Zavrieť

Porady

Výkaz pre poisťovne nastavenia...???

sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Viete niekto poradiť vo nvýkaze na ZP kde treba zaškrtnúť aby:

SW sám prečiarkol či ide o zamestnávateľ - právnická osoba, alebo FO
a ešte aby mi zaškrtol, o aký výkaz sa jedná - riadny ... - len také detaily.

vďaka....:p
Naposledy upravil sway : 14.04.05 at 19:47
Usporiadat
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
sway, myslím, že sa to zatiaľ nedá, mne tiež nič také neponúka, takže to dopisujem ručne
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
jess
sway, myslím, že sa to zatiaľ nedá, mne tiež nič také neponúka, takže to dopisujem ručne
vďaka, aj ja :p
0 0
Viki Viki

Viki je offline (nepripojený) Viki

žena
Ja som si tie výkazy vylepšila nasledovne:

tam kde treba prečiarknúť, napr. fyzická osoba - tak si ten text označim a potom cez Formát-Písmo-Efekty-odfajknem Prečiarknuté alebo Dvojito prečiarknuté... a text je prečiarknutý
tam kde potrebujem štvorček tak ten štvorček, čo je tam a nedá sa do neho písať vymažem, označím si ten priestor kde bol a cez Formát-Orámovanie a podfarbenie vyberiem Orámovanie jednoduché - vytvorí sa štvorček, do ktorého sa už dá písať - vpíšem X...
pre výkazy VšZP je potrebné cez Nástroje - Odomknúť dokument - je bez hesla...

pekný večer
Viera

Všimla som si, že si dopísala Olymp... toto je postup pre tlačivá stiahnuté z internetu...takže asi nepomôže
Naposledy upravil Viki : 14.04.05 at 21:35
0 0
Kimáková Kimáková

Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

sway
Viete niekto poradiť vo nvýkaze na ZP kde treba zaškrtnúť aby:

SW sám prečiarkol či ide o zamestnávateľ - právnická osoba, alebo FO
a ešte aby mi zaškrtol, o aký výkaz sa jedná - riadny ... - len také detaily.

vďaka....:p
Riešenie veľmi jednoduché:
Ak chcete, aby Vám program zaklikol políčko Riadny, tak pred tlačou zakliknete políčko "Uhradené v dobe splatnosti".

Čo sa týka problému FO alebo PO:
Ak máte v Organizácia - Podnik vyplnené políčko "Názov - obchodné meno", tak program Vás považuje za PO.
Ak toto políčko necháte prázdne a vyplníte políčko pod tým určené pre FO, tak program Vás považuje za FO a na výkaze sám zaklikne FO.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Kimáková
Riešenie veľmi jednoduché:
Ak chcete, aby Vám program zaklikol políčko Riadny, tak pred tlačou zakliknete políčko "Uhradené v dobe splatnosti".

Čo sa týka problému FO alebo PO:
Ak máte v Organizácia - Podnik vyplnené políčko "Názov - obchodné meno", tak program Vás považuje za PO.
Ak toto políčko necháte prázdne a vyplníte políčko pod tým určené pre FO, tak program Vás považuje za FO a na výkaze sám zaklikne FO.
Vďaka s tou splatnosťou to funguje, ale bohužiaľ pri výkaze na Zdravotnú neprečiarkne "zamestnávateľ....", ani keď si skontrolujem nastavenia v obchodnom mene - netreba uviesť pri PO aj "formu?" - tam neviem čo dať..., ale ani pri FO mi nič nepreškrtne. V ostatných ZP je to OK, ale v zdravotnej nie....
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

