Zavrieť

Porady

DPH - Dodanie služby v rámci EÚ

Potrebovala by som pomoc. SZČO vedie JÚ a je štvrťročným platcom DPH. Pre slovenskú firmu ktorá nie je registrovaná ako platca DPH v SR vykonala práce v ČR. Išlo o elektroinštalačné práce.
Ako vystaviť vyšlú faktúru ?
1. Miestom dodanie je ČR, treba teda vystaviť FA bez DPH?
2. Bude táto FA figurovať vo výkaze DPH v riadku 13 a je potrebné podať súhrnný výkaz /ak ide o dodanie služby/ ?
3. Ak sa fakturuje slovenskému odberateľovi, nie je potrebné vystaviť a odviesť DPH na Slovensku ?

Veľmi pekne vopred ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil EkoMax : 05.07.08 at 12:36
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

    EkoMax
    Neviem či som si to dobre vyložila, ale dočítala som sa v príspevkoch, že na DPH to vplyv nemá, nezahrňuje sa to ani do priznania, len treba na Fa odvolávku na § 15 ods 2. Je to tak ?

    DPH - Dodanie služby v rámci EÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.