Zavrieť

Porady

Zelenina zo záhrady a príprava

Aké rýchlo pripraviteľné jedlá zo zeleniny doporučujete na dnešné dni ?
Uvítam jednoduché recepty. Ďakujem gazdinkám.
Naposledy upravil Dav : 01.10.13 at 19:41
hubatá Cukinu pokrájam na kolieska, osolím a z každej strany obalím v hladkej múke. Vypražím na oleji. Dá sa jesť len tak s chlebom a paradajkovým šalátom alebo so zemiakovým pyré. Cukina sa môže poliať aj nejakým jogurtovo-cesnakovo-kôprovým dipom, prípadne podľa chuti aj s inými surovinami (cesnak, chili paprička a pod.) Len treba rýchlo papať, lebo z cukiny sa stane "handra" - ale to už asi viete.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    Janiela tiež tak robím, ale niekedy pridávam ajkyslú alebo sladkú kapustu

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    prosím o recepty z cukety okrem vyprážania a placiek na spôsob zemiakových
    ďakujem
    msa ja robievam na kocky pokrájanú osmahnutú s cesnakom narýchlo a dá sa to jesť úplne samé, s cestovinami aj s ryžou, prípadne dám do toho trochu črievkového syra pre zmenu chuti, tiež robievam placky a ešte na elektrickom grile len tak na koliečka nakrájané a ugrilované.
    Terezia13 ďakujem, určite to vyskúšam a všetky priložené recepty.....mňam, už sa teším

    asedma je offline (nepripojený) asedma

    asedma
    kamoska robila tak, ze udusila na cibuli postruhanu cuketu, pridala cervenu papriku, sol korenie, vegetu..ze jej to chutilo a robi tak aj tekvicu

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    ja som vyskúšala pripraviť cuketu na spôsob francúzkych zemiakov - pokrájala som na plátky cuketu, trocha zemiakov, paradajky, papriku, červenú cibuľu, do toho klobásu, poliala som troškou oleja a dala zapiecť do remosky

    wirgi je offline (nepripojený) wirgi

    wirgi
    ja robím cuketu s cestovinami. Na slanine opražíme cibulu,pridáme postrúhanú cuketu, cesnak, osolíme , podusíme , zahustíme syrom v črievku alebo syrokrémom dochutíme bylinkami podľa chuti a premiešame s uvarenými cestovinami ,môžeme posypať strúhaným syrom

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Ja cukety nakrájam na plátky ,osolím, okorením bylinkami, dám papier do pekáča a upečiem. Takto robím aj cvikľu .

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Akurát obedujem toto :
    - mladú cukinu umyjem a pokrájam na asi na 1,5x1,5 cm kocky, osmažím chvíľu na oleji, posypem grilovacím korením a ochutím pretlačeným cesnakom /nešetrím/ - nechám vychladnúť...zmesou plním plátky šunky /nejakej podlhovastej/ - robím vlastne také závitky, naskladám do zapekacej misy vedľa seba, posypem strúhaným syrom a zalejem trochou smotany s jedným vajíčkom...prudko zapečiem do červena...

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Ja som robila rybu (filé) v pivnom cestíčku - iba pivo, hladká múka a soľ, rozmiešané, nie veľmi dokonale. A nakoľko mi ostalo, tak som obalila aj platky cukety a z oriesovomaslovej tekvice som nakrajala väčšie hranolky a tie tiež takto urobila a boli výborné.

    Tekvie teraz bežne pečiem - nakrájam na asi 1 cm hrubé plátky, dám na olejovaný plech, osolím a pridám nejaké korenie, bylinky, cesnak - podľa chuti. Pečiem, kým nechytí kôrku. Používam na to butternutku a hokkaido tekvicu.

    Ked je vela cukyny a trosku mi prerastie, tak nakrajam asi na 0,5 cm kolieska, rovnako aj baklažán. naskladám do zapekacej nádoby cez sebavrsty spolu s paprikou, paradajkou. Každú vrstvu solím a sypem jemne korením. Celé zapekám prokryté v rúre. Pustí to fantastickú šťavu a potom len tak s chlebom, bagetou. Alebo aj zemiakmi.

    Dobré su aj napríklad zemiaky dusené naraz s karfiolom, prípadne hráškom. Na cibuľke trochu orestované, zaliate trochou vody a dusené, kým sa časť zemiakov nerozdusí a nevytvorí omáčku. Samozrejme, podľa chuti korenie, napríklad kari je s tým výborné, alebo len kurkuma. Niekomu chuti aj červená paprika.

    Zelenina zo záhrady a príprava

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.