Zavrieť

Porady

Kedy a čo začať účtovať?

Neviem si poradiť so začiatkom účtovania novej s.r.o. a poprosila by som Vás o radu, teda:
dátum na zakladateľskej listine je 13.3.2008,
doklad za kolky (800,- Sk) je z 13.3.2008,
splatenie vkladu spoločníka (200.000,- Sk) do pokladne je 17.3.2008,
doklad o zaplatení za zápis do OR (10.000,- Sk) je 18.3.2008,
zápis do OR je 21.3.2008,
s akým dátumom môžem začať účtovať a čo z toho patrí do otváracej súvahy a čo už sa riadne účtuje? Ďakujem pekne za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Rozlišujeme založenie a vznik spoločnosti. Spoločnost vzniká dňom zápisu do OR, dňa 21.3.2008.
    - otváracia súvaha: účtujete: 701/411 (200 tis.)
    - 211/701 (200-10-0,8)
    - zriaďovacie výdavky: 011/701 (súvisia so založením s.r.o.), ak sú nižšie ako 50 tis., čo sú vo vaom prípade, účtujeme 518. (10+0,8)

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Veľmi dobre a podrobne rozoberaná problematika tu:

    http://www.porada.sk/t6866-otvaracia-suvaha.html

    lidus je offline (nepripojený) lidus

    lidus
    Prosím Vás, čo mám robiť, keď:

    S.R.O podľa OR vznikla 25.11.2007, podľa živnostenského registra vznik oprávnenia 25.1.2008.

    Začala som účtovať v r. 2008, za rok 2007 som už mala podať daňové priznanie?

    Ďakujem

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    lidus Pozri príspevok
    Prosím Vás, čo mám robiť, keď:

    S.R.O podľa OR vznikla 25.11.2007, podľa živnostenského registra vznik oprávnenia 25.1.2008.

    Začala som účtovať v r. 2008, za rok 2007 som už mala podať daňové priznanie?

    Ďakujem
    Áno, za rok 2007 mal daňovník - PO - povinnosť podať DP.
    Účtovné knihy sa otvárajú v deň vzniku spoločnosti .... spoločnosť vzniká dňom zápisu do OR. Je o čom účtovať, aj keď spoločnosť nevykonáva žiadnu činnosť .

    lidus je offline (nepripojený) lidus

    lidus
    čo teraz? musím podať DP za minulý rok? - "mal podať" znamená "musel?" -




    ako to mám napraviť?
    Naposledy upravil lidus : 20.08.08 at 12:45

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    lidus Pozri príspevok
    čo teraz? musím podať DP za minulý rok? - "mal podať" znamená "musel?" -




    ako to mám napraviť?
    Podať musel. Minimálne sa malo účtovať o základnom imaní, a o jeho splatení. Takže podať riadné DP, aj keď po termíne s pokutou.

    lidus je offline (nepripojený) lidus

    lidus
    Ďakujem, mám čo robiť .... budú zúriť
    je to moja chyba!! - vraj "už máme novú eseročku" - začnite účtovať a ja som si otvorila www.zrsr.sk namiesto www.orsr.sk a vytlačila som si údaje s tým neskorším dátumom.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    lidus Pozri príspevok
    Ďakujem, mám čo robiť .... budú zúriť
    je to moja chyba!! - vraj "už máme novú eseročku" - začnite účtovať a ja som si otvorila www.zrsr.sk namiesto www.orsr.sk a vytlačila som si údaje s tým neskorším dátumom.
    Podľa mňa to nie je tvoja chyba. To majitelia ti mali dať právoplatný výpis z Obchodného registra, spoločenskú zmluvu atď.....

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    lidus Pozri príspevok
    Ďakujem, mám čo robiť .... budú zúriť
    je to moja chyba!! - vraj "už máme novú eseročku" - začnite účtovať a ja som si otvorila www.zrsr.sk namiesto www.orsr.sk a vytlačila som si údaje s tým neskorším dátumom.
    Aspoň vieš pre budúcnosť, že doklady Ti budú nosiť oneskorene, alebo sa polepšia po výmere na pokutu...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.