Zavrieť

Porady

účtovanie v MRP

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Mam 2 otazky:

1. Od čoho závisia zelené políčka v účtovnom deníku - má to tak byt?
2. ako sa rozšíruje text faktúry?
Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ved prave, ja som bola v tom, aspon tak som to pochopila, minuly rok, ked som volala do MRP, ze vystup z toho modulu je v pohode a neexportovala som to do FDF, nejake som uz odovzdala, tak dufam, ze nebudu mat klienti problem. Aj ja som svoje minuly rok tak odovzdala a neozvali sa mi z DU. Uz si dam na to pozor, len neviem, ci mam poobvolavat tych klientov, ktorym som to uz dala.
0 0
v.balogova v.balogova

v.balogova je offline (nepripojený) v.balogova

Nemá niekto spracovaný postup pri závierke u MRP PÚ? Čo presne treba robiť krok po kroku a aké zostavy tlačiť aby to bolo v poriadku?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

v.balogova Pozri príspevok
Nemá niekto spracovaný postup pri závierke u MRP PÚ? Čo presne treba robiť krok po kroku a aké zostavy tlačiť aby to bolo v poriadku?
Pozri http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=376

A hlavne - zálohovať všetky dáta pred spustením uzávierky.
Tlačiť - Denník, HK, Knihy pohľadávok a záväzkov, Zostavy majetku, výkazy,
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

nika.sum Pozri príspevok
Ved prave, ja som bola v tom, aspon tak som to pochopila, minuly rok, ked som volala do MRP, ze vystup z toho modulu je v pohode a neexportovala som to do FDF, nejake som uz odovzdala, tak dufam, ze nebudu mat klienti problem. Aj ja som svoje minuly rok tak odovzdala a neozvali sa mi z DU. Uz si dam na to pozor, len neviem, ci mam poobvolavat tych klientov, ktorym som to uz dala.
Radšej obvolaj klientov. Ak by sa na DÚ mali rozhodnúť, že nejde o predpísané tlačivo, tak potom sa hľadí, že DP nebolo podané, a potom už len cvakať a plakať...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Dav Pozri príspevok
Radšej obvolaj klientov. Ak by sa na DÚ mali rozhodnúť, že nejde o predpísané tlačivo, tak potom sa hľadí, že DP nebolo podané, a potom už len cvakať a plakať...
Volala som na DU, lebo minuly rok som podavala na tom istom tlacive, vraj to nacitalo v pohode. Tak naozaj neviem, to co mam doma som prerobila. Slak ma trafi, nechapem, preco ten vystup nemoze byt pri pokyne tlac automaticky vo formate 100 % akceptovanom danovym uradom.
Ked som to tlacivo porovnavala, je uplne identicke ako original, len je v sedom a podla upozornenia DU citujem: Originalnymi tlacivami su:
....
-štandardné tlacivá vytlačené ako výstupy z ekonomických SW, ktoré využívajú FDF podklady zverejnené DRSR alebo iným spôsobom využívajú výhradne pôvodné podklady tlačív (zachovávajú presne proporcie pôvodného tlačiva, pričom môžu byť zmenšené pri tlači na tlačiarni).
Tak si myslim, ze toto tlacivo to splna....Urcite vsak ostatne budem tlacit vo formate FDF.
A este v upozorneni je :
Ak danovy subjekt nepariek upozorneniu spravcu dane bude opakovane predkladat ine danove tlaciva, ako su originalne tlaciva, danove urady vyzvu takyto danovy subjekt na podanie danoveho priznania, prehladu, alebo hlasenia na originalnom tlacive. Ak danovy subjekt nepoda danove priznanie, prehlad alebo hlasenie v lehote urcenej spravcom dane vo vyzve, danovy urad mu ulozi pokutu.... Tak ak by im to tlacivo nahodou nevyhovovalo, tak musia danovnika vyzvat...
Naposledy upravil nika.sum : 04.03.10 at 14:16
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Mám po prvý krát MRP JÚ a neviem si s tým rady. Chcem zapisovať pokladňu rovno do PD aby som to nemusela robiť dvakrát, no keď si po zaúčtovaní pozriem pokladnu - nič tam nie je. Účet som ešte neskúšala...
A čo faktúry? Úhrady sa účtujú dúfam rovno do faktúr?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

No ja osobne nepouzivam priamo pokladnicnu knihu (dufam, ze nerobim chybu), ale ked uctujem pokladnu tak v PD si urcim ucet/pokladna tam si dam pokl, to iste robim ak uctujem banku - dam si ucet. Ak robim uhrady faktur, to sa taha priamo do PD. Stav a polozky pokladne si vytlacim vo vystupoch pokladna/ucet - tam si urcim pokladnu alebo ucet a vytlacim si podla toho o ake obdobie mam zaujem.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Kedysi som účtovala cez Pokladničnú knihu, ale príde mi to zbytočné. Účtujem priamo do peňažného denníka. Keď pozrieš Pokladničnú knihu, nie je tam nič. Musíš si dať výstupy - pokladňa
/nemám tu teraz MRP, tak neviem či píšem úplne presne postup vo výstupoch/. Tam ti vygeneruje pokladničnú knihu a šetrí to čas.
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Prosim o pomoc. Ako treba zacat uctovat organizacnu zlozku zahranicnej osoby. Tak isto ako s.r.o., t.j. mzdy, faktury prijate,vydane, sklad, DPH a vsetko ostatne? Je mozne zauctovat aj naklady na zalozenie organ.zlozky?
A pri zostaveni suvahy a vykaz Z a S tiez je to to iste? Len organ.zlozka nema zakladne imanie, a v mojom pripade nema ani majetok, cize ani odpisy.
Ak ked materska firma da do organ.zlozky ako dotaciu na zacatie to zauctovat takto: 211/395 a potom na konci roka, ked na 395 nema byt zostatok 395/211, ze sa ta dotacia vratila. Alebo pouzit namiesto 395 ucet 379.
Dakujem za pomoc.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

ZDENIELA Pozri príspevok
Mám po prvý krát MRP JÚ a neviem si s tým rady. Chcem zapisovať pokladňu rovno do PD aby som to nemusela robiť dvakrát, no keď si po zaúčtovaní pozriem pokladnu - nič tam nie je. Účet som ešte neskúšala...
A čo faktúry? Úhrady sa účtujú dúfam rovno do faktúr?
Neviem, aké MRP JÚ máš, ja mám Dos, a pokladňu robím tiež cez PD, ale doklad sa nezapíše do pokladne automaticky, ale každý doklad klávesou P zapíšem do pokladne. To ale robím hromadne až na konci, keď si poupratujem denník podľa dátumov, lebo do pokladne zapisuje tak, ako nahodím, nie podľa dátumu. Tak aby to dátumovo tiež sedelo.
Úhrady faktúr sa účtujú do faktúr, program potom ponúkne možnosť voľby zaradenia do PD.
1 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Žabinka Pozri príspevok
Neviem, aké MRP JÚ máš, ja mám Dos, a pokladňu robím tiež cez PD, ale doklad sa nezapíše do pokladne automaticky, ale každý doklad klávesou P zapíšem do pokladne. To ale robím hromadne až na konci, keď si poupratujem denník podľa dátumov, lebo do pokladne zapisuje tak, ako nahodím, nie podľa dátumu. Tak aby to dátumovo tiež sedelo.
Úhrady faktúr sa účtujú do faktúr, program potom ponúkne možnosť voľby zaradenia do PD.

Všetko účtujem cez knihu daňových dokladov, okrem úhrad zahraničných. To musím preskákať do úhrad faktúr pretože cez KDD nedokážem nahodiť kurz.
0 0
jana1970 jana1970

jana1970 je offline (nepripojený) jana1970

Dobrý deň,
mám otázku, prosím o pomoc. ďakujem.
1/ môžem v mrp robiť úhrady priamo v internom doklade?
urobila som to priamo v ID, a vyskúšala som aj novým zápisom, ale v saldokonte nespárovaných zápisov mi to vyskakuje, i keď sa MD rovná D.
0 0
ivka32 ivka32

ivka32 je offline (nepripojený) ivka32

Ahojte. Kto mi poradi v účtovaní v programe MRP K/S? Som začiatočník. Ďakujem.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
A čo by si potrebovala vedieť?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

