Zavrieť

Porady

Vedenie uctovnictva pre Britsku Ltd.

Zdravim.
Je tu niekto kto by vedel poradit nieco ohladne vedenia uctovnictva britskej Ltd?
Uvazujeme zalozit firmu v anglicku ako LTD.
Hladam preto info ohladne vedenia kompletnej agendy takejto firmy, sice zalozenej v Anglicku, ale posobiacej v EU
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Efinečka je offline (nepripojený) Efinečka

    55 rokov, daniar a účtovník Efinečka
    Pre účtovanie používaš IAS/IFRS, dane podľa štátu sídla spoločnosti

    gogina je offline (nepripojený) gogina

    gogina
    Ešte potrebujete v tejto veci poradiť? Zaoberám sa touto problematikou už dlhšie .ˇCo konkrétne .Založenie, spoločnosti, vedenie účtovníctva...? Treba špecifikovať.

    zdendo je offline (nepripojený) zdendo

    zdendo
    Uvazujem nad zalozenim ltd.
    Keby som ju zalozil tak by som potreboval viest aj uctovnictvo.
    Som z BA a kludne sa mozeme aj stretnut na pokec ako to vlastne funguje

    gogina je offline (nepripojený) gogina

    gogina
    Predpokladám, že podnikaanie bude v UK. Preto je dôležitá Obchodná Angličtina, poznanie aspoň s časti obchodného práva, adaní,účtovníctvao.Pretože účtovníctvo musí byť britské.Ale v ďaka minimálnej byrokracii je porces Ltd,lacný rýchly,jednoduchý a súvislýLtd je ako na ša s.r.o. Akt založenia,zmeny,prevod podielu / súkromný zápis - u nás notár,. Zalaoženie do 24 hodín. zmeny v registri - v ten istý deň. Minimálny základný kapitál 1 libra. Minimálna výška spoločníka - žiadna.Maximálny počet spoločností s 1 spoločníkom - bez obmedzenia.Ručenie vlastným jaetkom - žiadne.Predmet činnosti - akákoľvek zákonná. Odvody- nie vždy.Daňová povinnosť - britská. Daňová kontrola pop 9 mesiacoch. Daňová sadzba 19 %.Spolurohodovanie odborov veruže nie. Daň z divident -žiadna. Výplata divident - kedykoľvek. Zrušenie bezproblémovej spoločnosti asi tak za 4 mesiace u nás mesiace, a mesiace, a mesiace. Niekedy je to nekonečný príbeh.
    Pokračovať môžme ďalej cez mejl, ICQ.

    gogina je offline (nepripojený) gogina

    gogina
    Opravujem daňovú sadzbu v UK- akosi sa mi tam vlúdila chybička zdanenie príjmov je 24- 33 % .
    Dobry den gogina , chcel by som sa opytat ci este robite uctovnictvo pre ltd slolocnosti v UK?
    d
    m.

    Vedenie uctovnictva pre Britsku Ltd.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.