Zavrieť

Porady

REKLAMACIA OBUVI DOMAHANIE SA PRAV

Dobry den, Poradaci,
Poprosila by som Vas o radu. Dna 27.5.2006 som si v centre Bratislavy kupovala letnu obuv. Islo o topanky na vysokom opatku, topanky som mala na sebe obute cca. 2 krat. Na opatku som si vsimla jeho odstavanie od podrazky.(opatok nelicoval s podrazkou).Naviac mi na topankach v jednej casti zhrudkavel lak. Cena topanok bola 6000,- Sk. Preto mi tato skutocnost nedala a isla som topanky reklamovat. Reklovala som ich v auguste 2007 kde mi pani predavacka oznamila, ze som si topanky obliala odlakovacom a ze je zbytocne posielat znalcovi, ze sa mi topanky iba zbytocne predrazia, lebo to znalec urcite neuzna a naviac si ho budem musiet zaplatit. Dalej mi oznamili, ze si mam sama ak mam zaujem zohnat znalca a pokial znalec uzna, ze je to vada za topanky mi vratia peniaze . Bohuzial o tejto reklamacii som nemala ziaden doklad. Po rade, ktoru som dostala od Vas Poradakov ohladom otazky kde najdem znalcov v oblasti obuvi som sa na jedneho nakontaktovala. Poslala som mu topanky a poprosila ho o znalecky posudok na danu obuv. Znalecky posudok mi bol vystaveny a opatok bol specifikovany ako vyrobna vada s tym, ze obuv nie je bezpecna. 1.4.2008 som opat navstivila predajnu a trvala na tom aby mi obuv zobrali na reklamaciu a ak nie pozadovala som pisomne stanovisko. Obuv na reklamaciu prijali a v 30 den mi volali, ze ich obuvnik nic nezistil, ze opatok je v poriadku a nie je nebezpecny . Na druhy den som sa po topanky zastavila vratili mi ich aj spolu s reklamacnym listom kde uviedli ze opatok je v poriadku aj napriek tomu, ze o znaleckom posudku vedeli. Nasledne som ich pisomou formou vyzvala aby mi za obuv vratili peniaze co som dokladovala original znaleckym posudkom.taktiez som prilozila doklad o kupe ako aj reklamacny list. List som poslala na obe adresy na sidlo spolocnosti ako aj na sidlo prevadzky doporucene s dorucenkou. List bol prevzaty na oboch adresach.dna 6.5.2008 Avsak ziadne kontaktovanie sa neudialo. Preto som napisala dalsi v poradi druhy list „Pokus o zmier“ List prevzali iba na adrese sidla spolocnosti dna 27.5.2008 a taktiez vobec nereagovali. Preto by som Vas rada poprosila o radu ako aj Vas nazor ako by bolo najlepsie postupovat.
Vopred DAKUJEM
Mirka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Myslím si, že Ti ostáva iba súd. Nájdi si dobrého právnika a daj to na súd.

    M&D je offline (nepripojený) M&D

    M&D
    SOI som navstivila este skor ako som poslala firme listy. Pani na SOI ma informovala, ze som postupovala zle, ze som mala trvat uz prvy krat na pisomnou stanovisku a dalej sa uz nevyjadrovala ani si nepozrela podklady, ktore som mala. Tak neviem mozno by som tam mala zajst opat, ale neviem ci to bude nieco riesit.

    REKLAMACIA OBUVI DOMAHANIE SA PRAV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.