Zavrieť

Porady

napojenie byt. domu na verejnú kanalizáciu

Prosim o radu s problémom napojenia nášho bytového domu na VK/verejná kanalizácia/. Pri obhliadke bytového domu kvôli začatiu prác s izolovaním základov sme zistili, že pred bytovým domom v centre mesta kde je kanalizácia od r. cca 1965 máme vykopanú prepadovú žumpu, ktorej preplnená časť je odvádzaná prepojením /nevieme či je, ako to zistím/ na vk. Pri väčších zráškach je však zaplavovaná a voda nám presiaka do domu. Ako vlastníci platíme stočné a ako svb zrážkovú vodu, avšak tá žumpa by sa mala ževraj prečisťovať, a správca kanalizácii pre naše mesto nám povedal, že dobrý gazda si to robí sám. Máme ako vlastníci nárok žiadať priame napojenie na vk od vodár.spol. a vrátenie peňazí za stočné aj zráž. vodu nakoľko dochádza k poškodzovaniu bytového domu??? Zatiaľ ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronko je offline (nepripojený) veronko

    veronko
    Ja som chcela aspoň poprosiť o vysvetlenie toho pojmu prepadova žumpa, či to je bežná vec pri starších domoch, pretože nám do bytov razí smrad zo sifonov aj napriek čisteniu domestosom, je to nepríjemné a pred vchodom do bytovky máme tri poklopy na piatich metroch štvorcových, je to nevzhľadné, tak som len chcela s niekým prebrať či sa to dá nejako inak riešiť...ď...

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    Keďže sa nikto neozval,asi nie je jednoduchá rada - požiadajte o konzultáciu vodárne a kanalizácie o vybudovanie nového napojenia.
    Predpokladám, že bude treba projekt a súhlas vodární a kan.,náklady budete ale znášať sami.

    veronko je offline (nepripojený) veronko

    veronko
    Na vodárne som už vola veľa krát, ale vždy ma odbili, že prídu pozrieť, ale nikto sa nám neozval, len prišlo veľké auto, my ako nevedomí sme mysleli že prerážajú upchatý kanál avšak podľa všetkého to čistili žumpu, starí obyvatelia to neriešili . Teraz sme tu dvaja novší a tak sa snažíme dať to nejako do poriadku, tak som chcela získať nejaké rady aby som vedela vyjednať svoje možnosti pri jednaní s vodárňami aby nás zase neodbyli rečami že je to normálne aj keď voda z odkvapu tečie do našej pivnice, toto by mali vyriešiť vodárne lebo ak je poškodená rúra v zemi...no asi tak nejak, zatiaľ ďakujem

    veronko je offline (nepripojený) veronko

    veronko
    ...projekt, myslíte nový projekt? Aj keď sme byt kupovali ako napojený na VK? Je to taká kolónia s bytovkami, ktoré majú 4byty a mesto túto časť nejako zanedbalo, ani neboli napojené na teplovod...no tak sa pomaly trápime.

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    A všetky domy sú riešené s odvodom odpadových vôd takto ako aj Vy ?
    Potom by som sa pokúila cez mesto a hlavne cez správcu riešiť túto situáciu.

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    ešte jeden nápad - neviem, či reálny - do prepadovej šachty umiestniť kalové čerpadlo ??
    Napíšem možno viac - prekonzultujem s kamarátom - je v tom dobrý.

    veronko je offline (nepripojený) veronko

    veronko
    O tých iných neviem, ďakujem za nakriatnutie, pôjdem vyzistiť v susedných domoch, aj na mesto som už myslela, skúsim aj tam zájsť...kalové čerpadlo? prechádzam pomaly net, možno ešte niekde k niečomu dopracujem...veľmi pekne ďakujem za ochotu...

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Niečo podobné riešil s kanalizáciou aj "uzlík" skús si to pozrieť alebo sa obráť priamo na neho.

    napojenie byt. domu na verejnú kanalizáciu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.