Zavrieť

Porady

stredisko CP a jedna akcia

Ahojte,
ak viete poradit, budem vdacny. Mam vo vlastnictve jednu jedinu malu akciu, ktoru sa mi nepodarilo predat. Problem bol v tom ze jej hodnota je tak mala, ze poplatky za predaj by boli vyssie nez jej predajna cena. Tato moja akcia je vedena na ucte v Stredisku CP, alebo v Centralnom depozitarovi CP (neviem presne ako sa to teraz nazyva. A teraz k otazkam:
1. neviem ci s danym uctom su spojene nejake poplatky, obavam sa, ze ak necham tu akciu len tak, pride mi o par rokov vypis s upomienkou, ze mam zaplatit nakumulovane nejake poplatky a este uroky z urokov. Ale co s tym ked je tato akcia nepredajna?
2. Viete o inej moznosti ako sa tejto akcie zbavit, alebo ju predat bez poplatkov?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gazza215 je offline (nepripojený) gazza215

    gazza215
    Nikto sa Vam na tuto temu neozval, ale chcem sa opytat, ci ste to nejako vyriesili. Moja mama ma ten isty problem. Ma jednu akciu MULTICREDIT REAL, s ktorou sa uz neobchoduje. Ma ju vedenu na ucte v SLSP a za dany ucet musi platit kazdy rok 500 SK za jeho vedenie a bolo jej povedane, ze dany ucet nie je mozne zrusit, kym tam je ta akcia a ta akcia zas neide predat. Nasiel by sa niekto, kto by vedel poradit ako sa zbavit tohoto problemu?
    Dakujem.

    januš1 je offline (nepripojený) januš1

    januš1
    Centrálny depozitár vedie účet majiteľa pri jednej akcii zadarmo. Škoda, že si ho Tvoja mama nezaložila tam, ale v SLSP. V súčasnosti stojí založenie účtu majiteľa v CD 66,39 € + DPH, vedenie účtu je však zadarmo. Koľko by platila za presun akcie zo SLSP do CD to neviem, ale pokiaľ jej tá akcia zostane dlhšie ako 4 roky, tak by sa jej oplatilo presunúť ju do CD.
    V súčasnosti sa veľa hovorí aj o tom, že už čoskoro by mala existovať zákonná možnosť prevodu bezcenných akcií z kupónky vedených na účtoch v CD na FNM. Nepoznám podrobnosti a nepoznám ani skutočnú hodnotu tej akcie, ale keď to bude aktuálne, v novinách sa určite objaví, akcií ktorých spoločností sa to bude týkať.
    Tvoja mama by tiež mohla skúsiť osloviť niektorého z akcionárov spoločnosti , či nemajú záujem akciu od nej kúpiť. Akcionári sa dajú zistiť z výročnej správy uloženej v zbierke listín, príp. priamo od vedenia spoločnosti.

    januš1 je offline (nepripojený) januš1

    januš1
    zamestnanec Pozri príspevok
    Ahojte,
    ak viete poradit, budem vdacny. Mam vo vlastnictve jednu jedinu malu akciu, ktoru sa mi nepodarilo predat. Problem bol v tom ze jej hodnota je tak mala, ze poplatky za predaj by boli vyssie nez jej predajna cena. Tato moja akcia je vedena na ucte v Stredisku CP, alebo v Centralnom depozitarovi CP (neviem presne ako sa to teraz nazyva. A teraz k otazkam:
    1. neviem ci s danym uctom su spojene nejake poplatky, obavam sa, ze ak necham tu akciu len tak, pride mi o par rokov vypis s upomienkou, ze mam zaplatit nakumulovane nejake poplatky a este uroky z urokov. Ale co s tym ked je tato akcia nepredajna?
    2. Viete o inej moznosti ako sa tejto akcie zbavit, alebo ju predat bez poplatkov?

    Dakujem.
    Keď si pozrieš aktuálny cenník Centrálneho depozitára, časť VI. ods. 1 (majú ho na svojej internetovej stránke), tak sa dozvieš, že za vedenie účtu majiteľa platíš až vtedy, keď súčin menovitých hodnôt Tvojich akcií a ich počet presiahne čiastku 6 634,01 € (resp. 200 001,- Sk). To znamená, že v Tvojom prípade je vedenie účtu majiteľa zadarmo. K druhej otázke pozri odpoveď adresovanú gazza215.

    eva.dd je offline (nepripojený) eva.dd

    eva.dd
    ako viem teraz sa da akcii kde neches platit poplatok za spravu zbavit. treba ist do depozitara.Pocula som o tom v spravach, skus sa informovat telefonicky o tom u nich.

    januš1 je offline (nepripojený) januš1

    januš1
    Doplnenie k téme: 5. mája vyšiel v zbierke zákonov zákon č. 160/2009, ktorým sa novelizoval zákon o cenných papieroch a niektoré ďalšie súvisiace zákony. Každý, kto sa chce zbaviť svojich bezcenných akcií, môže ich bezplatne previesť na FNM. Spolu s akciami môže Fond prevziať aj záväzky z nezaplatených poplatkov Centrálnemu depozitáru za roky 2009 a 2008.

    stredisko CP a jedna akcia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.