Zavrieť

Porady

Evidencia DPH

Potrebovala by som poradiť ohľadne evidencie DPH.Doteraz som mala mala knihu evidencie DPH -nákup a to isté predaj.Do predaja som evidovala predaný materiál a tovar a teraz sa mi vyskytol problém, pri zahraničných došlých faktúrach pri ktorých si vypočítam DPH, do ktorej knihy to mám dať, keď tam je vlastne zdan.obchod a zároveň odpočítanie dane, alebo robíte evidenciu DPH nejako inak?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzi je offline (nepripojený) zuzi

    také celkom obyčajné dievča, čo má rado účtovanie, ale dane nie... ...viac zuzi
    Veľa ľudí robí evidenciu DPH, ale softvérovo. Nám napr. generuje na každý riadok daňového priznania osobitne všetky doklady, ktoré tam patria a tých zostáv je asi 20 (práve som dokončila DP za máj).

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Mne evidenciu tiež robí SW, teda sa s tým nemusím zaoberať. Keby som ju musela robiť ručne, asi by som nekupovala knihy, ale viedla by som ju v exceli v členení podľa potrieb.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Mne tiež robí evidenciu SW, takže neriešim nič podobné. Vytlačím si zoznam dokladov vstupujúcich do priznania a tiež daňové priznanie, ktoré mi vie SW vtlačiť rovno do originálneho tlačiva.
    V súčasnosti viesť jednoduché účtovníctvo ručne, no neviem, neviem. Fakt už by som zvolila aspoň excel, ak nie nejaký ekon. program.

    topper1 je offline (nepripojený) topper1

    topper1
    Ahojte, píšete, že robíte evidenciu DPH (§70) softverom. Tiež mam možnosť vytlačiť si doklady, ktoré vstupuju do daňového priznania a podľa riadkov v daňovom priznaní mi to zoskupuje aj tie doklady. Stačí to ale na splnenie §70 zákona o DPH?
    Kedže môžeme mať aj doklady, ktoré do DPH nevstupuju napr. nákup tovaru a služieb od neplatcov DPH, nadobudnutie služby z iného členského štátu - školenie, ktoré je faktúrovane zo zahraničnou DPH, nákup tovaru- ktorý nie je daňovým výdavkov a nie je ani nárok na odpočet DPH. Takéto doklady, nemusia byť v záznamoch podľa §70? Softver mi ich tam sam neda...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.