste mi dať tip na to, ako by som si mohla rozlíšiť koreničky? Chcela by som niečo iné, ako nápisy a etikety na dózach a koreničkách, ani servítková technika ma neláka. Skúste dať nejakú inšpiráciu, poteší ma to
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Maľovanie na sklo?
kuk sem http://evickask.wordpress.com/2010/0...-na-korenicky/
1 0
informatik informatik

informatik je offline (nepripojený) informatik

Hm, tiež dobré, ale skôr som mala na mysli niečo ako kus látky napr. juty zviazať motúzom so štítkom s nejakého tvrdšieho papiera a ozdobne napísaný názov korenia.... alebo niečo podobné, len neviem, aký materiál použiť
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

"Nový kabátik" môjho svietnika z vlaňajška
rôzne 001.jpg  
10 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Zdenka 0705 Pozri príspevok
"Nový kabátik" môjho svietnika z vlaňajška
...peknučký a zaujímavý
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Ako závidím, že máte čas na ručné práce...ja budem rada, keď Vianoce budú voňavé po upratovaní, tento rak veru neviem, či budem stíham aj niečo napiecť
0 0
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

Meggi 1 Pozri príspevok
Podobne ako nidoh, aj my sme si vynovili linku samolepiacou tapetou.
V novom šate vyzerá takto:
Meggi, ako ste pracovali s tou samolepiacou tapetou? A ako ste tak presne vedeli orezať hrany? Robili ste to až na dvierkach? alebo ste vystrihli presný tvar mimo a potom lepili ?... Ako ste postupovali, aby sa po stiahnutí fólie neprilepilo niečo kam nemalo alebo sa nezlepilo spolu? Nebol problém prilepiť to rovno?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

niella
Meggi, ako ste pracovali s tou samolepiacou tapetou? A ako ste tak presne vedeli orezať hrany? Robili ste to až na dvierkach? alebo ste vystrihli presný tvar mimo a potom lepili ?... Ako ste postupovali, aby sa po stiahnutí fólie neprilepilo niečo kam nemalo alebo sa nezlepilo spolu? Nebol problém prilepiť to rovno?
Pokiaľ chceš nalepiť samolepiacu tapetu napr. na dvierka, tak postupuj takto:
1) vyčistiť podklad, vysušiť podklad;
2) odrezať z fólie rozmer, ktorý je väčší než podklad (pri dvierkach sa to hodí na zahnutie);
3) z fólie odlepiť podkladový papier len v dĺžke cca 5cm a prichytiť na začiatok lepenej plochy (po zarovnaní);
4) hladiť od stredu k okrajom - zároveň sa tým vytláčajú vzduchové bubliny - ja na to používam "chňapky" - vyhladia a nepoškriabu;
5) pri lepení rovnomerne odstraňovať podkladový papier v primeranej dĺžke (5-10cm) a zároveň zahladzovať od zalepenej fólie k podkladovému papieru - toto opakovať až do konca lepenej plochy;
6) pokiaľ chcete zakryť ak hrany a boky, jednoducho od stredu hrany ku koncom zahýbať prečnievajúcu časť fólie a zahladiť;
7) na rohoch potom pomocou nožníc, alebo zalamovacieho noža urobiť zárezy tak, aby sa jednotlivé konce prekrývali (niečo podobné ako na papierových krabiciach);
8) pomocou noža potom odrezať prečnievajúcu časť fólie - stačí nôž položiť na hranu v 45° uhle a ťahať po hrane (čepeľ noža nesmie byť kolmo, ale šikmo, aby rezalo a nie "trhalo").

Nikdy neodlepovať z fólie pred lepením CELÝ podkladový papier - vznikne možnosť prilepenia fólie na nežiadúci predmet, alebo nalepenie špiny na lepidlo. Zároveň sa lepšie s tým pracuje.
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  lepenie.JPG
Zobrazení: 17
Veľkosť:  16.9 KB
Naposledy upravil misoft : 02.12.11 at 17:12 Dôvod: doplnenie nákresu
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Mne kamarátka, čo robila v reklamke poradila, aby sme veľkú plochu jemnúčko navlhčili jarovou vodou. Potom slo este tapetou jemne pohybovať a tak sa zmenšil stres zo zlého položenia. Ale fakt iba jemnúčko. Obliepali sme takto dvere a šlo to výborne. Ostatný postup bol presne taký, ako bol popísaný vyššie. Jemné postupné odliepanie podkladu.
1 0
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

Dáša_ Pozri príspevok
Mne kamarátka, čo robila v reklamke poradila, aby sme veľkú plochu jemnúčko navlhčili jarovou vodou. Potom slo este tapetou jemne pohybovať a tak sa zmenšil stres zo zlého položenia. Ale fakt iba jemnúčko. Obliepali sme takto dvere a šlo to výborne. Ostatný postup bol presne taký, ako bol popísaný vyššie. Jemné postupné odliepanie podkladu.
Dáša, ale nie je nebezpečie, že keď je plocha navlhčená, že sa potom tá tapeta neprilepí? Veď ako sa tá vlhkosť potom odtiaľ dostane ? Lebo Misoft píše, že podklad má byť očistený a vysušený... My chceme takto zrenovovať univerzálovú stenu...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať