Zavrieť

Porady

Vypadávanie vlasov

Chcem vás poprosiť, či má niekto skúsenosti s prípravkami na liečbu vypadávania vlasov, prípadne miniečo poradiť. Môj syn (17 r.) mal odmalička husté tvrdé vlasy a teraz sa mu začali viditeľne prerieďovať od čela až po vrch hlavy. Boli sme u kožnej, tá nám povedala, že sa s tým nedá nič robiť, že to bude rodové, ale u nás nikto v takom veku nestrácal vlasy. Zmenili sme kožnú, druhá mu predpísala vodičky, mastičky, ale žiaden výsledok nevidím. Povedala, že veková hranica sa posúva aj v tomto smere. Ja sa nechcem s tým zmieriť, a aj synovi to začína vadiť, nemôže sa hociako ostrihať a učesať aby nemal z toho komplexy. Oproti vážnym chorobám, ktoré tu trápia niektorých z vás je to asi banálny problém, ale keby sa dalo pomôcť, bola by som povďačná veľmi. Ďakujem.
Usporiadat
dexterXXL dexterXXL

dexterXXL je offline (nepripojený) dexterXXL

ahoj,
vypadavanie vlasov suvisi hlavne s produkciou hormonov v tele. kokretne testosteronu.
do urcitej miery sa to da ovlyvnit liekmi. ktore dokazu zabranit prave ucinkom testosteronu, konkretne jedneho jeho derivatu na vlasove korienky.
ale pozor, ak vlasovy korienok raz odumrie nie je mozno ho obnovit.

Pripravky su PROSCAR alebo FINASTERID. treba sa informovat v lekarni a samozrejme aj poradit s lekarom ohladne davkovania.

ale viem o tom ze padanie vlasov sposobuje napriklad este aj depresia. v tomto pripade by to bolo fajn, pretoze vlasy ktore vypadaju z psychickej priciny, za nejaky cas narastu.

pocul som ze je efektivne nanasat na vlasy kofein, alebo uzivat vela kofeinu. ten sposobuje lepsie prekrvenie vlasovych korienkov a tym padom aj zastavenie padania vlasov. ale ver vsetkemu...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Hlavne z toho nerobit tragediu a sucasne s pokusmi o spomalenie/zastavenie vypadavania ho pripravit na fakt, ze to mozno nepomoze. Mam s tym osobne skusenosti a v 24 rokoch som splnil podmienky na vstup do klubu nespravodlivo plesatych.
0 2
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

je aj taká povera, že neonove svetlo spôsobuje vypadavanie.ale to je asi blbosť. mám bratrancov a známych, čo v podobnom veku začali strácať vlasy, ale oni to majú rodove. vyriešili to tak,že sa strihajú mašinkou na veľmi krátko. teraz je to veľmi moderné, mnohým chalanom to aj pristane a dievčatám sa to páči. dokonca je to aj pohodlné, najmä v lete. nech to skúsi. možno urobí z nevýhody výhodu.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

uko
je aj taká povera, že neonove svetlo spôsobuje vypadavanie.ale to je asi blbosť. mám bratrancov a známych, čo v podobnom veku začali strácať vlasy, ale oni to majú rodove. vyriešili to tak,že sa strihajú mašinkou na veľmi krátko. teraz je to veľmi moderné, mnohým chalanom to aj pristane a dievčatám sa to páči. dokonca je to aj pohodlné, najmä v lete. nech to skúsi. možno urobí z nevýhody výhodu.
Ďakujem za radu, striháme sa aj my na krátko, ale práve vtedy mu viacej vidno tie prázdne miesta na hlave. Neviete, ako sa dá zistiť, či je korienok odumretý, alebo nie?
0 0
Anička Anička

