Zavrieť

Porady

Spam ktorý dostávam denne z hotela Paradiso

Mám už plné zuby ich otravných reklamných správ, ktorými mi zapĺňajú mailovú schránku (dostávam ich niekedy aj viackrát denne). Posielajú ich aj Vám, alebo som jediný?
Už som im viackrát volal aj písal a kašlú na to. Preto si myslím, že aj služby čo ponúkajú za veľa nestoja.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Akonáhle zareaguješ, potvrdíš tým, že si spam dostal a Tvoja adresa je aktívna. Skús si nainštalovať Mailwasher pro a tam si daj emuláciu - odrazenie spamu.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Mne zacal pred par dnami posielat spam zase Hotel Nezabudka v Tatrach. Uz raz som odpisal jednej firme, ktora mi posielala spam, ze porusuju zakon a ze to budem riesit sudnou cestou...potom mi napisali ospravedlnenie a viac sa neozvali

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Lepsie je im napisat a "povyhrazat sa" ako nainstalovat si nejaku somarinu, ktora odfiltruje aj normalnu postu. A potom sa kludne stane, ze clovek vam nieco dolezite posle, no vy ste to "nedostali"..

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    To nie je somarina, žiaľ ešte si to ani nevyskúšal. Nevymaže to nič, čo nechceš, aby sa vymazalo.

    geodet123 je offline (nepripojený) geodet123

    geodet123
    Ak si rozumne nastavíš pravidlá, či už podľa mena príjemcu, alebo obsahu mailu (hotel paradiso ubytovanie...), tak sa nemusíš obávať, že by to zahadzovalo aj poštu, kt. chceš prijímať.
    Ale asi najbezpečnejšie riešenie, je filtrovanie podľa IP adresy

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Mozno ano, no ja som v zasade proti spamovym filtrom. Mam adresu, na ktoru mi niekedy chodilo denne okolo 20 spamov. Dnes pride jeden za tyzden a aj to kvoli tomu, ze som ju niekde "zmysluplne" registroval, cize to v podstate nie je ani spam. Nevravim, ze (atlas.sk) schranku nefiltruje aj nadalej, ale vsetky ochrany (az na antivirovu) mam vypnute. Prave kvoli tomu, ze pokial bola zapnuta, tak aj normalne spravy koncili inde ako v inboxe.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Mne do schránky chodia dva druhy spamu. Prvý druh je "identifikovatelny" - ze je to živá firma (tie hotely alebo podobné). Tým stačí odpísať, že porušujú zákon a určite s tým prestanú. Ten druhý druh spamu (reklamy na viagru a podobné kraviny). Tým odpisovať nemá zmysel. Radšej naozaj aktívne nastaviť spamový kôš. Ja som to vyriešil inak. Založil som si jeden "nepotrebný" mail box - keď potrebujem niekde na nete napísať svoj mail, zadávam túto schránku. A tam chodí i spam...ktorý ma v podstate netrápil. A kolegovia a kamaráti majú moju "oficiálnu" schránku.

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    V každom e-mailovom klientovi existujú tzv. previdlá pre doručenú poštu. Tam sa dá nastaviť, ako má poštový klient naložiť s doručenou poštou. Ja mám medzi týmito pravidlami jedno pravidlo nazvané SPAM. V tom pravidle mám definované, že pošta od určitého adresáta sa má automaticky vymazať. A medzi týmito adresátmi mám všetkých slovenských rozosielateľov spamu - napr. aj Hotel Paradiso.

    anklar je offline (nepripojený) anklar

    Anklar anklar
    chlap Pozri príspevok
    V každom e-mailovom klientovi existujú tzv. previdlá pre doručenú poštu. Tam sa dá nastaviť, ako má poštový klient naložiť s doručenou poštou. Ja mám medzi týmito pravidlami jedno pravidlo nazvané SPAM. V tom pravidle mám definované, že pošta od určitého adresáta sa má automaticky vymazať. A medzi týmito adresátmi mám všetkých slovenských rozosielateľov spamu - napr. aj Hotel Paradiso.
    Ahoj.
    Mohol by si mi, prosím, poradiť, ako si to nastaviť? Otvorila som si Pravidlá, majú bohatú ponuku, ale ponuku Spam som tam nenašla. Väčšina tu spomínaných spamov mi ide priamo do Nevyžiadanej pošty, kde ich rovno odstraňujem.
    Spamov dostávam tiež veľa, v niektoré dni aj 10-15, zo SR som si spam nevšimla.

