Zavrieť

Porady

Problém - daňový bonus

Poprosila by som zainteresovaných o radu...
V novembri a decembri 2004 som uplatnila pre jedného nášho zamestnaca daňový bonus. Nemala som síce doklad od jeho ženy, že prestala poberať daňový bonus (lebo je od novembra nezamestnaná), lenže môj šéf mi tvrdil, že ten doklad od toho zamestnanca dostal, len nevie, kde ho dal. Ale daňový bonus mám uplatniť.
Teraz som zistila, že žiadny doklad nebol vydaný, zamestnancova žena mala daňový bonus vyplatený za november a december cez ročné zúčtovanie dane.
Čo mám teraz vlastne robiť? Nechcem volať na DÚ, aby som na firmu veľmi neupozorňovala.
Ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    A to ten zamestnanec si nerobil daňové priznanie za r.2004? Však tam sa to mohlo vysporiadať.

    vierkat je offline (nepripojený) vierkat

    vierkat
    Nie, nerobil. Bolo mu robené RZD. Vrátiť ten bonus len tak daňovému úradu, alebo ma čakajú väčšie problémy?

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    vierkat
    Poprosila by som zainteresovaných o radu...
    V novembri a decembri 2004 som uplatnila pre jedného nášho zamestnaca daňový bonus. Nemala som síce doklad od jeho ženy, že prestala poberať daňový bonus (lebo je od novembra nezamestnaná), lenže môj šéf mi tvrdil, že ten doklad od toho zamestnanca dostal, len nevie, kde ho dal. Ale daňový bonus mám uplatniť.
    Teraz som zistila, že žiadny doklad nebol vydaný, zamestnancova žena mala daňový bonus vyplatený za november a december cez ročné zúčtovanie dane.
    Čo mám teraz vlastne robiť? Nechcem volať na DÚ, aby som na firmu veľmi neupozorňovala.
    Ďakujem...
    Podpísal ti zamestnanec vo "Vyhlásení na zdanenie príjmov ...",
    že nastala od 11.2004 zmena /oddiel III./ a že si začíta uplatňovať
    daňový bonus? Ak áno, asi by som do toho nevŕtala.

    vierkat je offline (nepripojený) vierkat

    vierkat
    Aňuška
    Podpísal ti zamestnanec vo "Vyhlásení na zdanenie príjmov ...",
    že nastala od 11.2004 zmena /oddiel III./ a že si začíta uplatňovať
    daňový bonus? Ak áno, asi by som do toho nevŕtala.
    Vo firme robím od 01/2005, za 2004 také vyhlásenie nebolo podpísané, ani žiadne zmeny (je tu proste bordel-resp. bol). Nechcem, aby mal problém zamestnanec, ale ani firma. Čo by ste odporúčali?

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    A Ti si mu dala podpísať, evet. on Ťa požiadal tlačivom Žiadosť vykonanie výpočtu dane, o vykonanie ročného zúčtovania? Ak máš aspoň to(dúfam, že hej) tak si krytá, ak nie tak si mu ročné ani nemala robiť!

    vierkat je offline (nepripojený) vierkat

    vierkat
    Ja viem, aká je byrokratická realita (odteraz sa jej budem striktne držať), ale s tým už teraz veľa nespravím. Čo by ste vy robili s tým bonusom?

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Ja by som asi podala opravné. Mala som dodatočne uplatňovaný daňový bonus a doplatili mi bez problémov. Ja by som asi takto urobila.

    Mila je offline (nepripojený) Mila

    Mila
    Určite daj opravné. Pomýliť sa môže každý. Neviem aké máš skúsenosti so svojim správcom, ale mne sa stalo niečo podobné, urobila som opravné a osobne som jej to tam išla odniesť a vysvetlila som jej omyl. Pochopila a nič ďalšie z toho nebolo.

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Urob opravný prehľad za 4Q/2004 a podaj aj opravné hlásenie za rok 2004, zamestnancovi zraz zo mzdy vyplatený daň.bonus.On ho prijal neoprávnene,keď to neurobíš ty urobí to DÚ s pokutou.Prídu Vám na kontrolu o 2-3 roky a to už bude mastnejšia pokuta.
    Naposledy upravil Luna : 19.04.05 at 09:26

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.