Zavrieť

Porady

Zahraničná cesta a diéty

Pekný den, kto mi vie poradiť ako správne upraviť zahraničnú pracovnú cestu do Čiech, ak zamestnanci šli cez Madarsko a Rakúsko / vyzdvihli tam dalsich cestujúcich/ a doba trvania ani v Rakúsku a ani v Madarsku nebola viac ako 4 hod. celkova doba v Čechách ale bola viac ako 12 hod . a celkova doba trvania zahr. cesty bola 30 hod., pekne dakujem Ludka M
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    myslím, že včera sme sa tu o tom bavili...
    ja to mám popísané v internej smernici, ak ZSC prechádza viacerými štátmi je u mňa dôležité konečné miesto rokovania ZSC. iste - v Tvojom prípade sú aj iné štáty za účelom vyzdvihnutia partnerov, čo je v pohode...ale keďže ZSC trvá viac ako jeden deň - dal by som im to nasledovne:
    1. deň: ZSC Rakúsko...isto si to vieš upraviť tak, aby bola aspoň tých 5 hodín a dám im náležité krátené diéty (aj za cenu, že neuznám niektoré výdavky ako napr. parkovné, aby som to s hodinami nekrížilo...) a druhý deň im dám ZSC Česko v plnej výške - samozrejme všade 40% vreckové...a preplatím všetky výdyvky so ZSC - všetne transferu cez Hungariu...neviem viac popísať, kým neviem presné hodiny a iné veci ohľadom ZSC...skús viac cez súkromné správy či nejak inak..
    samozrejme je dôležité, akú politiku má spoločnosť - či chce vyplatiť zamestnancom čo najviac za ZSC a či ich len stroho odbaviť pár šupmi...

    Ľudka M je offline (nepripojený) Ľudka M

    Ľudka M
    Tibor vdaka tu je doplnenie: vyrazili ráno 1 :20 hod a vrátili sa na druhý deň 7 :20 hod celkovy pocet hodin v Cechach : 5,5 hod
    v Rakusku 5hod 45 min
    v Madarsku 14 hod 15 min
    na Slovensku 4 hod 40 min
    služ cesta bola do čiech ale v skutočnosti boli najviac v Madarsku , neviem sa este velmi orientovat v porade som tu len kratko zatial diky Ludka M

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    riešenie z praxe /konkrétne náš prípad/:
    ČR = stravné 25% z denného stravného (pretože boli na území Čiech do 6 hodín + vreckové od 5-40% zo stravného - podľa toho, koľko sa rozhodneš dať)
    Rakúsko = platí to isté ako v ČR
    Maďarsko = 100% denné stravné (pretože na území Maďarska boli nad 12 hodín + vreckové ako pri ČR)
    Slovensko = 0,- Sk stravné, pretože nesplnili podmienku pobytu na služobnej ceste na území SR nad 5 hodín. No myslím, že ak veľmi chceš tak sa môžeš rozhodnúť, že mu dáš stravné v SR 80,- Sk (to je sadzba od 5-12 hodín = 80,- Sk). K poslednej vete pozri zákon o cestovných náhradách. Myslím, že mu môžeš dať stravné, len ak sa nemal možnosť nejako stravovať - alebo niečo také. Bližšie pozri zákon. Pekný deň.

    Peťo je offline (nepripojený) Peťo

    Peťo
    Ak sa môžem pridať, doporučujem pre objektívne posudenie situácie vyznačiť deň a hod. prechodu hraníc /ak prechodov v jeden deň bolo viac./ Je to potrebné aj preto , aby ste neposkytli za jeden deň stravné za dve časové pásma napr. v Rakusku 25 % / za 5,45 hod./ a v Maďarsku 100 % /za 14,15 hod./ Tomu sa vyhnete ak stravné poskytnete v mene cieľovej krajiny. Keď už ste sa rozhodli poskytnúť stravne v mene platnej pre tranzitnú krajinu, môžete poskytnúť stravné : a/ podľa dlžky pobytu v hod. v konkretných kajinách , resp. b/ percentuálne podľa dlžky pobytu .Ani z Vašich doplňuj.údajov nie je jasné , v ktorý deň koľko hodín boli zamestnanci v ktorej krajine , takže je tažko dať presnú odpoveď. Pekný deň.

    marienka3 je offline (nepripojený) marienka3

    marienka3
    Ako vyrátať diety pri ceste do Fínska na tri dni, ubytovanie a strava je zabezpečená cez inú organizáciu, ktorá cestu organizuje ako pracovno-exkurzný zájazd a ktorej sme uhradili poplatok. Poraďte prosím, koľko treba vyplatiť a či vopred alebo po návrate. Asi vopred, veď to má na pobyt tam a prípadné náklady. Ďakujem

    marienka3 je offline (nepripojený) marienka3

    marienka3
    zistila som, že to má byť vreckové aj že koľko, tak to mám už vyriešené. Ak to bude ešte niekto čítať, tak je otázka už neaktuálna

    Zahraničná cesta a diéty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.