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Tak som si pozrel stranku toho hotela a myslim si, ze ten bazen na streche je dostatocnym ospravedlnenim ich reklamnych mailov . Jednoducho nema chybu!

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Takže stalo sa skutočnosťou to, čo som neočakával - začínam dostávať SPAM od seba samého !!! A čím ďalej tým viacej...

    Teda rozosielatelia spamu zase o krok predbehli anti-spamové programy a prišli s novou fintou, na ktoré sú tieto prikrátke: adresa odosielateľa je totožná s adresou prijímateľa. A v tomto prípade aj keď obsah e-mailu je vyslovene spamový, kvôli odosielateľovi nie je vyhodnotený ako spam.

    A pretože mám aj tri alias-y, veselo si zaplňujem svoju schránku "vlastným" spamom...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ja používam až tri schránky na všetko možné. O nich vie skoro každý známy (aj neznámy ) a tie sa mi zapĺňajú ako chcú. Pokiaľ nepoznám odosielateľa - jednoducho neotvorím a vyhodím. Na dôležité veci, pre rodinnú poštu a úradný styk však používam len svoju privátnu schránku. O tej vie len málokto. Takto mám pokoj a žiadne rozčuľovanie

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    misoft Pozri príspevok
    Ja používam až tri schránky na všetko možné. O nich vie skoro každý známy (aj neznámy ) a tie sa mi zapĺňajú ako chcú. Pokiaľ nepoznám odosielateľa - jednoducho neotvorím a vyhodím. Na dôležité veci, pre rodinnú poštu a úradný styk však používam len svoju privátnu schránku. O tej vie len málokto. Takto mám pokoj a žiadne rozčuľovanie
    Ale áno, mám to poriešené podobne. Len ma rozčuluje to, že takto sa správa moja oficiálna mailová schránka od istého nemenovaného monopolného poskytovateľa istých služieb, za ktorú platím !!!.
    Všetky ostatné moje súkromné maily, či na g-mail alebo hotmail sa dajú pekne nakonfigurovať, a keď sa náhodou objaví spam v doručenej pošte, tak je to výnimka - ani sa nepamätám, kedy to bolo naposledy. Tieto neplatené služby sú podľa mojich skúsenosti omnoho kvalitnejšie a spoľahlivejšie...

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    No ono hocikto vie poslat e-mail v mene a @adrese hocikoho. Napriklad taky e-mail z ucty@vub.sk by znel doveryhodne, nie? "Vazeny zakaznik, surne potrebujeme prihlasovacie udaje do Vasho internetbankingu, kedze sme nesikovni a stratili sme ich. S pozdravom Vasa banka."
    Naposledy upravil rickman : 25.07.08 at 19:58

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    rickman Pozri príspevok
    ... No ono hocikto vie poslat e-mail v mene a @adrese hocikoho. ....
    Tak ja to neviem, ale mohol by si ma to naučiť.

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Su na to programy - vacsinou urcene na masove rozposielanie posty, no vies cez ne poslat aj solo spravu. Uvedies adresu odosielatela (lubovolnu), prijimatela a aj server odosielacej posty (pop3) - a to je v podstate najdolezitejsie. Tomuto servru je jedno, aku adresu ma odosielatel. On posiela spravu za seba. Bud tento server prevadzkujes ty alebo tvoj internetovy poskytovatel. V sprave, ktoru takymto sposobom odosles, budu informacie o servroch, cez ktore posta isla ako aj napriklad o nazve tvojho PC. Jednoducho ak sa potom niekto do teba "pusti", vypatrat ta bude lahke. Ak by si si vsak prenajal takyto server anonymne, moze to sposobit velmi velky rozruch, kedze do takejto spravy si vies napisat aj adresu, na ktoru sa ma sprava poslat v pripade odpovede (t.j. pride z ucty@vub.sk ale odpoved na tuto spravu pride na stevo@gmail.com).

    Pred 2 rokmi som hladal program na rozposielanie posty vo velkom (ale serizone rozposielanie posty). Mal som zoznam adries, na ktore som chcel postu poslat - cize ziaden generator. A bol som prekvapeny, co taketo programy dokazu .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.