Anička je offline (nepripojený) Anička

Tonkat,
sama som bojovala od septembra s týmto problémom, ale buď som mala šťastie, alebo dobrú kožnú lekárku, ktorá mi predovšetkým urobila krvné testy, ktoré vylúčili rôzne ochorenia, potom ma liečila injekciami / panthenol ? /, vodičkou Alpicor. Doporučila mi kúpiť si lieky Revalid /850,- Sk/ a šampón Anaphase /360,- Sk/. Keď injekcie nezabrali ,tak nasadila radikálnu liečbu Disulonom /chemoterapeutikum/, ale po polroku je na mojej hlave vlasov akurát.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Anička
Tonkat,
sama som bojovala od septembra s týmto problémom, ale buď som mala šťastie, alebo dobrú kožnú lekárku, ktorá mi predovšetkým urobila krvné testy, ktoré vylúčili rôzne ochorenia, potom ma liečila injekciami / panthenol ? /, vodičkou Alpicor. Doporučila mi kúpiť si lieky Revalid /850,- Sk/ a šampón Anaphase /360,- Sk/. Keď injekcie nezabrali ,tak nasadila radikálnu liečbu Disulonom /chemoterapeutikum/, ale po polroku je na mojej hlave vlasov akurát.
Ďakujem za radu, Revalid syn užíval, ale len jedno balenie za 850,-, možno to bolo málo, ale výsledok nebol žiadny. Budem konzultovať s kožnou, čo si poradila. Ten panthenol by mohol byť aj v tabletkách, nevieš, či je to jedno?. Skúsili by sme to aj bez lekárky, aspoň zatiaľ, bývajú tam strašné rady.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Viem, že strašne stres vplýva na práve vypadávanie vlasov, treba sa vrátiť aj trochu k bylinkovým čajom a ľahšej strave (na čas)- očiste organizmu. Určite ako bývala zs by som úplne na doktorov nedala. Je jasné, že genetika robí svoje, ale treba trochu organizmus usmerniť.
Ja som trochu oklamala genetiku a dala som z pása dole 14 cm za 3 mesiace a nebola ani hladovka ani lieky.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Bionda
Viem, že strašne stres vplýva na práve vypadávanie vlasov, treba sa vrátiť aj trochu k bylinkovým čajom a ľahšej strave (na čas)- očiste organizmu. Určite ako bývala zs by som úplne na doktorov nedala. Je jasné, že genetika robí svoje, ale treba trochu organizmus usmerniť.
Ja som trochu oklamala genetiku a dala som z pása dole 14 cm za 3 mesiace a nebola ani hladovka ani lieky.
Tak to by ma veľmi zaujímalo tých 14 cm, ako sa ti to podarilo. Ak to nieje tajomstvo, napíš. Mám eminentný záujem.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

"dala som z pása dole 14 cm za 3 mesiace a nebola ani hladovka ani lieky"

len prosim ziadne naplaste Ti-Ji.
Najviac ma pobavilo, ze v Polsku to bol hit pred rokom a pol, u nas az teraz.
0 2
občianska spoločnosť občianska spoločnosť
Pol roka popri normálnej strave konzumujem aj sóju a výrobky z nej a vlasy mi prestali padať tak aby bol ich úbytok viditelný. Mám dokonca dojem že sa to trochu zlepšuje. Nedávno som sa dočítal že v sóji sú obsiahnuté rastlinné estrogény. Z toho vyplýva, že bude niečo pravdy na tom, že čím menší vplyv testosteronu tým menej vypadnutých vlasov.
Ak si chcete zlepšiť výživu a prekrvenie vlasovej pokožky, stačí ju občas po umytí hlavy potrieť slabším liehom, čo bude mať za následok rozšírenie cievok a tým lepšie prekrvenie. Je to možné tiež spojiť s pridaním vitamínu B5, túto kombináciu nájdete vo vlasových vodách (de miclén a iné)
0 0
porfin porfin

porfin je offline (nepripojený) porfin

No neviem Ti presne povedať či pri padaní vlasov niečo na 100% pomôže. Ale čo Ti chcem napísať je, že skús nájsť kožnú lekárku, ktorá by Vám poradila.
Môj sym má iný problém VITILIGO, tiež mu to začalo v puberte a nikto v našej celej veľkej rodine stratu pigmentu/ Vitiligo nemá ani namal/ Lekárka mi povedala, že sa s tým nič nedá .... dosť som s toho bola nešťastná, lebo sa mu decká posmievali, že je fľkatý kôň, alebo vypraný v pervole... a tak trpel aj on aj ja. Ale hľadala som a mala som šťastie/ nechcem to prekričať tak klopem na drevo-klop-klop.../ Našli sme dr. Holobradú na Kramároch v Ba. Tá nám dala aspoň štipku nádeje. 20 týždňov syn chodil na špeciálne kúry pred ktorými sme hodinu museli natrieť postihnuté miesta a podarilo sa. Biele fľaky na kolenách, rukách a hrudi mu zmizli. Je síce pravda, že na viečkach mu to ostalo, ale v lete nosí normálne bermudy a chodí plávať, čo sa predtým hanbil. Inak STRES je hrozný nepriateľ a môže mať prsty aj v tvojom prípade/ u môjho syna sa to vitiligo začalo v puberte a zhoršilo pred maturitou a potom zase pred VŠ../ Takže skús nájsť niečo na internete, nájdi inú lekárku, zmiernite stres.... no proste robte čo sa dá. A ak by aj náhodou nič nepomohlo, tak ostrihať vlasy na úplne kratúčko a tváriť sa , že to tak má byť. No viem, zdá sa Ti, že to bagatelizujem, to vôbec nie, len Ti chcem dodať trocha sily. Držím VŠETKÝM, ktorých trápia menšie či väčšie problémi palčeky!
0 0
Shaman Shaman

Shaman je offline (nepripojený) Shaman

muž
Načo su chalanovi vlasy? Ked bude mat 30 rokov, tak budu aj tak vsetci plesati (pamatate serial Navstevnici, nie?) alebo budu nosit vsetci klobuky ako v 30-tych rokoch. Alebo nebudu podstatne u muza vlasy ale ci ma kvalitnu hustu bradu

Chlapec sa potrapi, ale treba mu ukazat, ze to nie je ziadna hanba, ci dovod na komplexy. Ostrihat nakratko a snazit sa ho dostat nad VEC.
Su ludia, ktori maju vacsie problemy - od koktania az po nevidomost, schyzofreniu ci este hroznejsie veci.

