Zavrieť

Porady

Mám vôbec zahraničnú faktúru?

Dostali sme faktúru od slovenskej PO - neplatiteľa DPH, kde fakturujú poplatky za účasť na výstave v Brne. Faktúra je v českých korunách.
Kde bola poskytnutá služba - v zahraničí?
Mám povinnosť samozdanenia, keď obchodný partner je tuzemec a ešte k tomu neplátca?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Ak je vystavovateľ FA neplátca na Slovensku, nemalo by prihliadať na to, kde bola poskytnutá služba a vôbec podľa môjho názoru slovenskej firme mal vystaviť FA v SKK a nie v CZK. Ak sa mýlim opravte ma, ale ja by som určite vyzvala na vystavenie FA v SKK.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Už aj z dôvodu zbytočných kurzových rozdielov resp. z možnej finančnej straty pri prevode by som trvala na FA v SKK.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    VladoaKatka Pozri príspevok
    Ak je vystavovateľ FA neplátca na Slovensku, nemalo by prihliadať na to, kde bola poskytnutá služba a vôbec podľa môjho názoru slovenskej firme mal vystaviť FA v SKK a nie v CZK. Ak sa mýlim opravte ma, ale ja by som určite vyzvala na vystavenie FA v SKK.
    V tom nevidím problém, ak sa na fakturácii v CZK dohodli. My tiež niektorým firmám faktúrujeme v EUR po vzájomnej dohode. Ale ak to vystavil naozaj neplatca DPH, tak netreba riešiť samozdanenie.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    KvetkaK Pozri príspevok
    V tom nevidím problém, ak sa na fakturácii v CZK dohodli. My tiež niektorým firmám faktúrujeme v EUR po vzájomnej dohode. Ale ak to vystavil naozaj neplatca DPH, tak netreba riešiť samozdanenie.
    Ak sa dohodli je to iné, alebo už bola ponuka v prihláške na výstavu v CZK a objednávateľ s tým bol oboznámený, v tom prípade by som s tým súhlasila, že FA je vystavená v CZK.
    S Tvojou odpoveďou tiež súhlasím.
    Naposledy upravil VladoaKatka : 16.06.08 at 09:09

    Mám vôbec zahraničnú faktúru?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.