Zavrieť

Porady

Aranžujeme, vylepšujeme, prerábame- inšpirácie.

Aranžujeme, vylepšujeme, prerábame - inšpirácie
V tejto téme by sme sa mohli podeliť s našimi nápadmi ako si vylepšiť, prerobiť, alebo skrášliť niečo v byte, v oblečení, alebo proste čo vás napadne. Môžte priložiť aj fotky pre inšpiráciu.
Príklad:
Máte malý byt a keď príde čas Vianoc, tak stromček nemáte kam postaviť?
My sme to vyriešili takto:
1,5 - 2 m guľatinu zo stromu prepílite napoly, vyvrtáte v 3-4 radoch diery na kmeni /podobne ako má v prírode ihlič.stromček rozmiestnené konáre/, na každom poschodí 3-4 diery. Konáre sa budu dávať odspodu, tam sú najhrubšie, takže aj diery budú dole väčšie ako hore. Navrchu urobíme dieru na špic. Konáriky na koncoch zastrúhame, nakoniec silónom, alebo tenkým drôtom spevníme, aby sa neohýnali počas schnutia. Hrúbka guľatiny záleží od vkusu a miesta na stene, kam si stromček chcete umiestniť. Je dobré kmeň namoriť a nalakovať matným lakom. Pripevníme na stenu a počas roka si ho môžme vyzdobiť umelými ťahavými kvetmi, alebo konárikmi z vŕby.
Je to vhodné v malých bytoch a aj kde sú malé deti.
Naposledy upravil kukurička : 21.01.09 at 21:21
Usporiadat
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Polystyrénové gule dostať kúpiť v predajniach, kde predávajú maliarske potreby pre malierov-umelcov,alebo kde rámujú obrazy. U nás je taký butik predávajú v ňom servítky na servitkovú techniku, štetce,palety, farby pre maliarov,fixy na hodváb a tak.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
U nás som ešte nič také neobjavila, takže to riešim nákupom cez net.
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Ja som už robila vence na hroby.Robila som ich tak narýchlo, lebo dnes som ich posielala preč. Kupujem umelé venčeky, kytičky kvetov a tie podelím po stopkách a keď po čase vyblednú, tak ich vymením za nové, stačí len hlavičku prehodiť. Fotky sa mi veľmi nepodarili.
100_2807.JPG  
100_2809.JPG  
100_2811.JPG  
1/1
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

Fabiana Pozri príspevok
Vyzerá to ako prútie...
Vyzera. Ale nie je. Je to novinovy papier. Alebo stary telef. zoznam. A natierane moridlom na drevo. Na tej str. alinka.sk, alebo tvoreniepreradost.sk je to pekne rozpisane
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Zo včerajšej prechádzky som si doniesla trochu javorových listov, tak som hneď večer skúsila urobiť pár ružičiek podľa vyššie uvedených návodov. Išlo to celkom dobre, no veď posúďte. Večer som si to síce naaranžovala k takým veľkým listom, ktoré sa do rána na konci skrútili, takže som to prerábala. Už sa chystám na ďalšie listy, pretože sa mi to zapáčilo.
100_2919.JPG  
100_2925.jpg  
100_2923.JPG  
100_2927.JPG  
100_2938.JPG  

100_2939.JPG  
1/1
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
kukurička Pozri príspevok
Zo včerajšej prechádzky som si doniesla trochu javorových listov, tak som hneď večer skúsila urobiť pár ružičiek podľa vyššie uvedených návodov. Išlo to celkom dobre, no veď posúďte. Večer som si to síce naaranžovala k takým veľkým listom, ktoré sa do rána na konci skrútili, takže som to prerábala. Už sa chystám na ďalšie listy, pretože sa mi to zapáčilo.

Sú krásne, si šikovná
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

ZuzanaP Pozri príspevok
Sú krásne, si šikovná
Ďakujem, aj ostatné dievčatá, čo to skúšali si zaslužia pochvalu
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Tieto techniky tiež určite poznáte:
Kvetináč.JPG  
Skrinka1.jpg  
1/1
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Ak sa chystáte malovať, možno sa necháte inšpirovať takýmto niečim, aj keď sú to hotové umelecké diela, tak to asi také jednoduché nebude.
image001.jpg  
image002.jpg  
image005.jpg  
image006.jpg  
image012.jpg  

image014.jpg  
image008.jpg  
1/1
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Ešre nejaké inšpirácie pridávam
image004.jpg  
image006.jpg  
image009.jpg  
image010.jpg  
image011.jpg  

image018.jpg  
image015.jpg  
image013.jpg  
1/1
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dobre ranko, potrebovala by som nejake inspiracie na vyrobu oblecenia pre psika, strikovanie, ma niekto nieco?
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
alaya1 Pozri príspevok
Dobre ranko, potrebovala by som nejake inspiracie na vyrobu oblecenia pre psika, strikovanie, ma niekto nieco?
a tekéto by nestačilo?