A mimochodom - ja tu jeho zalezitost nezlahcujem. Len som presiel niecim podobnym, mozno tym istym. A viem, ze cas vynalozeny rieseniu tohto problemu bol absolutne neadekvatny vysledkom a ked som sa na to "vykaslal" a povedal si, ze uz nema zmysel sa tym zaoberat a trapit, lebo sa aj tak nic nezmeni, tak vypadavanie vlasov postupne prestalo.

Inak - tuto vec beriem nie ako jeho problem, ale ako problem spolocnosti.

A uz asi nebudem pisat dalsie prispevky, nech si nepokazim cislo ich poctu
Naposledy upravil Shaman : 19.04.05 at 17:22
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Ďakujem všetkých, snažím sa mu to rozhovárať, že to nie je katastrofa, ale už ho trochu poznám, resp. jeho povahu. Tvári sa, že mu to nevadí, ale v skutočnosti je to ináč, sám sa inicializuje, aby sme niečo robili, informuje sa o tomto probléme, takže viem, že mu to nieje jedno. Preto by som mu chcela pomôct, lebo viem, že v jeho veku sa tieto problémy ináč berú. Samozrejme, že sa to nedá porovnávať s chorobami, resp. s inými rodinnými problémami, ktorých je neúrekom. Len ak by sa dalo pomôcť, človek hľadá spôsob aj pri menších ťažkostiach. Vďaka ešte raz všetkým za rady a podporu.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Kniha Johanna Paungger / Thomass Poppe: Život podľa Luny
/Mám ju veľmi rada - vrelo odporúčam kúpiť si ju, v kalendári len výcuc/
venuje vlasom celé tri strany. Zajtra 21.4. veľmi vhodný deň, najbližžší veľmi nevhodný deň je 3.5. - vlasy rednú.
Veľmi dobré: Dni Leva - Ak chceme mať leviu hrivu, Dni Panny - trvalá
Veľmi nevýhodné: Dni Raka a Rýb, radšej nemyť atď
Poznám aj knihu o stravovaní, teraz som zistila, že majú aj o cvičení!
stránka v nemčine
http://www.paungger-poppe.com
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Sama som minuleho roku mala problem s vypadavaním vlasov. Lieky od kožnej lekárky nepomáhali. napokon som začala užívať zinok a vyrobila som si sama vlasovú vodu.
nazbierala som listy zo žihľavy, nechala ich 4 týždne vyluhovať v alpe francovke a pomaly som si vždy po každom umytí tento roztok vtierala do pokožky a zaroven som pila čaj z čerstvej žihľavy. Toto mi pomohlo, vlasy mi vypádavali predtým tak silno, že sa mi vytvorili až hole mapky.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Odpusťte mi moju zvedavosť, ale som zvedavá, či aspoň niekto sa pozrel do tej knihy? Pekný večer želám
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Tieto knihy mam doma uz asi 2 roky, su tam dobre rady aj ohladom upratovania, zahradky a mnoho inych rad...
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

Mne keď vypádavali vlasy pila som každý deň 1 šálku žihlavového čaju, asi po 6 týždňoch prestali ale aj dosť zhustli-čo mi nebolo 2krát príjemné.Okrem toho v lekárni predávájú dobrý prípravok-zajtra napíšem mám dcéru kaderníčku ale už spí.
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

Neviem, či Vás to zaujíma ten prípravok na vlasy sa volá Regaine-5%-je na obnovu vlasových cibuliek, ale stojí okolo 1000,-Sk v BA ho majú aj na Trnavskom Mýte v lekarni,ale to skúste so šampónom od Vichi,ale treba používať aj gel od tejto firmy,tiež v lekárni
0 0
bubibu bubibu

bubibu je offline (nepripojený) bubibu

Ahoj. Ja som to zažila na vlastnej koži a môžem doporučiť jeden osvedčený postup. Lekárka mi naordinovala zinkovú kúru a naozaj to pomohlo. Používala som len šampón EPICRIN , ktorý je cenovo dostupný a pravidelne som užívala ZINOK (vitamín v tabletkovej podobe). Teraz som usmiatá a šťastná.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať