Zavrieť

Porady

Legislatívne predpisy pre komínové telesá

Dobry den,
nasmu SVB (12 bytov) sa minulu jesen podarilo vybavit a spojazdnit vlastne plynove kurenie, takze po velmi dlhom case a neskutocnych sagach nedoplatkov sme sa osamostatnili. Nepresiel ani rok a jeden z nas sa kvoli nadstavbe bytovej jednotky v podkrovi rozhodol, že hlavný komín, ktorý je napojený (odvod spalín a vetranie) na plynový kotol v suteréne, potrebuje odstrániť a upraviť si ho tak (viesť vývody v plastových trubiciach popri stene, tj. 2x90-stupňový uhol), aby mu tam nezavadzal. Samozrejme stavebník tvrdi, že toto riešenie postačuje.
Nik kompetentný, kto sa vyjadroval k pôvodnej revízii a kolaudácii komína pred spustením nového kúrenia sa nám k tomu vyjadriť nechce.
Prosim Vás, ak nám viete poradiť, čo sa týka noriem týkajúcich sa parametrov pre komíny, alebo inej právoplatnej legislatívy, ktorou by sme mohli argumentovať a zachrániť tak komín aj do budúcna (napr. pre prípad zmeny kúrenia).
Použila som značku "súrne", pretože stavebník už časť komína zbúral a teraz nas čaká argumentácia za zachovanie komína - vlastne bránenie si vlastného majetku.
ďakujem
Zu-zana
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  willma je offline (nepripojený) willma

  willma
  401/2007 Vyhláška Ministerstva vnútra Slovenskej republiky o technických podmienkach a požiadavkách na protipožiarnu bezpečnosť pri inštalácii a prevádzkovaní palivového spotrebiča, elektrotepelného spotrebiča a zariadenia ústredného vykurovania a pri výstavbe a používaní komína a dymovodu a o lehotách ich čistenia a vykonávania kontrol 2
  158/2004 Vyhláška Ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovujú skupiny stavebných výrobkov s určenými systémami preukazovania zhody a podrobnosti o používaní značiek zhody 33
  zatiaľ pozri tieto

  Legislatívne predpisy pre komínové telesá

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.