0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

stacilo, no ja nie som velmi na sitie-))
0 0
bechatka bechatka

bechatka je offline (nepripojený) bechatka

Ja vianočný stromček vešiam už tradične nad štedrovečerný stôl. Nad stôl mi manžel upevnil háčik do hmoždinky, na ten potom pomocou retaze vyvesím stromček, vyberám taký čo má cca 120cm. Ale v pohode môže byť aj umelý, aj to máme odskúšané. Večera pod stromčekom je zážitok. Cez rok mám na tom háčiku vyvesený nejaký kvet alebo aranžmá.
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

bechatka Pozri príspevok
Ja vianočný stromček vešiam už tradične nad štedrovečerný stôl. Nad stôl mi manžel upevnil háčik do hmoždinky, na ten potom pomocou retaze vyvesím stromček, vyberám taký čo má cca 120cm. Ale v pohode môže byť aj umelý, aj to máme odskúšané. Večera pod stromčekom je zážitok. Cez rok mám na tom háčiku vyvesený nejaký kvet alebo aranžmá.
odfoť
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
ZuzanaP Pozri príspevok
A čo poviete na toto: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7668. Chystám sa vyskúšať...
Pokúšal som sa vyrobiť tie ruže z lístia. Nedarilo sa a nedarilo. Prišiel som k obrázku 4 a 5 z návodu a bol som vedľa. Ste ozaj šikovnice. Nakoniec som to vložil do rúk ženám a vzniklo niečo pekné, v prílohe. Podotýkam, že oni vymysleli úplne iné ruže, no iné, skrátka také, ako neboli v tom návode. Trochu aranžmánu a je to. Skrátka ženské ruky sú na niečo šikovnejšie. Že mám šikovné kolegyne?
IMG_2309.jpg  
IMG_2310.jpg  
1/1
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

erzet Pozri príspevok
Pokúšal som sa vyrobiť tie ruže z lístia. Nedarilo sa a nedarilo. Prišiel som k obrázku 4 a 5 z návodu a bol som vedľa. Ste ozaj šikovnice. Nakoniec som to vložil do rúk ženám a vzniklo niečo pekné, v prílohe. Podotýkam, že oni vymysleli úplne iné ruže, no iné, skrátka také, ako neboli v tom návode. Trochu aranžmánu a je to. Skrátka ženské ruky sú na niečo šikovnejšie. Že mám šikovné kolegyne?
jujha, pekneeee
0 0
nela88 nela88

nela88 je offline (nepripojený) nela88

erzet Pozri príspevok
Pokúšal som sa vyrobiť tie ruže z lístia. Nedarilo sa a nedarilo. Prišiel som k obrázku 4 a 5 z návodu a bol som vedľa. Ste ozaj šikovnice. Nakoniec som to vložil do rúk ženám a vzniklo niečo pekné, v prílohe. Podotýkam, že oni vymysleli úplne iné ruže, no iné, skrátka také, ako neboli v tom návode. Trochu aranžmánu a je to. Skrátka ženské ruky sú na niečo šikovnejšie. Že mám šikovné kolegyne?
Sú krásne. A v tomto čase by sa mi páčili aj na hroboch.
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

erzet Pozri príspevok
Pokúšal som sa vyrobiť tie ruže z lístia. Nedarilo sa a nedarilo. Prišiel som k obrázku 4 a 5 z návodu a bol som vedľa. Ste ozaj šikovnice. Nakoniec som to vložil do rúk ženám a vzniklo niečo pekné, v prílohe. Podotýkam, že oni vymysleli úplne iné ruže, no iné, skrátka také, ako neboli v tom návode. Trochu aranžmánu a je to. Skrátka ženské ruky sú na niečo šikovnejšie. Že mám šikovné kolegyne?
Aj mne sa tie aranžmány veľmi páčia a kľudne sa môžu použiť s menšou úpravou na blížiace sa Vianoce. Šikovné ručičky majú tvoje kolegyne. Ja som už tiež pár ružičiek z listov porozdávala a každému urobili radosť. Príroda nám dáva toľko krásy a je na nás ako to využijeme.
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Dnes som objavila túto stránku, plnú nápadov pre šikovné ručičky, tak hádam si tam aj vy niečo nájdete a je to zároveň aj internetový obchod...
http://www.gastanko.sk/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať