Zavrieť

Porady

Uplatniť odpočet DPH?

Ahoj poraďáci, potrebujem sa s Vami poradiť. Nakupujeme autá za účelom ich ďalšieho predaja, takže si z nich uplatňujeme odpočet DPH, no teraz autá ktoré boli predvádzačky musíme prihlasovať a dávať na značky, je to nejaký pokyn asi od polície alebo od importéra ani neviem, ale teraz neviem či ich mám zaradiť do majetku, odpisovať, oznámiť pre daň z MV a či z nich môžem uplatniť odpočet DPH? Autá budú určite predané, sú to nové autá určené na predvádzanie zákazníkom, predať sa môžu hocikedy. Poradte prosím
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    predvádzajú sa tieto autá len krátkonapr. počas výstavy?
    Inak? Aký dlhý čas potrvá jeho predaj? - váš predpoklad

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    No ako ktoré, tieto predvádzačky sú spravidla lacnejšie pretože sa na nich jazdia predvádzacie jazdy, takže je o ne záujem pretože už nejaké km majú najazdené. Niektoré sa predajú behom týždňa niektoré po dvoch mesiacoch, to je myslím maximum tie dva mesiace.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zak ja si myslím, že je možné ich evidovať bez zaradenia do majetku - ďalej ako tovar. Ocenenie sa zvýši o náklady na ŠPZ-ky, ale nevylučujem aj priamy náklad.
    Odpočet DPH je možný, stále ide o tovar, určený na ďalší predaj.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Ďakujem veľmi pekne. A čo mi poradíte ohľadom dane z motorových vozidiel? treba poslať oznámenie?

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    rommy Pozri príspevok
    Prosím, prosím, mám takéto auto prihlásiť na daň z MV?
    Ak sa jedná o nákup a predaj tovaru, tak predsa nieje dôvod ho prihlasovať na daň z MV. Vy ho nebude používať na dosahovanie svojich príjmov, vy ho predsa predáte.
    Ale nech nám to radšej ešte niekto potvrdí alebo vyvráti.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Práveže tieto predvádzačky sa používajú na dosiahnutie príjmov. Zákazníka prevezieme a ak sa mu jazda a auto páčilo tak si vyberie vlastné alebo chce práve túto predvádzačku....

    Uplatniť odpočet DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.