Zavrieť

Porady

Platnosť cestovného pasu pol roka po odchode z krajiny

Cestujeme do Grécka autobusom, takže na cestu potrebujeme pas, lenže som si neskoro zistila, že platnosť pasu by mala byť ešte pol roka po opustení krajiny, no platnosť manželovho pasu je len 3 mesiace. Už nám aj poradili, že na gréckych hraniciach stačí ukázať občianku. Len neviem, či môže cestovať aj s pasom aj občiankou? Alebo či tie 3 mesiace nestačia, ako veľmi kontrolujú tieto platnosti na hraniciach? Nemá s tým niekto skúsenosti? Za akúkoľvek radu veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Pokiaľ idete len cez krajiny patriace do európskej únie, stačí cestovať len s občianskym preukazom. Ale pre istotu nech si manžel vezme aj cestovný pas. Ja som tak teraz cestovala aj pasom aj s občianskym preukazom, ale neviem či je to dovolené. Lenže, keďže v rámci únie je voľný pohyb občanov, nevidím dôvod prečo by u seba nemohol mať obidva doklady.

    Platnosť cestovného pasu pol roka po odchode z krajiny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.