OLYMP.....V inovovaných mesačných výkazoch pre ZP pribudlo okienko "číslo platiteľa". Mám ho pri tlači nevyplnené. Ako to môžem napraviť? Ďakujem za radu.
Doplnenie: kumuluje počet kal. dní za všetkých zamestnancov...to nerobilo .
Naposledy upravil Paula : 08.10.05 at 10:10
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Paula
OLYMP.....V inovovaných mesačných výkazoch pre ZP pribudlo okienko "číslo platiteľa". Mám ho pri tlači nevyplnené. Ako to môžem napraviť?
... číslo platiteľa si nastavíš v bankových účtoch ... čiže pôjdeš cez Firma-Bankové účty-v konkrétnom bankovom účte zdravotnej poisťovne si cez Oprav doplníš číslo platiteľa. Ešte pozn.: číslo platiteľa pribudlo tuším už od upgradu po 1.7.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Vladi, vďaka, "nevidela" som to okienko
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Paula
OLYMP.....V inovovaných mesačných výkazoch pre ZP pribudlo okienko "číslo platiteľa". Mám ho pri tlači nevyplnené. Ako to môžem napraviť? Ďakujem za radu.
Doplnenie: kumuluje počet kal. dní za všetkých zamestnancov...to nerobilo .
Ja mám toto okienko tiež prázdne, všimla som si ho včera. Ale neviem aké číslo tam má byť zapísané - poradíte? Ďak.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Napísala som číslo pridelené poisťovňou, teda IČO + 00.......ešte ma srdí, že vo výkaze pre sociálku mám firmu napísanú ako XY, s.r.o.s.r.o. Vo výkazoch pre ZP je s.r.o. len jeden krát, tak ako má byť.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Paula
Napísala som číslo pridelené poisťovňou, teda IČO + 00.......ešte ma srdí, že vo výkaze pre sociálku mám firmu napísanú ako XY, s.r.o.s.r.o. Vo výkazoch pre ZP je s.r.o. len jeden krát, tak ako má byť.
No ja mám taký názor, že okienko "právna forma" by malo fungovať ako pri štatistike, t.j. číselný kód. A to s.r.o. má byť správne za názvom, teda tak ako to máš urobené ty. Potom sro nebude 2x za sebou. Ale s tým sa musí popasovať Kros.
Inak ďak. za radu, myslela som si, že ide o ďalší nový údaj.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
liba2
No ja mám taký názor, že okienko "právna forma" by malo fungovať ako pri štatistike, t.j. číselný kód.
... ako pri štatistike? ... Kros si zvolil, že dá právnu formu zvlášť a preto v okienku názov firmy by mal byť iba čistý názov firmy a v okienku právna forma by malo byť s.r.o./a.s./v.o.s./k.s. alebo pod.

ešte jedna vec, ak si nie si istá, čo ktoré okienko od teba požaduje, mala by fungovať pomoc a to takým spôsobom, že sa nastavíš na dané okienko, stlačíš F1 a tam by mal byť popis ... neviem v akom rozsahu to funguje, ale Kros priebežne dopĺňa jednotlivé popisy, ktoré by mali uľahčiť prácu so softom
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

vladan
... ako pri štatistike? ... Kros si zvolil, že dá právnu formu zvlášť a preto v okienku názov firmy by mal byť iba čistý názov firmy a v okienku právna forma by malo byť s.r.o./a.s./v.o.s./k.s. alebo pod.
Práve kvôli tomuto "alebo pod.", lebo nie každá spoločnosť sa dá zapísať skratkou na 3 prísmená a 3 bodky. Preto Štatistický úrad vydal zoznam právnych foriem zakódovaných do číselných znakov. Stretávame sa ním pri štatistických výkazoch, ale napr. aj v Prehľade o zrazených a odvedených preddavkoch... Ja skratku s.r.o. (a iné) vnímam ako súčasť názvu organizácie, preto ju do názvu zapisujem.

