Zavrieť

Porady

Skončenie pracovného pomeru dohodou

Dobrý deň, mám niekoľko otázkok:
1: rozviazať pracovný pomer dohodou može aj zamestnávateľ, alebo prvý podnet musí byť zo strany zamestnanca?
2: má v tomto prípade /§60/ zamestnanec nárok na odstupné?
3: plynie zamestnancovi výpodevná lehota 2 mesiace?
4: má niekto možnosť poskytnúť vzor takejto výpovede?

Vopred ďakuejm
Usporiadat
MIRKA111 MIRKA111

MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

popoka34 Pozri príspevok
Dobrý deň, mám niekoľko otázkok:
1: rozviazať pracovný pomer dohodou može aj zamestnávateľ, alebo prvý podnet musí byť zo strany zamestnanca?
2: má v tomto prípade /§60/ zamestnanec nárok na odstupné?
3: plynie zamestnancovi výpodevná lehota 2 mesiace?
4: má niekto možnosť poskytnúť vzor takejto výpovede?

Vopred ďakuejm
1: Je to jedno, len musia súhlasiť obe strany

3: Nie, je to dohoda a nie výpoveď pracovný pomer končí k dohodnutému dátumu uvedenému v dohode.
0 0
popoka34 popoka34

popoka34 je offline (nepripojený) popoka34

Ďakujem Mirka 111..:-)
Odpovie mi niekto aj na ďalšie otázky?
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

vzor : pozri link http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=626
odstupné patrí zamestnancovi pri skončení PP z dôvodov uvedených v § 63 ods.1 písm. a a b

§ 76 ZP :
(1) Zamestnancovi, s ktorým zamestnávateľ skončí pracovný pomer výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. l písm. a) alebo b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu alebo dohodou z tých istých dôvodov, patrí pri skončení pracovného pomeru odstupné v sume najmenej dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku. Ak pracovný pomer zamestnanca trval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, patrí mu odstupné v sume najmenej trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku.

(2) Zamestnancovi, s ktorým zamestnávateľ skončí pracovný pomer výpoveďou alebo dohodou z dôvodov, že zamestnanec nesmie vykonávať prácu pre pracovný úraz, chorobu z povolania alebo pre ohrozenie touto chorobou, alebo ak na pracovisku dosiahol najvyššiu prípustnú expozíciu určenú rozhodnutím príslušného orgánu verejného zdravotníctva, patrí pri skončení pracovného pomeru odstupné v sume najmenej desaťnásobku jeho priemerného mesačného zárobku.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
popoka34 Pozri príspevok
Dobrý deň, mám niekoľko otázkok:
1: rozviazať pracovný pomer dohodou može aj zamestnávateľ, alebo prvý podnet musí byť zo strany zamestnanca?
2: má v tomto prípade /§60/ zamestnanec nárok na odstupné? nie nemá, pozri § 76 ZP
3: plynie zamestnancovi výpodevná lehota 2 mesiace?
4: má niekto možnosť poskytnúť vzor takejto výpovede?

Vopred ďakuejm

v texte
0 0
popoka34 popoka34

popoka34 je offline (nepripojený) popoka34

Ďakujem veľmi pekne aj ZuzaneP, aj Stine..:-)
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
Ahojte, so zam-com sme sa dohodli na rozviazanie PP dohodou ešte k 28.2.2010. 19.2.2010 mal pracovný úraz. Ja som s ním normálne skončila PP k 28.2.2010 a od tohto dňa som poslala papiere marodky, odhlášku na sociálku. Je to OK? Prosím stačí ano a nie? Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gven75 Pozri príspevok
Ahojte, so zam-com sme sa dohodli na rozviazanie PP dohodou ešte k 28.2.2010. 19.2.2010 mal pracovný úraz. Ja som s ním normálne skončila PP k 28.2.2010 a od tohto dňa som poslala papiere marodky, odhlášku na sociálku. Je to OK? Prosím stačí ano a nie? Ďakujem
Áno, PP skončil dátumom 28.2.
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
Ďakujem pekný deň prajem xi xi
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Dobrý deň prajem, zamestnanec a zamestnávateľ sa dohodli skončiť prac. pomer dohodou ku dňu 31.8.2O10, a od 1.9. chce zamestnávateľ tým istým zamestnancom uzatvoriť dohodu o pracovnej činnosti. Je to v poriadku? Zamestnanec môže takto pokračovať v práci, alebo sa musí prihlásiť na úrad práce? Za odpovede ďakujem
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Zuzy Pozri príspevok
Dobrý deň prajem, zamestnanec a zamestnávateľ sa dohodli skončiť prac. pomer dohodou ku dňu 31.8.2O10, a od 1.9. chce zamestnávateľ tým istým zamestnancom uzatvoriť dohodu o pracovnej činnosti. Je to v poriadku? Zamestnanec môže takto pokračovať v práci, alebo sa musí prihlásiť na úrad práce? Za odpovede ďakujem
Môže tak, ale je potrebné odhlášku na SP a ZP a prihlášku na SP -DoPČ.
Je na zamestnancovi, či sa prihlási na ÚP, ale pozor - tam sa sleduje odmena.
Ak sa prihlási na ÚP, ZP platí štát.
Je pre zamestnanca výhodne takého riešenie? Práca na DoPČ sa neráta do odpracovaných rokov, pri dohode sa nevystavuje ELDP.
7 0
armor1 armor1

