Zavrieť

Porady

Domáce BeBe Dobré ráno sušienky

AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Domáce „BeBe Dobré ráno“ sušienky
(ak už sú tu niekde pridané, ospravedlňujem sa, ale nenašla som....)

2 šálky hrozienok zalejeme vriacou vodou, aby zmäkli. Zlejeme a necháme vychladnúť.
Vo väčšej mise spracujeme 6 vajec, 2 šálky oleja, 3 šálky práškového cukru, 1 vanilkový cukor. Vymiešame, pridáme 5 šálok polohrubej múky, 1 prášok do pečiva, 1 kávovú lyžičku soli.
Mierne premiesime a pridáme 3 šálky ovsených vločiek, hrozienka, sezamové a slnečnicové semienka, posekané orechy, kokos. Všetkého podľa chuti a uváženia.
Vypracujeme cesto, urobíme vlhkými rukami guľôčky, stlačíme a na papieri pečieme vo vyhriatej rúre (180 st C) do ružova. Veľkosť keksov si určíme sami.
Dobrú chuť!
Usporiadat
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

Origos Bebe dobre rano mi chutia, tiez robim podobne ovsene kolaciky,ale takyto receptik som este neskusala,tak dik za tip.Na svacinku pocas dovolenkoveho obdobia sa zide.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Vyskúšané - sú super. Dala som celozrnnú múku, hrozienka a kokos,ale cukru som dala menej aj tak to bolo dosť sladké.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ušetríš čas, ak urobíš šúľok a nakrájaš. A namiesto prášku vyskúšaj sódu bicarbonu.
0 0
foaswc foaswc

foaswc je offline (nepripojený) foaswc

Ja robím tiež tieto sušienky, ale ešte pridám nadrobno posekané sušené ovocie ( marhule, ananás s mangom ) a ešte nadrobno nasekanú várovú čokoládu. Sú výborné a z celej dávky je ich veľa.
0 0
lucy200 lucy200

lucy200 je offline (nepripojený) lucy200

Hmmmmmm a chutné sú?? musím skúsiť to som ešte neskúšala
0 0
sunikova sunikova

sunikova je offline (nepripojený) sunikova

Sú výborné, kto z nich ochutnal, hneď pýtal recept. Ja som tiež pridala sekanú várovú čokoládu, tekvičné jadierka. Teraz ich budem musieť piecť, kým sa ich nenabažíme. Mňam.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Moc by v nich chýbali tie 2 šálky hrozienok? Moje deťúchy hrozienka nechcú.
Čím by som ich mohla nahradiť?
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Trebárs tým kandizovaným ovocím...
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

AlaNR Pozri príspevok
Trebárs tým kandizovaným ovocím...
Lenže naši tiež nechcú ani hrozienka, ani kandizované ovocie...
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Mne sa raz podarili domáce "BeBe Dobré ráno". Asi keď som mal 12rokov som chcel urobiť rodičom radosť a keď neboli doma som upiekol bublaninu. Bohužiaľ zabudol som na jednu súčasť receptu - prášok do pečiva. A musím povedať, že som bol vtedy veľmi blízko tejto pochúťke...
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Olice Pozri príspevok
Lenže naši tiež nechcú ani hrozienka, ani kandizované ovocie...
Mne ked dávali tento recept, tak mi povedali, že to je jedno, čo tam dám.
Takže bezpodmienečne tam tie hrozienka nemusia byť, ani to ovocie.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

AlaNR Pozri príspevok
Mne ked dávali tento recept, tak mi povedali, že to je jedno, čo tam dám.
Takže bezpodmienečne tam tie hrozienka nemusia byť, ani to ovocie.
Keďže je ten recept zaujímavý, tak vyskúšam aj s hrozienkami. Uvidím aká bude odozva, ak nebudú chcieť jesť, tak budú mať smolu, niekto sa už nájde kto to zje . A ak by som to robila druhý krát, tak urobím bez hrozienok a ovocia. A na koľko plechov táto dávka výjde ?
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Ja som robila z polovičnej dávky a boli dva plechy.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Tak nejak, podľa toho aké ich robíš veľké a aké nechávaš rozostupy. Ja som im robila komfort, lebo som myslela, že ako napuchnú (čerta starého napuchli....), mala som 5 a jeden malý plech
0 0
klaura klaura

klaura je offline (nepripojený) klaura

Recepis je výborný, všetkým doma keksíky chutili - mali sme 70 kúskov o niečo väčších ako originál.
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Ja som do nich dala len 2 druhy sekaných orechov a kokos -takže 3 druhy. Veľkostne sa celkom podobali na "originál". Ako som ich preložila z plechu, len sa po nich zaprášilo. Ešte že som pár stihla odložiť pre kolegyňu do práce
Veľká vďaka za receptík budem ich piecť častejšie
Naposledy upravil mirpo : 18.08.08 at 13:56 Dôvod: oprava
0 0
lagunaska lagunaska

lagunaska je offline (nepripojený) lagunaska

caute.
nemate nahadou nejaku alternativnu recepturu tak aby som nemusela pouzit cukor a bielu muku? liecim sa na Mykozu a tieto veci nemozem.poslite na mail.
diky!
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
lagunaska Pozri príspevok
caute.
nemate nahadou nejaku alternativnu recepturu tak aby som nemusela pouzit cukor a bielu muku? liecim sa na Mykozu a tieto veci nemozem.poslite na mail.
diky!
Ja som používala celozrnnú múku. Medík môžeš? Tým sa práškový aj kryštálový cukor dá nahradiť.
Naposledy upravil mirpo : 14.10.08 at 12:48 Dôvod: medík
0 0
miseles miseles

miseles je offline (nepripojený) miseles

Ja robím tiež podobné... A si myslím, že hrozienka nie sú podmienkou.Dá sa to obmieňať. Ja dávam aj posekané orechy( vlašské, lieskovce) alebo len posekané kúsky čokolády. Pečiem ale len 10 - 12 min. pri 150 stupňoch. Sú výborné a na moje počudovanie ani kúsky čokolády nestrácajú svoj tvar)
0 0
kačer kačer

kačer je offline (nepripojený) kačer

Tiež som ich robila, boli výborné, doniesla som do práce a len sa po nich zaprášilo. Nasekala som do nich aj sušené slivky, marhule. Kolegyna ich robila, pridala kakao. Su ozaj chutné.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať