Zavrieť

Porady

Domáce BeBe Dobré ráno sušienky

AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Domáce „BeBe Dobré ráno“ sušienky
(ak už sú tu niekde pridané, ospravedlňujem sa, ale nenašla som....)

2 šálky hrozienok zalejeme vriacou vodou, aby zmäkli. Zlejeme a necháme vychladnúť.
Vo väčšej mise spracujeme 6 vajec, 2 šálky oleja, 3 šálky práškového cukru, 1 vanilkový cukor. Vymiešame, pridáme 5 šálok polohrubej múky, 1 prášok do pečiva, 1 kávovú lyžičku soli.
Mierne premiesime a pridáme 3 šálky ovsených vločiek, hrozienka, sezamové a slnečnicové semienka, posekané orechy, kokos. Všetkého podľa chuti a uváženia.
Vypracujeme cesto, urobíme vlhkými rukami guľôčky, stlačíme a na papieri pečieme vo vyhriatej rúre (180 st C) do ružova. Veľkosť keksov si určíme sami.
Dobrú chuť!
Usporiadat
monspa monspa

monspa je offline (nepripojený) monspa

Robila som keksy podľa základného receptu, ale bála som sa tam dať veľa tých prísad /ovocie,kokos, oriešky/. Dopadlo to tak, že cesto sa mi pri pečení rozlievalo a bolo dosť mäkké. Švagrina ich robila na druhý deň, tak som jej poradila, aby cesto urobila úplne husté, nech sa nebojí pridať všetkého dosť a boli ako originál. Dokonca sa jej aj lepšie robili ako mne, pretože sa tak nelepili.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

monspa Pozri príspevok
Robila som keksy podľa základného receptu, ale bála som sa tam dať veľa tých prísad /ovocie,kokos, oriešky/. Dopadlo to tak, že cesto sa mi pri pečení rozlievalo a bolo dosť mäkké. Švagrina ich robila na druhý deň, tak som jej poradila, aby cesto urobila úplne husté, nech sa nebojí pridať všetkého dosť a boli ako originál. Dokonca sa jej aj lepšie robili ako mne, pretože sa tak nelepili.
Cesto ak je hustejšie, lepšie sa robí. Čo sa týka prísad - nič nie je na škodu. Všetko v tom je dobré. Tie keksy majú jednu chybu. Veľmi rýchlo sa minú a treba urobiť novú dávku. A potom, čuduj sa svetu - kilečká pribúdajú.
1 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
prosím vás aké velké šálky ste použili ,rada by som tento recept vyskúšala.dakujem
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
maca.tt Pozri príspevok
prosím vás aké velké šálky ste použili ,rada by som tento recept vyskúšala.dakujem
majú asi 3 dcl.neboj sa dávať rôzne prísady,hustejšie cesto sa lepšie tvaruje a nerozchádza sa na pekáči.prvýkrát je dobré vyskúšať i z pol dávky,lebo ich je dosť a potrebuješ si vyhradiť čas na pečenie.

ale sú veľmi fajn a doma by chutili i po troch dňoch,keby sme ich nezjedli!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať