Zavrieť

Porady

Exekúcia ako zivnostnik - moze automaticky nastat pri zalozeni sro?

Zdravim,

chcem sa spytat, ako zivnostnik mam exekuciu od socialnej poistovne. Mam zablokovany ucet.
Moze nastat situacia, ze zablokuju aj ucet spolocnosti s. r. o. v ktorej som konatelom?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    v prípade že ste majiteľom tej sro tak môže byť vydaný exekučný príkaz na Váš podiel zisku v sro

    danov je offline (nepripojený) danov

    danov
    to znamena, ze nemozu zablokovat firemny ucet, na ktorom su financne prostriedky, ktore sa pouzivaju na beznu prevadzku spolocnosti

    danov je offline (nepripojený) danov

    danov
    Mam to tak pochopit, ze na financne prostriedky, ktore su na ucte nemoze siahnut, ale len na pripadny zisk spolocnika?

    Celsus je offline (nepripojený) Celsus

    Celsus
    danov Pozri príspevok
    Zdravim,

    chcem sa spytat, ako zivnostnik mam exekuciu od socialnej poistovne. Mam zablokovany ucet.
    Moze nastat situacia, ze zablokuju aj ucet spolocnosti s. r. o. v ktorej som konatelom?

    Dakujem
    Ste aj spoločníkom uvedenej SRO? Pre zodpovedanie Vašej otázky to môže mať význam.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Celsus Pozri príspevok
    Ste aj spoločníkom uvedenej SRO? Pre zodpovedanie Vašej otázky to môže mať význam.
    Už to tu bolo spomenuté... treba čítaj aj príspevky druhých poraďákov....

    Celsus je offline (nepripojený) Celsus

    Celsus
    danov Pozri príspevok
    Ano som aj spolocnikom spomenutej sro.
    V takom prípade Vám možno nielen siahnuť na Váš podiel na zisku SRO, ale možno viesť exekúciu aj na samotný obchodný podiel, t.z. že môžete (a aj by ste mali) prísť o celú SRO-čku (pokiaľ ste jediným spoločníkom). Pokiaľ ste jedným z viacerých spoločníkov, mali by ste prísť len o Váš obchodný podiel.

    K Vašej pôvodnej otázke: Sociálna poisťovňa (ako veriteľ) nemá zákonnú možnosť zablokovať exekúciou, ktorá je vedená proti Vám, učty patriace SRO-čke. Naproti tomu, ak veriteľ zistí, že pripravujete svoju SRO-čku o majetok, t.j. že znižujete hodnotu Vášho obch. podielu a celej SRO-čky (po slovensky tunelujete SRO-čku), mohol by na Vás podať trestné oznámenie pre poškodzovanie veriteľa.

    danov je offline (nepripojený) danov

    danov
    Dakujem za odpovede.
    Nie som jediny spolocnik, sme dvaja, tato sro uz funguje viac ako rok.
    V podstate funguje podla platnych zakonov a nedeje sa s nou nic, co by naznacovalo, ze sa jedna o tunelovanie. Jednocucho tato cast mojho podnikania funguje standartne.
    Ja sa obavam, ci nemozu stiahnut prostrednictvom exekútora spominane prostriedky, ktore su na uctoch...

    Dakujem

    Idalu je offline (nepripojený) Idalu

    Idalu
    podľa mňa, ako živnostník za svoje dlhy zodpovedáte celím svojím majetkom, t. j., pokiaľ máte nejaké podiely aj v iných firmách aj na tie Vám môžu siahnuť, ale pokiaľ ide o účet to ani neviem presne posúdiť, ale myslím si, že môžu Vám ho zablokovať /peniaze Vám nestiahnu/ len vám nedovolia robiť rôzne transakcie, pokiaľ svoj pôvodný dlh nevyrovnáte.
    Asi by som poprosila o radu právnika, aby nebolo neskoro.

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    Idalu Pozri príspevok
    podľa mňa, ako živnostník za svoje dlhy zodpovedáte celím svojím majetkom, t. j., pokiaľ máte nejaké podiely aj v iných firmách aj na tie Vám môžu siahnuť, ale pokiaľ ide o účet to ani neviem presne posúdiť, ale myslím si, že môžu Vám ho zablokovať /peniaze Vám nestiahnu/ len vám nedovolia robiť rôzne transakcie, pokiaľ svoj pôvodný dlh nevyrovnáte.
    Asi by som poprosila o radu právnika, aby nebolo neskoro.
    ako fyzicka osoba vlastni obchodny podiel a ma z neho vyplyvajuce prava, napr. pravo na podiel zo zisku a ak je konatelom tak napr. odmenu konatela. on ako fyzicka osoba nevlastni hnutelne, nehnutelne veci a ani peniaze, ktore patria spolocnosti. z toho vyplyva, ze exekutor moze prikazat spolocnosti, aby spolocnikovi nevyplatila podiel na zisku a moze viest exekuciu na jeho obchodny podiel. na ucty spolocnosti siahnut nemoze...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.