vladan
... ešte jedna vec, ak si nie si istá, čo ktoré okienko od teba požaduje, mala by fungovať pomoc a to takým spôsobom, že sa nastavíš na dané okienko, stlačíš F1 a tam by mal byť popis ... neviem v akom rozsahu to funguje, ale Kros priebežne dopĺňa jednotlivé popisy, ktoré by mali uľahčiť prácu so softom
Viem ako funguje pomoc v Olympe a využívam ju. Vo svojom predchádzajúcom príspevku som uviedla, že som si toto prázdne okienko všimla až včera. Dodávam, že až po vytlačení výkazu a po vypnutí počítača, takže som sa tým už včera viac nezaoberala.
Keď som si prečítala Paulinu otázku k danej téme, tak som sa k nej pripojila.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
liba2
Práve kvôli tomuto "alebo pod.", lebo nie každá spoločnosť sa dá zapísať skratkou na 3 prísmená a 3 bodky. Preto Štatistický úrad vydal zoznam právnych foriem zakódovaných do číselných znakov. Stretávame sa ním pri štatistických výkazoch, ale napr. aj v Prehľade o zrazených a odvedených preddavkoch... Ja skratku s.r.o. (a iné) vnímam ako súčasť názvu organizácie, preto ju do názvu zapisujem.
Poučenie k prehľadu nehovorí, či do právnej formy zadávať číselný kód alebo skratku, tuším ministerstvo financií necháva výber na zamestnávateľa.
Čo sa týka skratky s.r.o. (a iné), podľa mňa, táto skratka nie je súčasťou obchodného mena organizácie - nemám po ruke Obchodný zákonník, takže odcitovať "obchodné meno" momentálne neviem ...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Toto síce nie je v súlade s etiketou porady, ale pre ukončenie témy uvádzam:
§ 8 OZ: "Obchodným menom sa rozumie názov, pod ktorým podnikateľ vykonáva právne úkony pri svojej podnikateľskej činnosti".
§ 9 ods. 2) OZ: "Obchodné meno obchodných spoločností a družstva je názov, pod ktorým sú zapísané v obchodnom registri..... Súčasťou obchodného mena právnických osôb je aj dodatok označujúci ich právnu formu".
§ 107 OZ: ""Obchodné meno spoločnosti musí obsahovať označenie "spoločnosť s ručením obmedzeným", postačí však skratka "spol. s r. o." alebo "s.r.o.""

Je tam toho napísaného viac, ale keďže sme tu hovorili o s.r.o., vybrala som len tieto.
Na základe vyššie uvedeného do kolonky "obchodné meno" vo výkazoch uvádzam vždy názov+s.r.o.
Naposledy upravil liba2 : 08.10.05 at 17:37
0 0
zuzv zuzv

zuzv je offline (nepripojený) zuzv

Tento problém bude asi mimo túto tému , ale nikde som nič podobné nenašla.
Chcela som poslať elektronicky výkaz na sociálku prvý krát za mesiac september/ešte som to neposielala/ , ale po voľbe stránky mi vypísalo :
An error has occurred:
Čo je treba spraviť, aby ma to pustilo ďalej? Žeby v sobotu nefungovali???
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
ani mne sa nedá pripojiť - tá istá hláška, asi majú oni problém..., skús neskôr....
0 0
zuzv zuzv

zuzv je offline (nepripojený) zuzv

Stále sa nedá pripojiť, ale aspoň mám lepší pocit, že porucha nie je v mojom prijímači. Nie som počítačovo veľmi zručná a každá taká obrazovka, ktorá na mňa niečo vysype mimo moje znalosti ma dosť rozladí. Takže ďakujem za odpoveď,skúsim ešte neskôr. Myslela som, že si k tomu v pohode sadnem cez víkend ale zisťujem, že nič nenadženem. Takže hurá zajtra po práci ma čaká druhá šichta.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
liba2
uvádzam:
§ 8 OZ: "Obchodným menom sa rozumie názov, pod ktorým podnikateľ vykonáva právne úkony pri svojej podnikateľskej činnosti".
§ 9 ods. 2) OZ: "Obchodné meno obchodných spoločností a družstva je názov, pod ktorým sú zapísané v obchodnom registri..... Súčasťou obchodného mena právnických osôb je aj dodatok označujúci ich právnu formu".
§ 107 OZ: ""Obchodné meno spoločnosti musí obsahovať označenie "spoločnosť s ručením obmedzeným", postačí však skratka "spol. s r. o." alebo "s.r.o.""

Na základe vyššie uvedeného do kolonky "obchodné meno" vo výkazoch uvádzam vždy názov+s.r.o.
keďže som nemala OZ pri sebe, tak som vyjadrila názor, že právna forma nie je súčasťou obchodného mena, ale mýlila som sa ... tuším sme úplne odbočili od témy, a preto sa k nej vraciam (lebo teraz už mám aj Olymp po ruke):

v Olympe je "chlievik", o ktorom sme sa bavili nazvaný "Názov - obchodné meno", potom je tam "chlievik" právna forma a nakoniec aj "chlievik" KÓD ... ak použijem nápovedu F1 vidím, čo mám kde zadať ...
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Nevie mi niekto poradiť, prečo mi v Olympe pri registračnom liste FO nevypisuje do tlačiva adresu zamestnanca ani adresu zamestnávateľa?
Ide o odhlášku zamestnanca, všetky ostatné kolónky mám vyplnené správne, okrem adries. Vopred ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať