Zavrieť

Porady

Styk s maloletým

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť.
Môj priateľ je rovedený, všetko fungovalo, stretával sa so svojim synom asi tak každý druhý deň,keď mal volno. Jeho syn sa nevedel dočkať kedy príde, chodievame s ním na výlety do Zoo,kupujeme mu značkové oblečenie, hráme sa s ními učíme. Jeho exmanželka na súde súhlasila, že sa so synom môže stretávať tak ako aj pred tým. Čo je uvedené aj vzázname na súde, no na papieri o rozvode bolo napísané, že sa smalým môže stýkať každý párny týždeň. Sudca ich oboch uupozornil, že to je iba formalita a so synom sa naďalej môže stretávať ako do teraz, s čím jeho ex súhlasila. Neskôr si jeho ex zažiadala o doplatok za obdobie keď neboli spolu, ale neboli ešte rozvedení, môj priateľ jej nedával peniaze do ruky lebo sa nedostávali k synovi, míňala ich na diskotéky a svoje záujmy. Preto sme malému platili všetko priamo, školskú jedáleň aj oblečenie. Po vydokladovaní všetkých bločkov nemala nárok na nič. To ju asi rozhnevalo a takisto aj jej mamu, ktorá záutočila na môjho priateľa pred očami snya, začala mu nadávať a hovoriť že nemá právo sa s ním stýkať kedy chce, ale iba tak ako určil súd.

Poraďte: Má právo babka zasahovať do výchovy?
Môžme ju zažalovať za obmedzenie styku s otcom, keďže na súde bola iná dohoda?
Jeho syn je z toho nešťastný, nevie prečo nemôže byť so svojím otcom, bojíme sa, aby ho to psychicky nepoznačilo.

Dá sa táto celá vec nejak súdne napadnúť?

Viem bolo to dlhé, ale potrebné.

Veľmi prosím o radu!!!!!!!!!!!

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    baka zasahovať do výchovi smie, pravne kroky vsak smie vykonavat len pravny zastupca. rozhodnutie sudu treba vsak respektovat, alebo sa pokusit ho zmenit co moze trvat roky. a rozvod rodicov vzdy poznamena psichiku dietata

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    No..názov témy mi evokoval niečo z oblasti trestného zákonníka. Ale čo sa tohoto problému týka - je súdom stanovené rozhodnutie a to treba určite rešpektovať. Pokiaľ by niektorá strana mala problém rešpektovať toto nariadenie - je dobré sa opäť obrátiť na súd. Taktiež pokiaľ by bol problém ohľadom výživného - radšej dohodnúť súdnou cestou iný systém. Ako napr bolo spomenuté - že by otec platil synove účty - prípadne určitú časť vkladať na stavebné sporenie alebo podboný "nevyberateľný" účet - aby s ním nemohla matka nakladať.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Je hrozé, keď si rodičia vybavujú "účty"cez dieťa. EX sa dohadujú, pridá sa babka a ešte zbytok rodiny...vždy to však odnesie dieťa.
    Skúste sa s bývalou partnerkou porozprávať ako dospelí,rozumní ľudia.Ak má dieťa rada,tak pochopí,že hlúpymi hádkami sa nič nevyrieši.
    Ak to nebude možné, skúste podať na súd žiadosť o úpravu styku s dieťaťom.Ak mu platíte nejaké účty,či iné veci odkladajte si bločky(môže sa to zísť,ak by to zaprela)

    A babka nemá právo zasahovať do rozhodnutia rodičov,aj keď si to babičky neraz nárokujú. Dieťa má v prvom rade matku a otca,ktorí sa majú rovnakým dielom podieľať na výchove svojich detí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.