armor1 je offline (nepripojený) armor1

popoka34 Pozri príspevok
Dobrý deň, mám niekoľko otázkok:
2: má v tomto prípade /§60/ zamestnanec nárok na odstupné?
Vopred ďakuejm
Môj názor je že áno. Podľa §76:
(1) Zamestnancovi, s ktorým zamestnávateľ skončí pracovný pomer výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) a b) alebo dohodou z tých istých dôvodov patrí pri skončení pracovného pomeru odstupné najmenej v sume dvojnásobku ich priemerného mesačného zárobku podľa § 134.
§63 hovorí:
(1) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak
a) sa zrušuje alebo premiestňuje zamestnávateľ alebo jeho časť,
b) sa zamestnanec stane nadbytočný vzhľadom na písomné rozhodnutie zamestnávateľa alebo príslušného orgánu o zmene jeho úloh, technického
vybavenia, o znížení stavu zamestnancov s cieľom zvýšiť efektívnosť práce alebo o iných organizačných zmenách.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

armor1, odpovedáš na príspevok, ktorý bol zadaný pred viac ako 2 rokmi ...
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Zuzy Pozri príspevok
Dobrý deň prajem, zamestnanec a zamestnávateľ sa dohodli skončiť prac. pomer dohodou ku dňu 31.8.2O10, a od 1.9. chce zamestnávateľ tým istým zamestnancom uzatvoriť dohodu o pracovnej činnosti. Je to v poriadku? Zamestnanec môže takto pokračovať v práci, alebo sa musí prihlásiť na úrad práce? Za odpovede ďakujem
Ta dohoda nasledujuca po PP je v poriadku, az na to, ze zamestnanec hodne straca. Z dohody sa neplatia odvody, takze nie je dochodkovo poisteny, neplati sa mu poistenie v nezamestnanosti ani nemocenske poistenie ,takze nema narok na platenu PN napr.Nema narok na dovolenku, na nic.

Zaroven musi byt zdravotne poisteny.
Kedze zamestnavatel ho uz od septembra neprihlasi do ZP, musi sa nud zaregistrovat na UP (ale ak zarobi na dohodu viac ako 136 EUR v hrubom zamesiac, hned ho vyradia) alebo sa musi prihlasit v ZP ako samoplatca.
0 0
lienka492 lienka492

lienka492 je offline (nepripojený) lienka492

Dobrý deň, potrebujem poradiť. Keď zamestnanec 18.3. dovrsil dochodkovy vek, tak pracovny pomer sa s nim da skoncit iba dohodou, paragrafom 60. Musi suhlasit, ak nesuhlasi, ostava pracovat. Ma narok na odstupne? Vypovedna lehota? A ked pride rozhodnutie zo Socialnej poistovne o priznani starobneho dochodku, dam mu odchodne vo vyske jedneho priemerneho mesacneho zarobku. Spravne?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dôchodkový vek nie je dôvod na odchod zo zamestnania. Na skončenie dohodou potrebujete súhlas zamestnanca. AK je nadbytočný, ostáva len výpoveď s nárokom na odstupné a odchodné.
0 0
lienka492 lienka492

lienka492 je offline (nepripojený) lienka492

Ano, ved to ja viem. Len som chcela vediet, ked sa dohodnu na skonceni PP, ci bude mat narok na odstupne.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lienka492 Pozri príspevok
Ano, ved to ja viem. Len som chcela vediet, ked sa dohodnu na skonceni PP, ci bude mat narok na odstupne.
Pri odstupnom záleží od toho, ako dlho u vás pracuje. Ak to bude dohoda z dôvodu §63, nárok vznikne. Ak len klasická dohoda, nárok nie je.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lienka492 Pozri príspevok
Ano, ved to ja viem. Len som chcela vediet, ked sa dohodnu na skonceni PP, ci bude mat narok na odstupne.
Na odstupné bude mať nárok iba v prípade, ak pracovný pomer bude skončený dohodou z dôvodov uvedených v § 63 odst. 1 písm.b) ZP (nadbytočnosť). Ak bude žiadať o skončenie prac.pomeru dohodou sám - bez predch. výpovede zamestnávatela - nárok na odstupné nemá.
0 0
lienka492 lienka492

lienka492 je offline (nepripojený) lienka492

takze ked sa dohodnu na skonceni PP dohodou, tak bude proste k tomu dnu skonci a nic nedostane?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lienka492 Pozri príspevok
takze ked sa dohodnu na skonceni PP dohodou, tak bude proste k tomu dnu skonci a nic nedostane?
Ak nebude mať v dohode ako dôvod skončenia prac.pomeru § 63 odst. 1 písm. b) - tak je to tak ako píšeš.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať