Zavrieť

Porady

Aranžujeme, vylepšujeme, prerábame- inšpirácie.

Aranžujeme, vylepšujeme, prerábame - inšpirácie
V tejto téme by sme sa mohli podeliť s našimi nápadmi ako si vylepšiť, prerobiť, alebo skrášliť niečo v byte, v oblečení, alebo proste čo vás napadne. Môžte priložiť aj fotky pre inšpiráciu.
Príklad:
Máte malý byt a keď príde čas Vianoc, tak stromček nemáte kam postaviť?
My sme to vyriešili takto:
1,5 - 2 m guľatinu zo stromu prepílite napoly, vyvrtáte v 3-4 radoch diery na kmeni /podobne ako má v prírode ihlič.stromček rozmiestnené konáre/, na každom poschodí 3-4 diery. Konáre sa budu dávať odspodu, tam sú najhrubšie, takže aj diery budú dole väčšie ako hore. Navrchu urobíme dieru na špic. Konáriky na koncoch zastrúhame, nakoniec silónom, alebo tenkým drôtom spevníme, aby sa neohýnali počas schnutia. Hrúbka guľatiny záleží od vkusu a miesta na stene, kam si stromček chcete umiestniť. Je dobré kmeň namoriť a nalakovať matným lakom. Pripevníme na stenu a počas roka si ho môžme vyzdobiť umelými ťahavými kvetmi, alebo konárikmi z vŕby.
Je to vhodné v malých bytoch a aj kde sú malé deti.
Naposledy upravil kukurička : 21.01.09 at 21:21
Usporiadat
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

kukurička Pozri príspevok
Niečo som poplietla? Ja som tak v množnom čísle odpovedala, že z našej tvorby sú predchádzajúce diela. Lenže nie spoločnej s mamintou, ale mojej rodinky. Takže tak...

kludne si mozme dat stretko
0 0
Fabiana Fabiana

Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana

Vytvorte si snežítko

0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Ja už dlhšie nevyhadzujem obaly z pokazených dáždnikov. Viete prečo? Výborne sa hodia na odkladanie okuliarov, chránia ich pred poškriabaním a môžu byť uložené tesne vedľa seba. Skúste to...
100_0639.JPG  
100_0636.JPG  
1/1
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Ak sa chystáte k moru, tak si pri prechádzkach po pláži nájdite pekný kameň s dierkami, ktorý vám poslúži ako dekorácia na perá, napr. pri telefóne. Je to zároveň aj spomienka z dovolenky a aj praktická pomôcka pre písacie potreby.
Naposledy upravil kukurička : 18.06.08 at 22:48
100_0570.jpg  
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Vytvorte si peknú dekoráciu do kuchyne zo strukovín. Potrebujete na to len peknú fľašu, strukoviny, alebo cestoviny, uzáver na fľašu a fantáziu...
100_3285.jpg  
100_3287.JPG  
1/1
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

...tak toto sú umelecké diela
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Viete z čoho vznikli tieto pekné koreničky a zásobníky na strukoviny a iné potraviny? Zdravotníci to budú určite poznať, hoci neviem, či aj teraz sa to používa. Sestra pracovala v nemocnici a sú to fľaštičky z infúzii. Stačí dokúpiť nálepky a je paráda na svete...
100_0564.jpg  
100_0567.JPG  
1/1
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Nechcete vyhodiť peknú fľašu? Tak si z nich urobte takúto zbierku a využité prázdne miesto na kuch.linke, alebo polici...
100_0568.JPG  
100_0569.jpg  
1/1
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

kukurička Pozri príspevok
...tak toto sú umelecké diela
To je niečo prekráááásnéééééééé.
0 0
Danetta Danetta

Danetta je offline (nepripojený) Danetta

dôchodkyňa
Paráda, táto téma sa mi páči, aj tie krásne dielka. Ja sa tiež pripojím, práve som robila poriadok v skrini s košeľami.Na jednej bielej košeli bol trochu zažlknutý limec, chcela som ju rozpárať na handru. Nakoniec som odstrihla asi 53 cm od spodu po rukávy a vznikla mi návlečka na vankúšik. Dokonca som nechala gombíky a dierky, ktoré poslúžia na zapínanie vankúšika naboku. Vznikol vankúšik veľkosti 53x60 cm.Možno sa tento nápad zíde aj vám.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Kukurička tie výtvory/stromček, obal na okuliare, sklo/ sú Tvoje?j
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Danetta Pozri príspevok
Paráda, táto téma sa mi páči, aj tie krásne dielka. Ja sa tiež pripojím, práve som robila poriadok v skrini s košeľami.Na jednej bielej košeli bol trochu zažlknutý limec, chcela som ju rozpárať na handru. Nakoniec som odstrihla asi 53 cm od spodu po rukávy a vznikla mi návlečka na vankúšik. Dokonca som nechala gombíky a dierky, ktoré poslúžia na zapínanie vankúšika naboku. Vznikol vankúšik veľkosti 53x60 cm.Možno sa tento nápad zíde aj vám.
Moja mama už pred mnohými rokmi takto pekne použila pánske košele. Spávame na malých vankúšikoch, a tak máme na mieru ušité obliečky z pánskych košieľ. Samozrejme, gombíky pekne slúžia na zapínanie. Ja sa hlavne vytešujem z farieb našich obliečok na vankúše - žltá, oranžová, modrá, biela. Aj sa dobre na takých spí
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

jozka56 Pozri príspevok
Kukurička tie výtvory/stromček, obal na okuliare, sklo/ sú Tvoje?j
Jožka všetky výtvory, ku ktorým som pripojila fotky sú moje - stromček, návlečky, koreničky, obaly na okuliare- to je len taký nápad, je tam toho viac...
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

michelle84 Pozri príspevok
Moja mama už pred mnohými rokmi takto pekne použila pánske košele. Spávame na malých vankúšikoch, a tak máme na mieru ušité obliečky z pánskych košieľ. Samozrejme, gombíky pekne slúžia na zapínanie. Ja sa hlavne vytešujem z farieb našich obliečok na vankúše - žltá, oranžová, modrá, biela. Aj sa dobre na takých spí
Mama mala dobrý nápad, určite dobre využila zbytok košele, ja som tak niekedy robila z takých pestrofarebných sukní obliečky na vankúše, jednoducho som ich celkom zašila, nemali ani zapínanie a potom som ich rozpárala a oprala a keď sa zunovali, tak vymenila za inú sukňu. Boli to len vankúšiky k televízoru a tak na oddych.
Ty si po mame zdedila jej nápady a slúžia už ďalšej generácii.Super
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

..kukurička si veľká šikuľka...j
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Danetta Pozri príspevok
Paráda, táto téma sa mi páči, aj tie krásne dielka. Ja sa tiež pripojím, práve som robila poriadok v skrini s košeľami.Na jednej bielej košeli bol trochu zažlknutý limec, chcela som ju rozpárať na handru. Nakoniec som odstrihla asi 53 cm od spodu po rukávy a vznikla mi návlečka na vankúšik. Dokonca som nechala gombíky a dierky, ktoré poslúžia na zapínanie vankúšika naboku. Vznikol vankúšik veľkosti 53x60 cm.Možno sa tento nápad zíde aj vám.
Vidím, že viacerí majú dobrý nápad, ako využiť starú košeľu a určite sú ušetrené aj korunky.
Naposledy upravil kukurička : 21.06.08 at 12:10
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

jozka56 Pozri príspevok
..kukurička si veľká šikuľka...j
Ďakujem
Naposledy upravil kukurička : 20.06.08 at 21:59
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Niekedy, keď sme chovali morky, tak sme potrebovali veľký pekáč na mäso. Kúpili sme si kameninový. Teraz už nič nechováme a tak pre nedostatok miesta v linke, poslúži na kvetinky. Ak by som v ňom chcela piecť, tak ho len umyjem a je funkčný, veď kvetináče majú aj misky...
100_0560.JPG  
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Omrzela vás už stará kuchynská linka, nemá peknú farbu a vy nemáte na novú? Tak si ju premaľujte podľa svojho vkusu. Je na to potrebná farba - Ekokryl, alebo príbuzné farby Slovakryl, Balakryl...vodou riediteľné farby, ktoré ale riediť nebudeme, pretože chceme aby dobre kryla. Ďalej budeme potrebovať malý asi 8cm molitanový valček a lak - Pamlak - buď matný, alebo lesklý. Dávajte si pozor, aby farba nepozatekala na druhú stranu, pokiaľ je mokrá, tak sa dá utrieť. Dvierka si odmontujte a rozložte na nejaké podložky. Na prekrytie treba urobiť 2-3 nátery farbou, lakom 2 vrstvy. Úchyty, ktoré chcete k linke, alebo k interieru doladiť, môžete tiež premaľovať - v modelárskych potrebách sa dá kúpiť farba, ktorá dobre drží a nezošúcha sa.
Takto sa dá prefarbiť aj stôl a stoličky.
Táto linka bola predtým červená a lesklá...Nebojte sa, zvládne to aj žena a farba, ani lak nesmrdia.
P.S. Posledná skrinka bola dorábaná neskôr, takže farba je trošku odlišná, preto si treba zarobiť dostatok farby, alebo kúpiť rovno odtieň aký potrebujete.
100_1117.jpg  
100_1120.JPG  
100_1125.JPG  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať