Zavrieť

Porady

MS Office 2003

Čaute "Poraďáci",

mám nasledujúci problém:

Potrebujem si nastaviť počet riadkov na stranu a počet znakov v riadku, ale v záložke Nastavenia strany to nejde. Mala by tam byť záložka Mriežka, ale nie je tam. Poraďte ako a kde sa to dá nastaviť

Vďaka za každú pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Origos je offline (nepripojený) Origos

    Origos
    Odstránenie čísel riadkov
    Zobraziť všetko
    Skryť všetko
    Prepnite na zobrazenie Rozloženie pri tlači (zobrazenie Rozloženie pri tlači: zobrazenie dokumentu alebo iného objektu v podobe, v akej sa vytlačí. Napríklad položky ako hlavičky, poznámky pod čiarou, stĺpce alebo textové polia sa zobrazia vo svojich skutočných pozíciách.).
    Ak je dokument rozdelený do sekcií (sekcia: časť dokumentu, v ktorej sa nastavujú určité možnosti formátovania strany. Novú sekciu možno vytvoriť v prípade potreby zmien vlastností, ako sú napríklad číslovanie riadkov, počet stĺpcov alebo hlavičky a päty.), kliknite na príslušnú sekciu alebo vyberte viaceré sekcie, z ktorých chcete odstrániť čísla riadkov.
    V ponuke Súbor kliknite na položku Nastavenie strany a potom kliknite na kartu Rozloženie.
    V poli Použiť na vyberte požadovanú možnosť.
    Kliknite na Číslovanie riadkov.
    Vymažte začiarkavacie políčko Pridať čísla riadkov.
    Tip

    Ak v poli Použiť na vyberiete položku Od tohto miesta ďalej, program Microsoft Word pridá pred nečíslované riadky zlom strany (zlom strany: miesto, na ktorom sa končí jedna strana a začína druhá. Program Microsoft Word vkladá „automatické“ zlomy strán, ale zlomy strán môžete vytvoriť aj na ľubovoľnom mieste vložením „manuálneho“ zlomu strany.). Ak nechcete použiť zlom strany, pokúste sa namiesto toho potlačiť číslovanie riadkov (vyberte príslušné riadky a v ponuke Formát kliknite na položku Odsek, potom na kartu Zlomy riadkov a strán a začiarknite políčko Potlačiť číslovanie riadkov).

    Pozrite tiež




    Zapnutie alebo vypnutie prichytávania k mriežke
    Na paneli s nástrojmi Kreslenie kliknite na tlačidlo Kresliť.
    Poznámka. Ak sa panel s nástrojmi Kreslenie nezobrazuje, v ponuke Zobraziť ukážte na položku Panely s nástrojmi a potom kliknite na položku Kreslenie.

    Kliknite na položku Mriežka.
    V dialógovom okne Kresliaca mriežka začiarknite alebo zrušte začiarknutie políčka Prichytiť k mriežke v časti Prichytiť k

    Blackosh je offline (nepripojený) Blackosh

    Blackosh
    OK, ale ja potrebujem nastaviť vo Worde 60 znakov na riadok a 30 riadkov na jednu stranu. Ako na to?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Blackosh Pozri príspevok
    OK, ale ja potrebujem nastaviť vo Worde 60 znakov na riadok a 30 riadkov na jednu stranu. Ako na to?
    ... asi Ťa nepoteším, už to tu bolo, zatiaľ bez riešenia; pozri tiež
    http://www.porada.sk/t75615-normostranka-vo-vorde.html

    Blackosh je offline (nepripojený) Blackosh

    Blackosh
    OK, ďakujem. V kútiku duše som vedel, že to asi nepôjde, ale teraz už aspoň mám istotu

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Vyber si nejaké proporcionálne písmo (všetky písmená a medzery sú rovnaké) a potom podľa toho nastavíš tak aby to vyšlo podľa tvojich potrieb.
    Naposledy upravil Orim : 03.07.08 at 22:11

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Nechcelo sa mi s tým nejako hrať ale pozri si toto. Urobil som to na 59x31

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    ako očíslovať strany v open office ale potrebujem číslovať len niektoré strany v strede, trebárs na začiatku dve strany nie, potom číslovanie a na konci zase ale tri strany nie? Dá sa to?

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    sybila3 Pozri príspevok
    ako očíslovať strany v open office ale potrebujem číslovať len niektoré strany v strede, trebárs na začiatku dve strany nie, potom číslovanie a na konci zase ale tri strany nie? Dá sa to?
    Skús si pozrieť toto:

    http://www.porada.sk/1345634-post4.html

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Aha, nejaký "odborník" na diplomovky, ktorý zaspal dobu.
    Ten počet riadkov a znakov ide urobiť. Raz som to do jednej diplomovky zmakol.
    Postup:
    V prvom rade si musíš zvoliť neproporcionálny rez písma. Poznám jedine Courier New
    Zvoliť si veľkosť plochy pre text.
    Pre počet znakov sa budeš hrať s medzerami medzi znakmi
    Pre počet riadkov sa budeš hrať s veľkosťou riadkovania.

    Prajem dobrú zábavu a pozdrav normovača. Už by sa mali spamätať. Normy boli robené na písacie stroje

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    sthruska Pozri príspevok
    Aha, nejaký "odborník" na diplomovky, ktorý zaspal dobu.
    Ten počet riadkov a znakov ide urobiť. Raz som to do jednej diplomovky zmakol.
    Postup:
    V prvom rade si musíš zvoliť neproporcionálny rez písma. Poznám jedine Courier New
    Zvoliť si veľkosť plochy pre text.
    Pre počet znakov sa budeš hrať s medzerami medzi znakmi
    Pre počet riadkov sa budeš hrať s veľkosťou riadkovania.

    Prajem dobrú zábavu a pozdrav normovača. Už by sa mali spamätať. Normy boli robené na písacie stroje
    Nič v zlom, ale aj ty si zaspal dobu. Ten príspevok je pomaly 2 roky starý, takže už neaktuálny.

    Teraz sú nové normy na písanie prác, tento týždeň som pomáhal formátovať jednu. Už je presne dané písmo (Times New Roman) aj veľkosť (12) aj riadkovanie, okraje a pod.

    Aktuálne bolo otázka na číslovanie strán v Open office.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Ja spím celý život. Príspevok som prebehol z rýchlika a tie normy ma už niekoľko desaťročí nezaujímajú.
    Vďaka za informáciu. Zíde sa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.