Zavrieť

Porady

Opäť zálohové platby.

Ak prijmem platbu vopred od fyzickej osoby neplatiteľa (čo podľa mňa nie je zdaniteľná osoba), stačí ak si príslušný bankový doklad rozúčtujem na základ a DPH a zaradím ho do priznania k DPH, bez vystavenia fa?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Ľubka, ak Ti zaplatila FO platbu na základe zálohovej faktúry, si povinná mu vystaviť riadnu faktúru. A máš DPH.
    Pod tou FO - nie zdaniteľnou osobou - predpokladám myslíš občana.
    Lebo je FO zdaniteľná osoba - neplatiteľ DPH
    alebo FO zdaniteľná osoba - platiteľ DPH.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Zaplatil mi to občan, nepodnikateľ (zle som to formulovala, prepáčte), bola to zálohová platba zaplatená v marci na auto (ako tovar). Konečná fa. bola až v apríli. Jedná sa mi o to, že som mu nevystavila fa. na tú zálohovku, len som si to rozúčtovala v banke. samozrejme, na konečnej fa. je odpočet zálohy aj s DPH. Môže to takto byť?
    Naposledy upravil Ľuba : 15.04.05 at 09:15

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Ľubka, aj keď si jemu nevystavila faktúru, aspoň pre seba si mala /aby si vedela DPH/. Ja na zálohovú faktúru nevystavujem faktúru, iba ak aj konečná faktúra je v tom istom mesiaci.
    A potom, keď si si to rozúčtovala, tak na základe čoho, tak si si mala urobiť tú faktúru. A máš po probléme.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    No dobre, tak hádam idem robiť tie fa. aj na zálohy, aj keď so sa chcela tomu vyhnúť.

    jojka je offline (nepripojený) jojka

    jojka
    podľa mňa nie, pretože máš povinnosť na zaplatenú zálohu vystaviť daňový doklad, ktorý ma svoje náležitosti, ktoré musí obsahovať a rozúčtovanie v banke ich neobsahujeviď. § 71 Zák 222/04

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Jojka, ale hovoríme o ZAPLATENÝCH zálohových faktúrach, alebo ZAPLATENÝCH zálohách.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ak bola realizovaná platba na základe zálohovej faktúry , tak by si mala vystaviť normálnu faktúru včetne DPH na prijatú zálohovú platbu , kde dátum dodania tovaru/služby bude deň prijatia platby . Potom v ostrej fa uvedenú úhradu /platbu / odpočítaš .

    jana991 je offline (nepripojený) jana991

    jana991
    poraďte ako zúčtovať faktúru:
    prijatá zálohová platba: 29.03.2005 - 595

    vystavila som daňový doklad k prijatej zálohe: v sume 500,- DPH 95,-
    Keď sa uskutočnila daná služba, tak som vystavila zúčtovaciu faktúru, ale tá bola tiež v sume 595,-, takže v konečnom dôsledku bola vyúčtovacia faktúra nulová.
    Teraz potrebujem zúčtovať túto faktúru:
    prijatá záloha: 221/324.01
    daňový doklad: 324.01/324.02, 343.119
    vyúčtovacia faktúra:
    ja by som zúčtovala: 324.02,343.119/602,343.019
    Ale ako to dostať na 311?

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Ja by som účtovala takto:

    vyúčtovacia faktúra:
    311 AU / 602, 343 019
    324,02, 343,019/ 311 AU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.