jana1970 Pozri príspevok
Dobrý deň,
mám otázku, prosím o pomoc. ďakujem.
1/ môžem v mrp robiť úhrady priamo v internom doklade?
urobila som to priamo v ID, a vyskúšala som aj novým zápisom, ale v saldokonte nespárovaných zápisov mi to vyskakuje, i keď sa MD rovná D.
Ak chceš mať spárované platby, tak doporučujem robiť úhradu pri pohľadávkach a záväzkoch. Funkcia Uhradiť, hneď sa opýta na zápis do Denníka a priradí platbu k pohľadávke/záväzku.
Keď robíš úhradu interným dokladom priamo v Denníku, musíš sa vrátiť do pohľadávok a záväzkov a cez funkciu Uhradiť znovu napísať číslo dokladu, aj dátum úhrady. Len potom nedaj zaúčtovanie do Denníka.
0 0
Mala Mala

Mala je offline (nepripojený) Mala

Ahojte, prosím o radu v zostave JU "súčty a obraty"(vizual) mi nesedí výsledná suma DPH, rozdiel medzi príjmamy a výdavkami je rozdiel medzi nadmerným odpočtom a daňovou povinnosťou v roku 2009. Kde som spravila chybu v účtovaní? Vďaka.
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, viete mi niekto poradiť, účtujem v MRP windows verzii č.6.30/598/ JU, dala som si vytlačiť výstup ročný výkaz a zistila som, že mi v riadku 10 pokladňa a ceniny "zduplovalo" KS pokladne cenín. Myslíte, že ja som niekde urobila chybu? Pozerám u nich v pomoci a vo vysvetlivkách tohto riadku majú napísané Poch Pokladní+Príjem-Výdaj+C. Je to správne to + C? Ďakujem
0 0
abcd.kates abcd.kates

abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

ahojte! Prosím v JU MRP neviem viesť zahraničnú pokladnicu. Vytvorila som si tri (madarsku, poĽsku a českú) Keď som platila napr. za PHM v Čechách, idem zadávať výdavok do českej zahr.pokladnici a potom ako to dostať do Peňažného denníka? Ono síce ponúka túto možnosť, ale je to zložité napr. keď sa platí v zahraničí cez platobnú kartu, mám všetky tri zápisy (priebež.položky...) zapísať najprv do zahraničnej? Alebo len raz a priebež. len do denníka? A ešte : keď kupujem, tak musím mať predsa aj v taj zahr.pokladnici nejaký počiatočný vklad, nie? Ako to urobiť? Veď sa platí väčšinou s kartou a tá hneď premení kurz. ??? Som zmätená!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
seda Pozri príspevok
Dobrý deň, viete mi niekto poradiť, účtujem v MRP windows verzii č.6.30/598/ JU, dala som si vytlačiť výstup ročný výkaz a zistila som, že mi v riadku 10 pokladňa a ceniny "zduplovalo" KS pokladne cenín. Myslíte, že ja som niekde urobila chybu? Pozerám u nich v pomoci a vo vysvetlivkách tohto riadku majú napísané Poch Pokladní+Príjem-Výdaj+C. Je to správne to + C? Ďakujem
pozri
http://www.porada.sk/t102624-rocny-vykaz-v-ju-mrp.html
evidenciu cenín si robím v exceli a nie v module pomocné knihy-ceniny
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
abcd.kates Pozri príspevok
ahojte! Prosím v JU MRP neviem viesť zahraničnú pokladnicu. Vytvorila som si tri (madarsku, poĽsku a českú) Keď som platila napr. za PHM v Čechách, idem zadávať výdavok do českej zahr.pokladnici a potom ako to dostať do Peňažného denníka? Ono síce ponúka túto možnosť, ale je to zložité napr. keď sa platí v zahraničí cez platobnú kartu, mám všetky tri zápisy (priebež.položky...) zapísať najprv do zahraničnej? Alebo len raz a priebež. len do denníka? A ešte : keď kupujem, tak musím mať predsa aj v taj zahr.pokladnici nejaký počiatočný vklad, nie? Ako to urobiť? Veď sa platí väčšinou s kartou a tá hneď premení kurz. ??? Som zmätená!
robíš cez modul pokladne?
Ja radšej všetko nahadzujem cez denník .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať