Zavrieť

Porady

Účtovanie tržby v JU

Prosím Vás poraďte.
1.Musí firma, ktorá má bar, reštauráciu všetky svoje príjmy evidovať do registračnej pokladnice? Ide hlavne o predaj stravných lístkov firmám, ktorých zamestnanci sa v reštaurácii stravujú. Firma vystavuje faktúru a k tomu pokladničný doklad, keď je úhrada v hotovosti. Neeviduje úhradu do registračnej pokladnice! Do 31. 1. 2005 evidovali úhrady pohľadávok do ECR a od 1. 2. 2005 keď sa stali platcami DPH tak vystavujú pokladničné doklady. Je to takto správne?
2. Ako mám zúčtovať tržbu keď je tam aj predaj tovar aj služby, mám to rozdeliť alebo nie.
3. Nákup surovín na prípravu jedál účtujem na nákup materiálu. Je to správne?
Vopred ďakujem za odpovede. Gabika
Naposledy upravil Gabika75 : 17.04.05 at 12:36
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Gabika75
    Prosím Vás poraďte.
    1.Musí firma, ktorá má bar, reštauráciu všetky svoje príjmy evidovať do registračnej pokladnice? Ide hlavne o predaj stravných lístkov firmám, ktorých zamestnanci sa v reštaurácii stravujú. Firma vystavuje faktúru a k tomu pokladničný doklad, keď je úhrada v hotovosti. Neeviduje úhradu do registračnej pokladnice! Do 31. 1. 2005 evidovali úhrady pohľadávok do ECR a od 1. 2. 2005 keď sa stali platcami DPH tak vystavujú pokladničné doklady. Je to takto správne?
    2. Ako mám zúčtovať tržbu keď je tam aj predaj tovar aj služby, mám to rozdeliť alebo nie.
    3. Nákup surovín na prípravu jedál účtujem na nákup materiálu. Je to správne?
    Vopred ďakujem za odpovede. Gabika
    1. Príjem týkajúci sa fa-je predsa vo faktúre!
    a/ do ERP len tržby z reštaurácie a baru, treba si dať zmeniť program, ak platia stravnými lístkami, ktoré si fakturovala, musíš vo fa vykázať, že je to za tržbu týkajúcu sa výrobkov(ak varíš, tak sú to tvoje výrobky), aby si v ERP mala len tržby za platby hotovosťou
    2. Jednoznačne rozdeliť, to je hneď aj odpoveď k 3/-materiál zvlášť, tovar zvlášť, predávaš ako výrobky-strava,tovar-tabak,nápoje,..

    Účtovanie tržby v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.